آخرين اخبار

09/30/2020
وزير اقتصاد
 
وزير اقتصاد در مراسم رونمايي از سامانه امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي:
همواره تلاش ما اين بوده است كه فعاليت هاي وزارت اقتصاد در قالب سيستم هاي شفاف و قابل نظارت انجام شود
 
وزير اقتصاد در مراسم رونمايي از سامانه امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي: همواره تلاش ما اين بوده است که فعاليت هاي وزارت اقتصاد در قالب سيستم هاي شفاف و قابل نظارت انجام شود/ اقتضاء مي کند، ارتباط و تعامل وزارت اقتصاد با مجلس شوراي اسلامي به عنوان قوه اي که دامنه نظارتي آن بسيار گسترده است، در قالبي معين و قابل گزارش گيري انجام شود/ راه اندازي سامانه امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي علاوه بر اينکه اين امکان را فراهم مي آورد به طور برخط و به صورت دقيق از نوع و چگونگي ارتباط بخش هاي مختلف وزارتخانه با مجلس شوراي اسلامي آگاهي يابيم، زمينه اطلاع از موضوعات، سؤالات و درخواست هاي نمايندگان محترم، و ميزان پاسخگويي دستگاه را نيز مهيا نموده تا تصميمات مقتضي از طريق تهيه گزارشهاي لازم، براي تقويت روابط في مابين اتخاذ گردد/ با مستند سازي اين گزارش ها از طريق سامانه امور مجلس، موضوعات به طور کارا و اثربخش قابل پيگيري و گزارشگري خواهند بود/ در واقع هدف از راه اندازي اين سامانه، ارايه خدمات هر چه بيشتر و بهتر به نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي و  مردم عزيز کشورمان است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي (شادا) در اين مراسم که با حضور دکتر فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي ، دکتر حسينعلي اميري معاون امور مجلس رياست جمهوري و اعضاي شوراي فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت اقتصاد برگزار شد از سامانه الکترونيکي امور مجلس وزارت اقتصاد رونمايي شد .
بر اساس اين گزارش وزير اقتصاد در مراسم رونمايي سامانه ياد شده گفت : همواره تلاش ما اين بوده است که فعاليت هاي وزارت اقتصاد در قالب سيستم هاي شفاف و قابل نظارت انجام شود.
دژپسند افزود: اقتضاء مي کند، ارتباط و تعامل وزارت اقتصاد با مجلس شوراي اسلامي به عنوان قوه اي که دامنه نظارتي آن بسيار گسترده است، در قالبي معين و قابل گزارش گيري انجام شود.
وي در ادامه گفت : راه اندازي سامانه امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي علاوه بر اينکه اين امکان را فراهم مي آورد به طور برخط و به صورت دقيق از نوع و چگونگي ارتباط بخش هاي مختلف وزارتخانه با مجلس شوراي اسلامي آگاهي يابيم، زمينه اطلاع از موضوعات، سؤالات و درخواست هاي نمايندگان محترم، و ميزان پاسخگويي دستگاه را نيز مهيا نموده تا تصميمات مقتضي از طريق تهيه گزارشهاي لازم، براي تقويت روابط في مابين اتخاذ گردد?

دژپسند افزود: با مستند سازي اين گزارش ها از طريق سامانه امور مجلس، موضوعات به طور کارا و اثربخش قابل پيگيري و گزارشگري خواهند بود.
وزير اقتصا تأکيد کرد: هدف از راه اندازي اين سامانه، ارايه خدمات هر چه بيشتر و بهتر به نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي و  مردم عزيز کشورمان است.

اين گزارش در خصوص سامانه امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي مي افزايد: در بخش بانک هاي اطلاعاتي اين سامانه ، براي برنامه هاي هفتگي صحن علني مجلس، اطلاعات نمايندگان، کميسيون ها ، فراکسيون ها و دستگاهها و سازمان هاي مرتبط با معاونت امور مجلس وزارت اقتصاد، بانک اطلاعاتي در نظر گرفته شده تا امکان دسترسي به اين اطلاعات به تناسب براي مخاطبين فراهم‌ شود .
همچنين بخش گزارش سازها و داشبورد هاي مديريتي از ديگر بخش هاي سامانه الکترونيکي امور مجلس است که در دو قالب گزارشات تفصيلي و داشبوردهاي مديريتي طراحي شده است و گزارشات تفصيلي مي تواند همزمان مورد استفاده مديران و يا کارشناسان قرار گيرد و به آنها امکان تجزيه و تحليل اطلاعات در حوزه هاي مختلف کاري مجلس را مي دهد.
همچنين بر اساس اين گزارش داشبوردهاي مديريتي نيز در سطح بالاتر به مديران ارشد وزارت امور اقتصادي و دارايي امکان برنامه ريزي و مديريت بهنگام امور مربوط به مجلس را فراهم مي کند .
بخش سوم سامانه الکترونيکي امور مجلس وزارت اقتصاد که امروز رو نمايي شد، مربوط به فرآيندهاي تخصصي است که قرار است در اين بخش ضمن استاندارد سازي و وحدت رويه براي انجام امور ، قابليت ثبت و گردش کار، ارجاع و يادآوري اقدامات را ايجاد کند.
از ويژگي‌هاي سامانه امور مجلس مي توان به تشکيل يک پايگاه اطلاعاتي و نيز دانشي براي نمايندگان کميسيون ها و فراکسيون هاي مجلس و تعاملات کاري آنها با مجموعه وزارت امور اقتصادي و دارايي به صورت يکپارچه و در سطوح مختلف اشاره کرد. امکان ارائه گردش کار و ارجاع فرآيندهاي مختلف در سطوح ستاد وزارت و زيرمجموعه‌ها پوشش کليه فرايندهاي کاري مرتبط با امور مجلس از جمله طرح ها و لوايح اصل ?? تحقيق و تفحص سوال و تذکر و مکاتبات هيئت رئيسه و نمايندگان از ديگر ويژگي هاي اين سامانه است همچنين مديريت جلسات ديدار با وزير و مديران ارشد وزارتخانه و جلسات سهم علني کميسيون‌ها و فراکسيون‌هاي ها و ارائه گزارش ساز و داشبورد مديريتي از تمامي فرآيندهاي امور مجلس در سطح ستاد و سازمانهاي تابعه و استانها از ويژگي‌هاي ديگر اين سامانه است که در مراسم امروز از آن رونمايي شد.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک