آخرين اخبار

11/19/2020
وزير اقتصاد
 
وزير اقتصاد در مجمع عمومي عادي سالانه بانک‌ کشاورزي:بانك كشاورزي بهبود ساختارها و افزايش كارايي را در اولويت اول خود قرار دهد
ديجيتالي شدن امور بانكي و هوشمند شدن فرآيندها و عمليات، يكي از حوزه هايي است كه بانك كشاورزي بايد در آن پيشتاز باشد
 
وزير اقتصاد در مجمع عمومي عادي سالانه بانک‌ کشاورزي: بانک کشاورزي بهبود ساختارها و افزايش کارايي را در اولويت اول خود قرار دهد/ ديجيتالي شدن امور بانکي و هوشمند شدن فرآيندها و عمليات، يکي از حوزه هايي است که بانک کشاورزي بايد در آن پيشتاز باشد/ بانک کشاورزي بايد بانکي قدرتمند، توانمند و کارا در تامين مالي بخش آب و کشاورزي کشور باشد/ برنامه حاکميت شرکتي بطور کامل در اجزاي بانک کشاورزي عملياتي شود تا شاهد افزايش کارايي هر چه بيشتر اين بانک باشيم/ وزير اقتصاد، در ادامه ضمن قدردانى از فعاليت هاى اين بانك در حمايت مالى از بخش كشاورزى و اقدامات انجام شده در زمينه توسعه مكانيزاسيون كشاورزى، توسعه گلخانه ها و اجراى طرح توسعه اشتغال روستايي، با اشاره به نقش تاثيرگذار اين بانك در اقتصاد كشور اظهار اميدوارى كرد، در سال جارى نيز در مسير توجه به ارتقاى توليد ملى، قدمهاى مؤثرى از سوى بانك كشاورزى برداشته شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي در مجمع عمومي عادي سالانه بانک کشاورزي ضمن اشاره به نقش و ماهيت متفاوت بانک کشاورزي از نظر ذينفعان و مشتريان و اهداف و ماموريت هاي اين بانک و قدردانى از فعاليت هاى اين بانك در حمايت مالى از بخش كشاورزى، خواستار بهبود فرآيندها به ويژه تسريع در جهت ديجيتالي کردن امور و هوشمند سازي بانک کشاورزي شد. 


به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ( شادا) دکتر دژپسند در ابتداي اين نشست و پس از استماع گزارش عملکرد سالانه بانک توسط هيات مديره، با اشاره به اهميت بخش آب و کشاورزي در توسعه و آباداني ايران گفت : از سال ???? که اولين برنامه توسعه و عمران کشور تدوين و اجرا شد و تا امروز که بيش از ?? سال از آن مي گذرد مسئله آب و کشاورزي همواره جزو بخش هاي محوري برنامه هاي توسعه بوده است و اهميت آن پس از انقلاب به مراتب بيشتر نيز شده است. 


وي در ادامه اظهار داشت: با توجه به افزايش رشد جمعيت کشور چاره اي جز افزايش بهره وري در استفاده از اراضي کشاورزي نيست که اين  امر هم به تأمين مالي نياز دارد و در اين زمينه بانک کشاورزي بايد نقش آفرين باشد.


وزير اقتصاد در ادامه گفت: امکانات و ظرفيت هاي کشور در بخش کشاورزي هم در حوزه مکانيزاسيون و هم نوسازي بايد ارتقاء يابد و بانک کشاورزي با جهت گيري مناسب، در اين زمينه نقش قابل توجهي مي تواند ايفاء کند. 


وي با اشاره به محدوديت ها و ظرفيت هايي که بانک کشاورزي دارد، تاکيد نمود: بانک کشاورزي بهبود ساختارها و افزايش کارايي را در اولويت اول خود قرار دهد.


وزير اقتصاد با تحسين اينکه بانک کشاورزي زودتر از بقيه بانک ها در زمينه برنامه حاکميت شرکتي اقدام کرده است گفت: برنامه حاکميت شرکتي بطور کامل در اجزاي بانک کشاورزي عملياتي شود تا شاهد افزايش کارايي هر چه بيشتر اين بانک باشيم.


دژپسند در ادامه با اشاره به سابقه اين بانک در زمينه پژوهش، و ضرورت توسعه آن، اظهار داشت: بانک کشاورزي بايد بانکي قدرتمند، توانمند و کارا در تامين مالي بخش آب و کشاورزي کشور باشد.


دژپسند ضمن تأکيد بر استفاده از فناوري هاي نوين بانکي به منظور افزايش بهره وري در بانک کشاورزي گفت: ديجيتالي شدن امور بانکي و هوشمند شدن فرآيندها و عمليات، يکي از حوزه هايي است که بانک کشاورزي بايد در آن پيشتاز باشد.

 
وزير اقتصاد، در ادامه ضمن قدردانى از فعاليت هاى اين بانك در حمايت مالى از بخش كشاورزى و اقدامات انجام شده در زمينه توسعه مكانيزاسيون كشاورزى، توسعه گلخانه ها و اجراى طرح توسعه اشتغال روستايي، با اشاره به نقش تاثيرگذار اين بانك در اقتصاد كشور اظهار اميدوارى كرد، در سال جارى نيز در مسير توجه به ارتقاى توليد ملى، قدمهاى مؤثرى از سوى بانك كشاورزى برداشته شود.

عباس معمار نژاد معاون امور بانکي، بيمه و شرکتهاي دولتي وزارت اقتصاد نيز در اين مجمع با اشاره به اقدامات مناسب بانک کشاورزي در پياده سازي حاکميت شرکتي گفت: بانک کشاورزي نخستين بانکي بود که برنامه حاکميت شرکتي را در ميان بانکهاي دولتي اجرايي کرد و در اين زمينه پيش قدم بود. 


معمار نژاد گفت: بانک کشاورزي مي تواند با تغيير مدل کسب و کار خود از زير ساخت هاي موجود در کشور براي ارائه خدمات بانکي خود به اقصي نقاط کشور استفاده کند. به طور مثال پست بانک با در اختيار داشتن ? هزار واحد شعبه بانکي در کشور مي تواند، در ارايه خدمات بانکي توسط بانک کشاورزي مورد توجه قرار گيرد.


در ادامه اين جلسه روح اله خدا رحمي مدير عامل بانک کشاورزي نيز به ارائه گزارشى از عملكرد اين بانك در زمينه تجهيز منابع و پرداخت تسهيلات به بخش كشاورزى، توسعه خدمات نوين از جمله راه اندازى سامانه بازارگاه و صدور كشاورز كارت و جايگاه خوب بانك در زمينه پذيرندگى و صادر كنندگان ابزارهاى پرداخت نوين و همچنين طرحهاى آتى از جمله واگذاري واحدهاي اقتصادي تحت مديريت بانک کشاورزي از طريق بازار سرمايه در آينده خبر داد.

بر اساس اين گزارش در پايان اين جلسه، صورت هاي مالي سال 1398 اين بانک به تصويب اعضاي مجمع رسيد.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک