logo
10/18/2022
دكتر خاندوزي در آيتم ١٢٠ ثانيه با وزير اقتصاد: تسهیلات سوخت شده بانك های دولتی یك سوم كاهش یافت/ افزایش درآمد عملیاتی 140 شركت دولتی

به گزارش شادا، دکتر خاندوزی در آیتم 120 ثانیه با وزیر اقتصاد با اشاره به انتشار صورت‌های مالی سال 1400 شرکت‌های دولتی غیر بورسی در سامانه کدال اظهار کرد: سال گذشته در ابتدای دولت سیزدهم که برای نخستین بار صورت مالی 300 شرکت دولتی را منتشر کردیم برخی ایراد گرفتند که اینها مربوط به دولت قبل است که اعلام شده نه دوره عملکرد خود شما و همچنین انتشار این صورت های مالی چه کمکی به مسائل اقتصادی کشور می کند.

وزیر اقتصاد افزود: امسال و در روزهای گذشته صورت های مالی 400 شرکت دولتی را منتشر کردیم، خیلی هم تحت فشار بودیم که این تعداد کمتر شود اما به جز هشت شرکتی که مسائل تحریمی داشت و نباید دشمنان سوءاستفاده می کردند تمام شرکت های دیگر را به عنوان شفافیت اعلام کردیم و به این طریق هم به شبهه سیاسی بودن جواب دادیم و هم نشان دادیم همین شفافیت موجب شده مدیران دستگاه های دولتی به سمت اصلاح عملکرد بروند.

وی خاطرنشان کرد: 140 شرکت دولتی درآمد عملیاتی آنها در سال گذشته افزایش پیدا کرده و 97 درصد رشد درآمد داشتند، همچنین 111 شرکت دولتی هم که به دلایل مختلفی زیان انباشته داشتند حدود نیمی از آنها یا به سمت سودآوری حرکت کردند یا از وضعیت ورشکستگی نجات پیدا کردند، حدود 57 درصد به سمت سودآوری حرکت کردند و این مسیر ادامه دارد.

خاندوزی ادامه داد: حتی در حوزه بانک های دولتی که شفافیت ابربدهکاران بانکی را انجام دادیم موجب شده بسیاری از تسهیلات سوخت شده برگردد، برای بانک های توسعه تعاون، توسعه صادرات و مسکن و ... یک سوم تسهیلات سوخت شده "ام پی ال" کاهش و در بانک ملی 14 درصد کاهش پیدا کرده؛ اینها ثمرات حرکت به سمت شفافیت آرام آرام خود را در عرصه مدیریت نشان می دهد.

وزیر اقتصاد تأکيد کرد: برای اینکه بستر مشارکت مردم، فعالان اقتصادی و صاحبنظران را فراهم کنیم همچنان پای شفافیت ایستاده ایم.

 

تماس با ما

تهران خیابان شهید احمد قصیر کوچه شهید مقدس پلاک 11
تلفن پاسخگویی : 42602000

پیوندها