logo
10/19/2022
با ابتکار سندیکای بیمه گران و حمایت صندوق تامین خسارت‌های بدنی؛دوره آموزش تخصصی بیمه شخص ثالث ویژه قضات کلید خورد

نخستین دوره آموزش تخصصی بیمه شخص ثالث ویژه قضات با ابتکار سندیکای بیمه گران و حمایت صندوق تامین خسارت های بدنی امروز 27 مهرماه ۱۴۰۱ در محل سندیکای بیمه گران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق تأمین خسارت های بدنی به نقل از خبرگزاری میزان، اولین دوره آموزشی قضایی مشترک با سندیکای بیمه گران ایران با عنوان “حقوق بیمه ” با حضور مدیرکل آموزش معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران و جمعی از قضات رسیدگی کننده به پرونده های حقوق بیمه دادگستری کل استان تهران برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این دوره، مهدی جوهری مدیرکل آموزش قوه قضاییه ضمن عرض خیر مقدم به حضار شرکت کننده و تشکر از مجموعه سندیکای بیمه گران ایران عنوان کرد: یکی از راهبردهای مهم قوه قضاییه و الفت معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه تخصصی کردن آموزش هاست به طوری که بر اساس سند تحول قضایی تأکید بر تخصصی‌کردن آموزش های ضمن خدمت سیاست قوه قضاییه است.

مهدی جوهری اظهار کرد: در حال حاضر بیمه در معاملات تجاری نقش محوری دارد بنابراین باید به بیمه کمک کرد تا بصورت بهینه از صندوق تامین خسارت های بدنی قانون بیمه اجباری شخص ثالث استفاده شود تا در این خصوص سوءاستفاده‌ای صورت نگیرد.

مدیرکل آموزش قوه قضاییه گفت: باید به یک ساز و کاری دست پیدا کنیم تا پرونده‌هایی که با  موضوع بیمه در دادگستری‌های مطرح می‌شود بطور دقیق و سریع حل و فصل شود بنابراین لازمه این امر آموزش این حوزه است.

وی در ادامه اذعان کرد: باتوجه به آمار معاونت پیشگیری ۴۴۰ هزار میلیارد دلار خسارت از تصادفات حاصل می‌شود که به اقتصاد کشور لطمه می‌زند. لذا برپایه نیازسنجی در همین راستا یکی از عناوینی که در سرفصل های آموزشی دنبال آن هستیم  مطالعه موردی (مساله محور) است تا بتوانیم در موضوعاتی که در دادگستری‌ها مطرح می‌شود و روی آن اختلاف نظر وجود دارد بررسی های لازم انجام شود. در آموزش‌های تخصصی به دنبال رویه‌ سازی هستیم، بنابراین باید با استنباط صحیح و استفاده درست از قانون از تشتت آرا در مراجع قضایی جلوگیری کنیم.

وی افزود: اگر بتوانیم با استنباط، تفسیر و پیشینه صحیح قانون پیش برویم با استعانت از خداون متعال شاهد این هستیم که اگر پرونده‌ای در چارچوب دادگستری در حوزه تخصصی مطرح شود به درستی برای آن رای صادر می شود.

جوهری در پایان سخنان خود ضمن تشکر از اهتمام همکاران در شرکت در این جلسات، از برگزاری دوره هایی با مضامین مذکور در مرکز ۳۱ استان خبر داد.

در ادامه مراسم افتتاحیه این دوره، سید محمد کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران، ضمن عرض خیرمقدم به حضار شرکت کننده، از اقدامات قوه قضاییه در دور جدید که مبتنی بر راهبردهای حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه در راستای خدمت به مردم است، تشکر ویژه داشتند و عنوان کرد: خروجی این راهبردها بهرمندی جامعه از محصولات هم اندیشی در پی برگزاری دوره هایی با مباحث تخصصی است.

سید محمد کریمی همچنین افزود: مطابق صحبت های محمد الفت معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه و مشارکت و همکاری اداره کل آموزش قوه قضاییه اولین نشست آموزشی قضایی مشترک با سندیکای بیمه گران ایران برگزار شد.

وی گفت: به دنبال برقراری آرامش و آسایشی که در منطق بیمه  وجود دارد و بر اساس عقلانیت، مباحث علمی، تجربه بیش از ۴ هزار سال کار بیمه‌گری در دنیا و قریب ۱۰۰ سال در ایران بنا شد اتفاقی را رقم بزنیم تا با سرمایه‌های خُردی که از مردم در قالب حق بیمه دریافت می‌شود خسارت‌های بزرگ یک خانواده، یک صنف یا یک صنعت که خیلی تأثیر گذار است را پرداخت کنیم.

کریمی بیان کرد: صنعت بیمه در کل دنیا یک صنعت بسیار توسعه یافته است بنابراین مردم در قالب قواعد بیمه‌ای به خود کمک می‌کنند و حاکمیت فقط نقش راهبری و سیاست‌گذاری را دارد.

دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران اظهار کرد: پویایی صنعت بیمه به میزانی است که یکی از پدیده‌های بسیار موثر آن صندوق تأمین خسارت‌های بدنی است که در آن مشکلات افراد اعم از خسارت دیده و مقصر حادثه حل و فصل شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران خبر داد: با همکاری مهدی جوهری مدیر کل آموزش قوه قضاییه  برگزاری جلسات هم اندیشی در سطح کشور را با کار بیمه شخص ثالث آغاز کرده ایم و امیدواریم خروجی آن خدمت بی منت برای مردم عزیز کشورمان باشد.

 

تماس با ما

تهران خیابان شهید احمد قصیر کوچه شهید مقدس پلاک 11
تلفن پاسخگویی : 42602000

پیوندها