آخرين اخبار

07/07/2021
دکتر دژپسند طي پيامي به مناسبت هفته ماليات   
 
دکتر دژپسند طي پيامي به مناسبت هفته ماليات تأکيد کرد :
حاكم نمودن رويكرد مشاركت جويانه و داوطلبانه بجاي روش هاي دستوري و كنترلي در امر وصول ماليات
 
وزير امور اقتصادي و دارايي طي پيامي به مناسبت هفته ماليات ضمن تبريک و تقدير از عملکرد مؤديان و کارگزاران سخت کوش نظام مالياتي کشور بر بهبود پذيرش داوطلبانه ماليات توسط مؤديان به عنوان يک رويکرد مشارکت جويانه تأکيد کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران ( شادا)، پيام وزير امور اقتصادي و دارايي به مناسبت هفته ماليات (?? تيرماه ???? ) بدين شرح است:
باسمه تعالي
ابتدا لازم مي دانم هفته ماليات و فرهنگ مالياتي را به همه مؤديان محترم و کارگزاران سخت کوش مالياتي تبريک عرض نمايم.
دولت ها براي انجام وظايف و مأموريت هاي خود به منابع مالي پايدار نيازمند هستند و ماليات از مهم ترين و اساسي ترين آن ها به شمار مي رود. پرداخت ماليات از سوي مؤديان نيز همياري و همکاري مشترک و عقلايي است که سبب مي گردد، دولت در ارايه خدمات عمومي دچار تأخير و نقصان نگردد.
به همين دليل امروزه بيش از آنکه بر ابزارها و روشهاي دستوري و به شدت کنترل کننده جهت وصول ماليات توسط دستگاه ماليات ستاني تأکيد شود، بر بهبود پذيرش داوطلبانه ماليات توسط مؤديان به عنوان يک رويکرد مشارکت جويانه تأکيد مي گردد.
بدون ترديد، سنگ بناي اين رويکرد، بهبود فرهنگ مالياتي از طريق افزايش اعتماد مردم به نظام مالياتي، استقرار يک نظام مالياتي عادلانه و مبتني بر ارايه حداکثر خدمات مالياتي و در نتيجه کاهش هزينه هاي پذيرش ماليات است. همچنين در اين ميان بايد بر نقش بي بديل نظام بودجه اي شفاف و کارآمد دولت و اطلاع رساني شايسته و مؤثر از مصارف منابع حاصل از درآمدهاي وصول شده در جلب اعتماد و رضايت مردم تأکيد نمود.
توفيقات چشم گير نظام مالياتي در چند سال اخير با عملياتي کردن راهبرد حداکثرسازي وصول درآمدهاي مالياتي با رعايت کامل اصول و هوشمندسازي نظام مالياتي در ابعاد مختلف از جمله تحقق بيش از 100 درصدي ارقام مصوب بودجه، چابک سازي و سرعت بخشي به فرآيندهاي اجرايي مالياتي، گسترش خوداظهاري و پياده سازي مديريت ريسک تمکين و بسترسازي هاي انجام شده براي استقرار نظام مالياتي مدرن و توجه به مزايا و غناي شغلي کارگزاران اين عرصه، کشور را در تراز نسبتاً خوبي از منظر دستيابي به شاخص هاي يک نظام مالياتي توسعه يافته قرار داده است. تلفيق اين موفقيت ها با تلاش هاي صورت گرفته براي رعايت حداکثري اصول ماليات ستاني، حمايت از بخش هاي توليدي و سرمايه گذاري، مانع زدايي و مقررات زدايي و جلب رضايت مؤديان نويد بخش آينده اي روشن براي نظام مالياتي کشور است.
اميد آن دارد که با همدلي و همکاري هرچه بيشتر کارگزاران نظام مالياتي به عنوان سفيران توسعه فرهنگ مالياتي و جلب مشارکت ساير ارکان سياستگذار، تصميم گير و اثرگذار و قبول مسئوليت انتقال از بودجه مبتني بر نفت به بودجه مبتني بر ماليات، افق روشن نظام مالياتي مطلوب کشور بيش از گذشته فراهم گردد.

پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک