آخرين اخبار

09/30/2020
وزير اقتصاد
 
وزير اقتصاد در دويست وچهل و پنجمين نشست هيات سرمايه گذاري خارجي:
با توجه به جلب ?.? ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در قالب پروژه هاي مصوب هيات سرمايه گذاري خارجي طي شش ماه اول سال 1399، عملكرد همكاران سازمان سرمايه گذاري و كمك هاي اقتصادي و فني ايران و اعضاي هيات سرمايه گذاري خارجي در اين خصوص را با توجه به محدوديت ها و تنگناهاي موجود، بسيار ارزشمند و قابل تقدير مي دانم
 
وزير اقتصاد در دويست وچهل و پنجمين نشست هيات سرمايه گذاري خارجي: با توجه به جلب ?.? ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در قالب پروژه هاي مصوب هيات سرمايه گذاري خارجي طي شش ماه اول سال 1399، عملکرد همکاران سازمان سرمايه گذاري و کمک هاي اقتصادي و فني ايران و اعضاي هيات سرمايه گذاري خارجي در اين خصوص را با توجه به محدوديت ها و تنگناهاي موجود، بسيار ارزشمند و قابل تقدير مي دانم / سرمايه گذاري خارجي به معناي دريچه ورود فنآوري، ايجاد اشتغال و افزايش توليد است، لذا دستگاه هاي اجرايي بايد نهايت تلاش خود را بکار گيرند تا "جلب" سرمايه گذاري خارجي را به "جذب" تبديل کنند/ اخيرا، طرحي از سوي وزارت اقتصاد براي تسهيل و تسريع در جلب سرمايه ايرانيان مقيم خارج از کشور به هيات دولت ارائه شد که بر اساس آن، امتيازات، مشوق ها و تضاميني براي اين دسته از سرمايه گذاران در نظر گرفته مي شود که از جمله اين تضامين، تصويب امتيازات مذکور در قالب "قانون" توسط مجلس شوراي اسلامي است تا ديگر کسي نگران تغيير احتمالي رويه ها به واسطه تغيير مقامات دولتي نباشد / گفتني است در دويست وچهل و پنجمين نشست هيات سرمايه گذاري خارجي ?? طرح سرمايه گذاري خارجي با ارزشي معادل يک ميليارد و ??? ميليون دلار به تصويب رسيد. اين طرح ها که از سوي اتباع ?? کشور جهان ارائه شده است، شامل شامل ?? طرح سرمايه گذاري خارجي جديد و ?? مورد مرتبط با تغييرات طرح هاي سرمايه گذاري خارجي و انتقالات ارزي سرمايه گذاران و همچنين ? مورد افزايش سرمايه گذاري مي باشد.

وزير امور اقتصادي و دارايي و دارايي طي سخناني در دويست وچهل و پنجمين نشست هيات سرمايه گذاري خارجي، بر لزوم تعيين ضمانت ها و مشوق هاي لازم براي سرمايه گذاران ايراني مقيم خارج از کشور و تصويب اين مشوق ها در قالب قوانين رسمي، تاکيد کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با اشاره به جلب ?.? ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در قالب پروژه هاي مصوب هيات سرمايه گذاري خارجي طي شش ماه اول سال 1399، عملکرد همکاران سازمان سرمايه گذاري و کمک هاي اقتصادي و فني ايران و اعضاي هيات سرمايه گذاري خارجي در اين خصوص را با توجه به محدوديت ها و تنگناهاي موجود، بسيار ارزشمند و قابل تقدير ارزيابي کرد.
دژپسند با اشاره به اينکه جذب سرمايه خارجي به مراتب بهتر از دريافت وام است، تاکيد کرد: سرمايه گذاري خارجي به معناي دريچه ورود فنآوري، ايجاد اشتغال و افزايش توليد است، لذا دستگاه هاي اجرايي بايد نهايت تلاش خود را بکار گيرند تا "جلب" سرمايه گذاري خارجي را به "جذب" تبديل کنند.
وزير اقتصاد گفت: يکي ديگر از مزاياي جذب سرمايه گذاري خارجي اين است که با پذيرش يک سرمايه، عملا فرد سرمايه گذار تبديل به سفير و حافظ منافع ما در کشور فرستنده سرمايه مي شود، زيرا مطالبه او از دولت خود اين خواهد بود که از اتخاذ تصميماتي که سرمايه وي در ايران را به خطر بياندازد خودداري کند و به اين شکل، به استحکام روابط دو کشور نيز کمک مي کند.
دژپسند تصريح کرد: يکي از راه هاي جذب سرمايه گذاري خارجي، رفع مشکلات و تسهيل رويه ها براي سرمايه گذاران داخلي است.
وزير اقتصاد در ادامه با اعلام اينکه اخيرا، طرحي از سوي وزارت اقتصاد براي تسهيل و تسريع در جلب سرمايه ايرانيان مقيم خارج از کشور به هيات دولت ارائه شده است، گفت: بر اساس اين طرح، امتيازات، مشوق ها و تضاميني براي اين دسته از سرمايه گذاران در نظر گرفته مي شود که از جمله اين تضامين، تصويب امتيازات مذکور در قالب "قانون" توسط مجلس شوراي اسلامي است تا ديگر  کسي نگران تغيير احتمالي رويه ها به واسطه تغيير مقامات دولتي نباشد.
وي يادآور شد: کشور براي تحقق جهش توليد، حداقل 700 تا 1000 هزار ميليارد تومان در سال نياز به سرمايه گذاري دارد و جذب سرمايه گذاري خارجي نيز مي تواند در اين زمينه نقش آفرين باشد.
وزير امور اقتصادي و دارايي در ادامه، عملکرد ادارات کل امور اقتصادي و دارايي استانهاي وزارت اقتصاد در جلب سرمايه گذاري خارجي را از ملاک هاي مهم ارزيابي مديران کل اين ادارات عنوان کرد و اظهار داشت: هر استاني که رتبه بالاتري را بدست آورد مورد تشويق قرار خواهد گرفت و يکي از بهترين گزينه ها براي جذب سرمايه گذاري خارجي در استانها ، استفاده از ويژگي هاي منطقه اي است.
دکتر دژپسند با اشاره به توسعه سامانه هاي الکترونيکي سرمايه گذاري خارجي در استانها، خواستار همکاري بيشتر مديران کل و مقامات استاني جهت جلب و جذب سرمايه گذاري خارجي شد.
گفتني است در دويست وچهل و پنجمين نشست هيات سرمايه گذاري خارجي ?? طرح سرمايه گذاري خارجي با ارزشي معادل يک ميليارد و ??? ميليون دلار به تصويب رسيد. 
بر اساس اين گزارش، اين طرح ها که از سوي اتباع ?? کشور جهان ارائه شده است، شامل شامل ?? طرح سرمايه گذاري خارجي جديد  و ?? مورد مرتبط با تغييرات طرح هاي سرمايه گذاري خارجي و انتقالات ارزي سرمايه گذاران و همچنين  ? مورد افزايش سرمايه گذاري مي باشد. شايان ذکر است که اين طرح هاي سرمايه گذاري در ?? استان کشور اجرا مي شوند.
از ديگر مصوبات اين نشست مي توان به افزايش سرمايه گذاري، اصلاح مجوز سرمايه گذاري خارجي، تمديد مجوز سرمايه گذاري خارجي با بازپرداخت اقساط تسهيلات مالي و انتقال سود سهام سرمايه گذاران خارجي اشاره کرد.




پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک