آخرين اخبار

09/05/2020
اظهارات وزير اقتصاد
 
اظهارات وزير اقتصاد در مراسم شصت و نهمين سالگرد فعاليت بانک صادرات ايران و رونمايي از پنج طرح اعتباري نوين اين بانک:
رشد چشمگير بازار سرمايه در يك سال اخير، يك فرصت طلايي براي نظام بانكي كشور؛ بويژه در زمينه واگذاري دارايي هاي مازاد و اموال راكد است
 
اظهارات وزير اقتصاد در مراسم شصت و نهمين سالگرد فعاليت بانک صادرات ايران و رونمايي از پنج طرح اعتباري نوين اين بانک: رشد چشمگير بازار سرمايه در يک سال اخير، يک فرصت طلايي براي نظام بانکي کشور؛ بويژه در زمينه واگذاري دارايي هاي مازاد و اموال راکد است / بازار سرمايه در حال عمق يافتن و پايدار شدن است و گاهي نيز با اصلاحاتي همراه است، بايد اجازه دهيم اين بازار به صورت حرفه اي اداره شود، و از مداخلات و اعلام نظرهاي غير فني پرهيز شود/ به کساني که وارد بازار سرمايه شده اند يادآور مي شويم که بايد نگاه ميان مدت و بلند مدت به آن داشته باشند / اين گزارش حاکي است، وزير اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود در اين جلسه که چهار طرح اعتباري نوين بانک صادرات و پروژه پيشخوان شمس نيز رونمايي شد، ضمن تقدير از تلاش هاي بعمل آمده، گفت: مجموعه بانک صادرات بايد بنحوي تلاش و برنامه ريزي کند که از يک نام آشنا تبديل به يک نام برتر شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در مراسم شصت و نهمين سالگرد فعاليت بانک صادرات ايران با اشاره به تعميق بازار سرمايه طي يکسال اخير، رشد چشمگير اين بازار را يک فرصت طلايي براي نظام بانکي کشور؛ بويژه در زمينه واگذاري دارايي هاي مازاد و اموال راکد خود خواند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با اشاره به اينکه برخي اعلام نظر هاي سياسي در زمينه بازار سرمايه موجب لطمه به آن مي شود گفت: بازار سرمايه در حال عمق يافتن و پايدار شدن است و گاهي نيز با اصلاحاتي همراه است، بايد اجازه دهيم اين بازار به صورت حرفه اي اداره شود، و از مداخلات و اعلام نظرهاي غير فني پرهيز شود.

وزير اقتصاد يادآور شد: بازار سرمايه دارد عمق و ريشه پيدا مي کند و "خود اصلاحي" جزو طبيعت اين بازار است که با آن مواجهيم، لذا هم خويشتن داري فعالان اين بازار و هم برنامه ريزي دقيق و مناسب در اين زمينه را مي طلبد.

وي تصريح کرد: ماهيت بازار سرمايه به نوعي است که دولت بايد کمترين ميزان مداخله را در آن داشته باشد و از طريق سازمان بورس و اوراق بهادار، بر آن نظارت اعمال کند. البته شوراي عالي بورس نيز بر اين سازمان نظارت دارد.

دکتر دژپسند افزود: به کساني که وارد بازار سرمايه شده اند يادآور مي شويم که بايد نگاه ميان مدت و بلند مدت به آن داشته باشند.

وزير اقتصاد با بيان اينکه بنگاه هاي بزرگ مقياس بايد براي تامين سرمايه به بازار سرمايه مراجعه کنند، گفت: اين کار کمک مي کند بانک ها تسهيلات خود را به تامين مالي بنگاه هاي کوچک و متوسط معطوف کنند.

وي با يادآوري اينکه بازار سرمايه و نظام بانکي رابطه مکمل با هم در تامين مالي اقتصاد دارند و بايد بين اين دو، پلي مستحکم ايجاد شود، اظهار داشت: اگر اين اتفاق به طور کامل بيفتد مي توانيم اميدوار باشيم که نظام بانکي، نقش خود را در تامين مالي اقتصاد در شرايط تحريمي بخوبي ايفا کند.

وزير اقتصاد در ادامه با اعلام اين خبر که عرضه شصت و سه درصد سهام گروه مالي سپهر مراحل نهايي پذيرش در بازار سرمايه را طي مي کند، افزود: اين موضوع نشانه اي از برقراري رابطه موفق بين صنعت بيمه، بانکداري و بازار سرمايه است که به فرآيند توسعه کمک مي کند.

اين گزارش حاکي است، وزير اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود در اين جلسه که چهار طرح اعتباري نوين بانک صادرات و پروژه پيشخوان شمس نيز رونمايي شد، ضمن تقدير از تلاش هاي بعمل آمده، گفت: مجموعه بانک صادرات بايد بنحوي تلاش و برنامه ريزي کند که از يک نام آشنا تبديل به يک نام برتر شود.

دژپسند گفت: بانکي که مي خواهد موفق باشد و تبديل به يک نام و برند برتر شود، بايد به دنبال الکترونيکي کردن تمام فرآيند هاي خود بعنوان پيش زمينه هوشمند سازي خدمات بانکي باشد.

وي در ادامه افزود: لازمه هوشمند سازي، بهبود روش ها و نوسازي خدمات بانکي، ايجاد پيوند وثيق و مستمر با دانشگاه ها، مراکز پژوهشي و شرکت هاي دانش بنيان است.

وزير اقتصاد يادآور شد: امروز ديگر نبايد دنبال اين باشيم که بانک ها را بر اساس تعداد شعب آنها رتبه بندي کنيم بلکه بايد بگوييم چه تعداد از شعب بانک ها کاهش يافته است و ملاک رتبه بندي بانک ها بايد تنوع خدمات بانکي مبتني بر مباني شرعي باشد، چرا که از اين طريق تنوع، سطح دسترسي، جامعيت، سرعت و سهولت خدمات بانکي ارتقا يافته و رفاه بيشتر براي مردم حاصل مي گردد.

دکتر دژپسند با اشاره به وجود مصوبه دولت در زمينه استخراج بلاک چين و اينکه مطالعات نشان مي دهد که استفاده از خدمات سيستم بلاک چين، به دليل خودکار شدن سسيستم‌ها، موجب کاهش هزينه ها تا 70 درصد و همچنين افزايش 30 تا 50 درصدي شفافيت فعاليت هاي اقتصادي مي شود، گفت: با خدمات بلاک چين ديگر محدوديت در مورد تعداد مشتري نخواهيد داشت و نگراني بابت کلاهبرداري و تقلب نيز به حداقل مي رسد.

اين گزارش حاکي است، حجت اله صيدي مدير عامل بانک صادرات نيز طي سخناني با اشاره به رونمايي از چهار طرح اعتباري نوين اين بانک و پروژه پيشخوان شمس به تشريح ويژگي هاي آنها پرداخت، وي در بخش از سخنان خود گفت: در سال جديد، طرح رونق توليد را با نام «طراوت توسعه» به سمت جهش توليد هدايت کرديم و در طرح جديد «طراوت مسکن» نيز به دنبال ايجاد اعتبار لازم براي تسهيل و کاهش هزينه ساخت واحدهاي مسکوني بويژه براي اقشار متوسط و کم درآمد هستيم.

گفتني است در اين طرح سازندگان واحدهاي مسکوني مي توانند با گشايش اعتبارات اسناد ريالي مدت دار صادره توسط شعب بانک صادرات ايران، مصالح مورد نيازشان را از توليد کنندگان و فروشندگان مصالح ساختماني به صورت نسيه 12 تا 18 ماهه خريداري کنند. و همچنين «طرح اعتبار در حساب جاري» براي تامين نيازهاي مالي کوتاه مدت مشتريان در صورت کافي نبودن موجودي حساب براي پرداخت وجه چک هاي صادر شده ايشان، کاربرد دارد، و در «طرح تسهيلات بدون واريز قسط» دارندگان و افتتاح کنندگان سپرده بلند مدت نزد شعب بانک صادرات مي توانند از تسهيلات بدون واريز اقساط در قالب مرابحه خرد تا سقف 2 ميليارد ريال بهره مند شوند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک