آخرين اخبار

05/16/2021
اجراي بسته سياستي وزارت اقتصاد   
 
اجراي بسته سياستي وزارت اقتصاد موجد رشد اقتصادي سال 1400
 
دکتر دژپسند اجراي بسته سياستي وزارت اقتصاد را موجد تحقق شعار سال و رشد اقتصادي مثبت در سال 1400 دانست .

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا) دکتر فرهاد دژپسند وزير اقتصاد با بيان اينکه سال 1400 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها نام گذاري شده است اظهار داشت : به منظور تحقق شعار سال ، بسته سياستي مرتبط تهيه و از ابتداي سال جاري در دستور کار اين وزارتخانه قرار گرفته  است.


وي افزود: در اين بسته سياستي به منظور تأکيد بر بهبود رشد و توليد کشور، مدل مفهومي عوامل اثرگذار بر رشد اقتصادي بر مبناي عوامل با منشا بنيادي مانند ثبات اقتصادي، سرمايه اجتماعي، حکمراني خوب، توسعه مالي ، اقتصاد دانش بنيان و محيط کسب و کار و همچنين منشأ بلافصل يعني سرمايه فيزيکي، نيروي کار، عوامل واسطه و بهره‌وري بر اساس تئوري هاي مبتني بر رشد اقتصادي و تحقيقات صورت گرفته، طراحي شده است.


 دکتر دژپسند در ادامه گفت: همچنين با تأکيد بر حوزه عملکرد وزارت اقتصاد، بسته سياستي ???? در پنج محور، مقررات زدايي و بهبود محيط کسب و کار ، تسهيل ماليات ستاني،  تسهيل امور گمرکي، تسهيل تامين مالي و سرمايه گذاري و تأمين مالي و مديريت اموال دولت، تنظيم گرديده است.


وزير اقتصاد با تأکيد بر اينکه مجموعه اين سياست ها و برنامه ها به منظور تحقق شعار سال و با هدف رشد اقتصادي مثبت در سال ???? تعيين شده است تصريح کرد، بخش هاي مختلف اين وزارتخانه بايد تکاليفي را براي اجراي اثربخش اين بسته به انجام برسانند.

 

وي گفت: تمامي دستگاه هاي مجري، بايد دستورالعمل تفصيلي متناسب با اقدامات مرتبط در بسته سياستي را تهيه و در مواردي که براي انجام اقدامات ذکر شده در بسته سياستي به تغيير، اصلاح و يا وضع قوانين نياز است، بايد پيشنهادهاي خود را ( پيش نويس حکم جديد ) ارايه کنند.


در پايان دژپسند اشاره داشت که بايد ضمن نظارت هاي دقيق به گونه‌اي تمهيد شود که اقداماتي که تا پايان دوره دولت دوازدهم برنامه‌ريزي شده در مهلت مقرر به اتمام برسد.

پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک