آخرين اخبار

10/07/2020
دکتر دژپسند
 
دکتر دژپسند در حاشيه جلسه امروز هيات دولت:
وزير اقتصاد از عرضه "دارا سوم" در قالب سهام سه بانك دولتي در آينده خبر داد
 
دکتر دژپسند در حاشيه جلسه امروز هيات دولت: وزير اقتصاد از عرضه "دارا سوم" در قالب سهام سه بانک دولتي در آينده خبر داد/ در اين چارچوب، باقيمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات در بازار بورس و اوراق بهادار عرضه خواهد شد/ ارائه "اوراق اختيار فروش تبعي" اقدامي دو منظوره است که از يک سو منجر به ايجاد يک حاشيه امن براي سهامداران مي شود و از سوي ديگر، باعث مي شود، مديريت بنگاه هاي بورسي، نگاه مسئولانه اي نسبت به سهام خود داشته باشند/ اينکه تحليگران مالي و بازار سرمايه به اين فکر باشند، که بنا بر اقتضائات روز بورس، چه سهامي را در چه دوره‌اي داشته باشند و چه سهامي را در دوره خاص نداشته باشند، نشان از حيات بازار سرمايه دارد.

وزير امور اقتصادي و دارايي از عرضه باقيمانده سهام دولت در سه بانک دولتي در قالب سهم دارا سوم در آينده در بازار سرمايه خبر داد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند صبح امروز در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران با بيان اينکه يکي از حلقه‌هاي مفقوده بورس ايران بازارگرداني است، گفت: طبق مصوبه شوراي عالي بورس و اوراق بهادار، هر بنگاه بورسي، حتي اگر خودش تمايلي به بازارگرداني نداشته باشد، بايد يک بازار گردان حرفه اي براي انجام اين کار داشته باشد زيرا اين موضوع به ثبات بازار سرمايه کمک مي‌کند.
وي امکان ارائه "اوراق اختيار فروش تبعي" را از جمله تصميمات و مصوبات مهم شوراي عالي بورس و اوراق بهادار  در جلسات اخير آن عنوان کرد و گفت: فروش تبعي، نوعي ضمانت است؛ به اين معني که يک بنگاه مي گويد، من اين سهام خودم را براي شش ماه ديگر با سود بيست درصد بالاتر از قيمت خريد تضمين مي کنم.
وزير اقتصاد افزود: ارائه "اوراق اختيار فروش تبعي" اقدامي دو منظوره است که از يک سو منجر به ايجاد يک حاشيه امن براي سهامداران مي شود و از سوي ديگر، باعث مي شود، مديريت بنگاه هاي بورسي، نگاه مسئولانه اي نسبت به سهام خود داشته باشند. 
دژپسند با بيان اينکه ترغيب و تشويق بازار از طريق عرضه‌هاي اوليه از ديگر برنامه‌هاي حمايتي دولت از بازار سرمايه محسوب مي شود، گفت: در حال حاضر تلاش مي‌کنيم بنگاه‌هاي بزرگ مقياس را وارد بازار سرمايه کنيم که از اين ميان نام شرکت "ستاره خليج فارس" قابل اشاره است.
وي در ادامه از ورود سهام دارا سوم به بازار سرمايه خبر داد و گفت: در اين چارچوب، باقيمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات در بازار بورس و اوراق بهادار عرضه خواهد شد.
وزير اقتصاد گفت: انجام اين گونه اقدامات باعث مي شود فعالان بازار سرمايه همواره از انتخاب ها و امکانات متنوع برخوردار باشند و اميدواريم با تداوم اين امر، بتوانيم بازار باثبات و رو به رشدي را داشته باشيم.
دژپسند با تاکيد بر اينکه جنس بازار سرمايه،  پويايي و عقلانيت است، و آن را صرفا نبايد در قالب  رشد و کاهش "شاخص" قضاوت کرد، گفت: بازار سرمايه ابعاد مختلفي دارد و اتفاقا اينکه تحليگران مالي و بازار سرمايه به اين فکر باشند، که بنا بر اقتضائات روز بورس، چه سهامي را در چه دوره‌اي داشته باشند و چه سهامي را در دوره خاص نداشته باشند، نشان از حيات بازار سرمايه دارد.
وي تاکيد کرد: در بازار سرمايه هميشه بايد عقل محاسبه‌گري، بي‌وقفه کار کند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک