logo
02/02/2023
قدردانی دادگستری سیستان و بلوچستان از خدمات صندوق تامین خسارت‌های بدنی

نشست مشترک رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان با مدیرعامل صندوق تأمین خسارتهای بدنی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی، مهدی قمصریان در این نشست با اشاره به سیاست پرداخت خسارت در مرحله دادسرا توسط صندوق و کاهش زمان رسیدگی و پرداخت خسارت به زیان دیدگان مشمول تعهدات صندوق تأمین خسارتهای بدنی، به بخشنامه فروردین ماه سال ۱۴۰۱ معاون اول قوه قضائیه، درخصوص دریافت و اعلام شماره حساب زیان‌دیدگان جهت تسریع در پرداخت خسارت و همچنین دعوت از نمایندگان حقوقی صندوق در مرحله دادسرا در راستای ماده ۵۰ قانون بیمه اجباری شخص ثالث برای ارائه خدمات بهتر به مردم تاکید کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بخشنامه اخیر دادستان کل کشور اشاره کرد و افزود:《ان شاءالله ضمن اجرای دقیق و صحیح تکالیف مقرر قانونگذار در قانون بیمه شخص ثالث در راستای احقاق حقوق ذینفعان و تسریع در خدمت رسانی به قربانیان حوادث رانندگی، از منابع این صندوق که در حکم وجوه عمومی و بیت المال است، صیانت گردد》.

حجت السلام و المسلمین علی مصطفوی‌نیا، رئیس کل داد‌گستری استان سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار با اشاره به رضايت مندی از نحوه خدمات رسانی صندوق به آسیب دیدگان حوادث رانندگی در استان سیستان و بلوچستان، ضمن اعلام آمادگی توسعه همکاری ها با صندوق تأمین خسارت های بدنی افزود که تاکید رئیس محترم قوه قضائیه نیز تسریع در پرداخت خسارت و کاهش اطاله دادرسی است. وی همچنین اظهار داشت:《 بر اساس آمار سازمان پزشكی قانونی، استان سيستان و بلوچستان رتبه دوم را در تعداد فوتی های تصادفات در سطح كشور دارد كه غالب اين موارد در جاده های برون شهری به دليل يک باند بودن جاده های استان به وقوع پيوسته كه منتج به تصادفات جاده ای به صورت رخ به رخ می شود. 

مصطفوی نیا همچنین بر تشکیل جلسه مشترک با ادارات راه و شهرسازی و پلیس  راهور برای شناسایی نقاط حادثه خیز تأکید کرد و افزود که این مهم، نیازمند همکاری سایر دستگاه های ذیربط بوده و انشاءالله در آینده اجرایی خواهد شد. 

در پایان، مدیرعامل صندوق تأمین خسارتهای بدنی خاطر نشان کرد یکی از دغدغه های صندوق تأمین خسارتهای بدنی، وصول مطالبات از مقصرین فاقد بیمه نامه شخص ثالث است که در سال جاری با اصلاح آیین نامه بازیافت خسارت به طور جدی در دستور کار صندوق قرار گرفته و نیازمند حمایت های دستگاه قضا و سایر مراجع ذیربط جهت اجرای بهینه تکلیف قانونگذار محترم در ماده ۲۵ قانون بیمه اجباری است.

 

تماس با ما

تهران خیابان شهید احمد قصیر کوچه شهید مقدس پلاک 11
تلفن پاسخگویی : 42602000

پیوندها