آخرين اخبار

12/03/2020
وزير اقتصاد
 
وزير اقتصاد طي پيامي به مناسبت روز ملي بيمه مورد تأکيد قرار داد:
شرايطي ايجاد شود كه بيمه در ذهن مردم به عنوان يك پناهگاه امن و پشتيبان نهادينه گردد
 
وزير اقتصاد طي پيامي به مناسبت روز ملي بيمه مورد تأکيد قرار داد: شرايطي ايجاد شود که بيمه در ذهن مردم به عنوان يک پناهگاه امن و پشتيبان نهادينه گردد/ صنعت بيمه در شرايط سختي چون تحريم هاي دشمنان، اپيدمي بيماري کرونا و حوادث طبيعي سال هاي اخير، به خوبي نقش آفرين بوده است

دکتر فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي طي پيامي به مناسبت 13 آذرماه روز صنعت بيمه خواستار شرايطي شد که بيمه در ذهن مردم به عنوان يک پناهگاه امن و پشتيبان نهادينه گردد.
به گزارش شبکه اخبار اقنصادي و دارايي ايران –شادا- پيام وزير اقتصاد به مناسبت روز صنعت بيمه به اين شرح است:


                                                                              باسمه تعالي

بيمه به عنوان يک مؤلفه اقتصادي، در اقتصاد کشور از اهميت ويژه اي برخوردار است و هر چه ضريب نفوذ اين صنعت افزايش يابد، اقتصاد کشور مسير پيشرفت را در بستر مطمئن تري طي خواهد نمود. 
صنعت بيمه با طراحي و ارائه محصولات و خدمات نوآورانه براي واکنش سريع به رويدادهاي فردي و گروهي در هنگام بروز زيان‌هاي مالي، واگذاري و توزيع ريسک فعاليت‌ها، حفاظت از سرمايه‌ها، مشارکت در سياست‌هاي اجتماعي، حفظ و تقويت زنجيره توليد، تزريق سرمايه به اقتصاد ملي، حمايت از ايجاد زيربناهاي کشور، تسهيل ابداع و ابتکار و تسهيل تأمين مالي، نقشي بي بديل در حمايت از اقشار جامعه، فعالان اقتصادي، کسب و کارها و اقتصاد کشور ايفا مي نمايد.
در اين صنعت بايد شرايطي ايجاد شود که بيمه در ذهن مردم به عنوان يک پناهگاه امن و پشتيبان نهادينه گردد، به گونه اي که هر فردي که در معرض نا اطميناني قرار گرفت، احساس نمايد يک پناه دارد و آن صنعت بيمه است و مردم بيمه را فقط بيمه هاي اجباري مانند شخص ثالث ندانند، بلکه براي هر کاري ابتدا به دنبال شناسايي بيمه نامه متناسب بوده تا ريسک خود را با صنعت بيمه پوشش دهند.
خوشبختانه صنعت بيمه از سال 1397جهش قابل توجهي را آغاز کرده که اکنون شاهد نتايج  مثبت آن هستيم، با تلاش هاي انجام شده توسط خدمتگزاران مردم در صنعت بيمه اقدامات خوبي در زمينه الکترونيکي کردن و ديجيتالي نمودن خدمات بيمه اي انجام شده است، همچنين سهم بيمه‌هاي غيردولتي با هدف کاهش ضريب تمرکز در اين صنعت و همچنين ضريب نفوذ بيمه در سطح جامعه افزايش يافته و اين ضريب از 2.4 درصد در سال 1397 به 2.5 درصد در سال 1398 ارتقاء پيدا نموده است. پرتفوي بيمه‌اي در هفت‌ماهه سال جاري نيز به عدد 42.6 هزار ميليارد تومان رسيده که نسبت به مدت مشابه سال 1397 به بيش از دو برابر افزايش‌يافته است.
پوشش بيمه اي تمامي ريسک هاي موجود در کشور در شرايط تحريم هاي سخت دشمنان، طراحي «بيمه نامه تعطيلي کسب و کار به دليل اپيدمي و پاندمي» براي حمايت از کسب و کارها در شرايط کرونا و همچنين  ارايه خدمات  بيمه اي در حوادث طبيعي سال هاي اخير از جمله موارد نقش آفريني مطلوب صنعت بيمه در کشور است.
يقين دارم به ثمر نشستن تاسيس صندوق بيمه حوادث طبيعي، که با همکاري خوب مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد و اينک مراحل نهايي خود را براي عملياتي شدن طي مي کند، پيشبرد بيمه هوشمند و ارتقاي فرهنگ بيمه در جامعه، ارتقاي بيش از پيش صنعت بيمه کشور را در پي خواهد داشت.
اينجانب در 13 آذرماه، روز ملي بيمه، فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تبريک  اين روز به همه فعالان، ذينفعان و متخصصان شبکه بيمه اي کشور، از تلاش هاي دلسوزانه آنان که نقش بي بديلي در دستاورد هاي اين صنعت راهبردي و ارائه خدمات شايان توجه به مردم داشته اند، تقدير و تشکر مي نمايم.
سلامتي و تداوم توفيق همگان را در خدمت به مردم شريف ايران اسلامي از خداوند متعال مسألت دارم.

                                                                            فرهاد دژپسند 
                                                                   وزير امور اقتصادي و دارايي
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک