آخرين اخبار

10/28/2020
وزير اقتصاد
 
وزير اقتصاد در حاشيه جلسه مورخ ??/?/? با اعضاي كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با رسانه ملي
 
وزير اقتصاد در حاشيه جلسه مورخ ??/?/? با اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با رسانه ملي: اين خبر خوش را به دارندگان سهام مي دهم که خيلي از بنگاه هاي بورسي نرخ سود آوري بالايي دارند، چرا که بنگاه هاي بورسي بنگاه هاي منتخب، گلچين شده و صادراتي هستند/ بنگاه هاي صادراتي حاضر در بورس، زماني که ارز حاصل از صادرات خود را برگردانند معاف از ماليات هستند/ نسبت قيمت به درآمد سهام ( p/e) بعضي بنگاه ها حاکي از ارزندگي سهام آنها است و سهام داران اگر تمايل به فروش سهام خود دارند بايد بدانند سهام ارزنده اي را به فروش گذاشته اند/ ما امروز شاهديم که نهاد نظارتي و حاکميت در بازار سرمايه، به موفقيت هايي در زمينه ريل گذاري اين بازار نائل آمده است/ در اين شرايط بهترين حمايت دولت از سهامداران اين است که قوانين و مقررات مناسب ايجاد کند، ريل گذاري و سياست گذاري خوب انجام دهد، دومين کار اين است که اطلاع رساني کند.

وزير اقتصاد در حاشيه جلسه مورخ ??/?/? با اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با رسانه ملي اظهار داشت : اين خبر خوش را به دارندگان سهام مي دهم که خيلي از بنگاه هاي بورسي نرخ سود آوري بالايي دارند، چرا که بنگاه هاي بورسي بنگاه هاي منتخب، گلچين شده و صادراتي هستند. بنگاه هاي صادراتي حاضر در بورس، زماني که ارز حاصل از صادرات خود را برگردانند معاف از ماليات هستند.

به گزارش شبکه اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر دژپسند در حاشيه اين نشست در جمع خبرنگاران، دليل حضور خود در جلسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي را پاسخگويي به سوالات نمايندگان در خصوص نوع نظارت و عملکرد اين وزارتخانه در خصوص بازار سرمايه و نيز انطباق واگذاري هاي انجام شده در سنوات گذشته با قوانين و مقررات مربوط عنوان کرد.
دژپسند با بيان اينکه شوراي عالي بورس وظيفه نظارت عاليه و سياستگذاري را عهده دار است و سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر، وظيفه نظارت "عملياتي" بازار سرمايه را بر عهده دارد، گفت:
بازار سرمايه فقط با شاخص ارزيابي نمي شود. شاخص برآيند و انعکاس شرايط پيراموني هم هست، به عنوان مثال اگر بخواهد تصميمي در مورد يک موضوعي مثلا نرخ سود بانکي گرفته شود، بحث اينکه نرخ سود مي خواهد افزايش يابد؛ طبيعتاً بورس را تحت تاثير قرار مي دهدکه خوشبختانه اين موضوع توسط رييس کل بانک مرکزي تکذيب شد.
دژپسند افزود: معين شده است که اين موضوع در دستور کار بانک مرکزي نيست، ضمن اينکه اشاره شده است که هيچ قطعيتي وجود ندارد که افزايش نرخ سود بانکي، الان بر نقدينگي تاثير داشته باشد.
وزير اقتصاد ادامه داد: ما امروز شاهديم که نهاد نظارتي و حاکميت در بازار سرمايه، به موفقيت هايي در زمينه ريل گذاري اين بازار نائل آمده است.

وي گفت: در حال حاضر تعداد ??? شرکت از ??? شرکت بورسي، بازار گردان دارند که تا کنون اينگونه نبوده است.

دژپسند افزود: همچنين ما امروز بازار ساز داريم و مي توانيم اوراق تبعي اختياري داشته باشيم. اينها همه نتيجه ريل گذاري ها و سياستگذاري هايي است که انجام شده و بازار سرمايه به آنها مجهز شده است. 

 وزير اقتصاد تصريح کرد: در اين شرايط بهترين حمايت دولت از سهامداران اين است که قوانين و مقررات مناسب ايجاد کند، ريل گذاري و سياست گذاري خوب انجام دهد، دومين کار اين است که اطلاع رساني کند، يعني اطلاع بدهد که دارندگان سهام شرکت هاي بورسي بدانند، مجامع عمومي شرکت ها برگزار شده و نشان مي دهد که سودآوري شرکت ها بالا است، تا دارندگان سهام به عنوان مالک دقت کنند و سهام خود را ارزان نفروشند.
وزير اقتصاد اظهار داشت؛  اين خبر خوش را به دارندگان سهام بدهم که خيلي از بنگاه هاي بورسي نرخ سود آوري بالايي دارند، چرا که بنگاه هاي بورسي بنگاه هاي منتخب، گلچين شده و صادراتي هستند. بنگاه هاي صادراتي حاضر در بورس، زماني که ارز حاصل از صادرات خود را برگردانند معاف از ماليات هستند.
وي با اشاره به اينکه رشد سود برخي از بنگاه ها به ??? درصد نيز رسيده است افزود: در ارزيابي که از چند بنگاه اقتصادي داشتم متوجه شدم غالبا نرخ سود آوري آنها بالا است.
وزير امور اقتصادي و دارايي در ادامه اظهار داشت: نسبت قيمت بر درآمد سهام  ( p/e) بعضي بنگاه ها حاکي از ارزندگي سهام آنها است و سهام داران اگر تمايل به فروش سهام خود دارند بايد بدانند سهام ارزنده اي را به فروش گذاشته اند و سهام داران حتما با توجه و تامل نسبت به خريد يا فروش سهام اقدام کنند و اگر تمايل به فروش سهام خود را دارند، بايد بدانند سهام ارزنده اي را به فروش گذاشته اند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک