logo
12/05/2022
وزیر اقتصاد اعلام کرد؛ جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

به گزارش شادا، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت وگو با بخش خبری ساعت 14 سیما گفت: امروز 13 آذر روز ملی بیمه بود و همه مدیران صنعت بیمه کشور برای هماهنگی برنامه صنعت یکسال آتی بیمه کشور گرد هم آمده بودند.

وی در ادامه با اعلام اینکه همه جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شده است، بیان کرد: امروز با پیشنهاد رییس کل بیمه مرکزی برای بخشودگی جرایم  بیمه شخص ثالث موافقت شد و این امکان به صاحبان همه وسایل نقلیه موتوری برای استفاده از این بخشودگی تا پایان آذرماه داده شد.

وی همچنین گفت: طبق ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث، اساسا این قانون یک بیمه اجباری برای تمام وسایل نقلیه است که اگر صاحبان وسایل نقلیه وسیله خود را مدتی بیمه نکنند، مشمول جریمه می شوند و بخشودگی این جریمه‌ها سبب ترغیب صاحبان وسایل نقلیه می‌شود که به بهانه جریمه ها بیمه وسایل خود را به تاخیر نیندازند.

خاندوزی همچنین اعلام کرد که، با بخشودگی تمام جریمه‌های وسایل نقلیه موتوری در گذشته نیز موافقت شده است، بنابراین صاحبان وسایل نقلیه دو هفته فرصت دارند از این بخشودگی استفاده کنند.

 وزیر اقتصاد در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این بخشودگی شامل همه وسایل موتوری از جمله ماشین آلات کشاورزی نیز می‌شود افزود: در خصوص موتور سیکلت  و ماشین آلات کشاورزی از اواسط آبان ماه این امکان فراهم شده بود تا از این فرصت استفاده کنند اما چون اکثر مردم از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند، این تا پایان آذر تسری داده شد به همه وسایل نقلیه موتوری زمینی.

وی در پایان ابراز کرد: برای اینکه مردم بتوانند تا پایان آذرماه از بیمه شخص ثالث استفاده کنند با مراجعه به مراکز بیمه کسی از این بابت که در گذشته بیمه شخص ثالث نداشته اند، بازخواست نمی کند و تاکید می کنم که همه جرایم در گذشته تا پایان این ماه بخشیده شده  و اگر مردم تا سی آذر به این مراکز مراجعه کنند، بدون پرداخت هیچ جریمه ای می توانند از بیمه شخص ثالث استفاده کنند.

 

تماس با ما

تهران خیابان شهید احمد قصیر کوچه شهید مقدس پلاک 11
تلفن پاسخگویی : 42602000

پیوندها