logo
04/20/2023
در نامه وزیر اقتصاد به وزرا و روسای سازمان‌ها مطرح شد؛ اجرای قانون بر زمین‌مانده پیش‌بینی پذیر كردن اقتصاد/ فهرست مقررات و تصمیماتی كه باید قبل از اجرا به اطلاع عموم برسد

به گزارش شادا، «سید احسان خاندوزی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به وزرا و روسای سازمان‌های تابعه بر اجرای ماده ۲۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار که دولت را مکلف کرده است هرگونه تغییر سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اقتصادی را در زمان مقتضی قبل از اجرا از طریق رسانه‌های گروهی به اطلاع عموم برساند، تأکید کرد.

در این نامه یادآوری شده است: در اجرای شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور درباره رشد تولید، ارتقای امنیت سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی‌پذیر کردن محیط کسب و کار، ضروری است تا فعالان اقتصادی غافلگیر نشوند و بتوانند با آرامش، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کنند. در همین راستا ماده ۲۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار دولت را مکلف کرده است هرگونه تغییر سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اقتصادی را در زمان مقتضی قبل از اجرا از طریق رسانه‌های گروهی به اطلاع عموم برساند.

در اجرای این حکم قانونی زمین مانده، به پیوست فهرست موارد مرتبط با آن دستگاه، سیاست‌ها و تصمیم‌هایی که تغییر آنها باید قبل از اجرا به اطلاع عموم برسد به همراه زمان پیشنهادی لازم میان اعلام و اجرای هر سیاست، ایفاد می‌شود.

در پایان این نامه آمده است: موارد پیشنهادی طی حداکثر ۷ روز کاری بررسی و به این وزارتخانه اعلام شود تا فرآیند تصویب و ابلاغ این مهم در اسرع وقت در هیأت وزیران انجام پذیرد و از همین بهار سال رشد تولید، اجرا شود.

 

تماس با ما

تهران خیابان شهید احمد قصیر کوچه شهید مقدس پلاک 11
تلفن پاسخگویی : 42602000

پیوندها