آخرين اخبار

07/06/2021
وزير اقتصاد در مصاحبه با خبرنگاران رسانه ملي خبر   
 
وزير اقتصاد در مصاحبه با خبرنگاران رسانه ملي خبر داد:
قانون پايانه هاي فروشگاهي تا پايان سال در كشور اجرايي مي شود
 
دکتر دژپسند در گفت و گو با خبرنگاران رسانه ملي از اجرايي شدن قانون پايانه هاي فروشگاهي تا پايان امسال خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا) دکتر دژپسند در اين مصاحبه در خصوص هوشمند سازي و سازماندهي نظام مالياتي کشور و اقداماتي که توسط وزارت اقتصاد در اين حوزه انجام شده است، گفت: يکي از موارد مهمي که از زمان حضورم در وزارت اقتصاد پيگير آن بودم، بحث طراحي و پياده سازي اقتصاد هوشمند است که در اين خصوص هوشمند سازي نظام مالياتي کشور يکي از مهمترين ابعاد آن است.
وي افزود: اگر اين نظام هوشمند شود به دليل نقش محوري نظام مالياتي به طور خودکار ساير بخش هاي اقتصاد نيز به اين مسير هدايت مي شوند. اين امر به اين معناست که تمام مؤديان درنهايت بايد به سامانه ها و زير ساخت هاي اين نظام تجهيز شوند وکليه فرايندها به صورت الکترونيک انجام پذيرند.
دژپسند با اشاره به ارتباط همه اجزاي اقتصاد کشور در اقتصاد هوشمند به ويژه در حوزه مالياتي گفت: همه بازيگران اقتصادي اعم از سازمان امور مالياتي کشور، بنگاهها   و مصرف کنندگان خرد در اين محيط وارد شده و به سخت افزارها و نرم افزارهاي مربوطه تجهيز خواهند شد.
وزير اموراقتصادي و دارايي در ادامه خاطرنشان کرد: در خصوص پايانه هاي فروشگاهي بخش مرتبط با سازمان امور مالياتي، خوشبختانه همه زير ساخت ها ايجاد شده و در حال حاضر مي توان گفت که ملزومات اجرايي شدن پايانه هاي فروشگاهي در سازمان مالياتي فراهم است، اما سازمان مالياتي کشور يک طرف اين طرح است و طرف ديگر آن مؤديان هستند که بايد آن بخش نيز به اين نظام متصل شوند و تمام اجزاء مرتبط با اجراي اين قانون اعم از فروشگاهها و شرکتها بايد در اين قالبها خودشان را مجهز کنند تا بخش مهم و نهايي اين طرح نيز اجرا شود .
وزير اقتصاد افزود: پيش بيني ما اين است که، قسمت دوم اين طرح بزرگ اقتصادي کشور براساس برنامه اي که تدوين شده و با اعمال مشوق هايي که در نظر گرفته شده است تا پايان امسال به سرانجام برسد.
دکتر دژپسند گفت: البته با صراحت کامل مي گويم ما مي توانستيم اين طرح را به مراتب سريعتر از اين انجام دهيم اما متأسفانه مشکلات ناشي از شيوع ويروس منحوس کرونا مانع از اجراي دوره هاي آموزشي که براي اصناف محترم تدارک ديده شده بود، گرديد و به همين دليل اجراي کامل طرح تا حدودي به تأخير افتاد.

پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک