آخرين اخبار

09/10/2020
وزير امور اقتصادي و دارايي
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در حاشيه جلسه اخير هيات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه، دولت و حکومت با کمک و همراهي همه قواي کشور مجموعه اي از تصميمات را اتخاذ کرده اند، تا بتوان از بازار سرمايه صيانت کرد، برخي از اين تصميمات مهم را مورد تاکيد قرار داد:
يكي از تصميمات اين بود كه به افزايش سرمايه شركت‌هاي بورسي كمك شود. دولت براي شركت‌هايي كه افزايش سرمايه مي‌دهند، اگر سلب سهام با سلب حق تقدم باشد، ?? درصد از درآمد مشمول ماليات آنها با نرخ صفر محاسبه مي‌شود
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در حاشيه جلسه اخير هيات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه، دولت و حکومت با کمک و همراهي همه قواي کشور مجموعه اي از تصميمات را اتخاذ کرده اند، تا بتوان از بازار سرمايه صيانت کرد، برخي از اين تصميمات مهم را مورد تاکيد قرار داد: يکي از تصميمات اين بود که به افزايش سرمايه شرکت‌هاي بورسي کمک شود. دولت براي شرکت‌هايي که افزايش سرمايه مي‌دهند، اگر سلب سهام با سلب حق تقدم باشد، ?? درصد از درآمد مشمول ماليات آنها با نرخ صفر محاسبه مي‌شود / علاوه بر اين در آينده نزديک، براي تمام سنوات گذشته از سال 1394 تا 1398، يک درصد ورودي صندوق توسعه ملي محاسبه و جزو منابع صندوق تثبيت بازار سرمايه مي‌شود/ مقرر شد شرکت هاي حقوقي‌ وابسته به دولت، خريد و فروش سهام خود را با پايداري بورس هماهنگ کنند، يعني بورس بايد روند پايداري داشته باشد.

وزير امور اقتصادي و دارايي در حاشيه جلسه اخير هيات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه، دولت و حکومت با کمک و همراهي همه قواي کشور مجموعه اي از تصميمات را اتخاذ کرده اند،  تا بتوان از بازار سرمايه صيانت کرد، برخي از اين تصميمات مهم را مورد تاکيد قرار داد.

به گزارش شبکه اخبار امور اقتصادي و دارايي ايران – شادا- وزير اقتصاد با اشاره به برنامه هاي اساسي دولت براي حمايت از بازار سرمايه طي روزهاي آينده گفت: دولت براي شرکت‌هايي که افزايش سرمايه مي‌دهند، اگر سلب سهام با سلب حق تقدم باشد، ?? درصد از درآمد مشمول ماليات آنها با نرخ صفر محاسبه مي‌شود و اين جايزه بزرگي براي افزايش سرمايه شرکت‌هاي بورسي در بورس است. وزير اقتصاد اظهارداشت: اقدام ديگري که انجام شد اين است که از سال ?? در قانون رفع موانع توليد حکمي داشتيم که صندوق توسعه ملي بايد ساليانه يک درصد منابع ورودي خود را به عنوان سپرده، در صندوق تثبيت بازار سرمايه بورس قرار مي‌داد و چون تا کنون اختلاف نظر بين بورس و صندوق توسعه ملي بود، اين مهم انجام نشد. وي افزود: پس از پيگيري‌ها در نهايت به اجماع رسيديم که اين کار انجام شود و در آينده نزديک، براي تمام سنوات گذشته از سال 1394 تا 1398، يک درصد ورودي صندوق توسعه ملي محاسبه، و جزو منابع صندوق تثبيت بازار سرمايه مي‌شود.

دژپسند ادامه داد: همچنين مقرر شد شرکت هاي حقوقي‌هاي وابسته به دولت، خريد و فروش سهام خود را با پايداري بورس هماهنگ کنند، يعني بورس بايد روند پايداري داشته باشد.

وي با بيان اينکه اهتمام کل کشور اين است که بازار سرمايه پايدار باشد، گفت: در چهار ماه گذشته تصميماتي که دولت اتخاذ کرد، يا تصميماتي که توسط شوراي عالي بورس گرفته شد، يا مصوبات مجلس شوراي اسلامي همچون طرح دو فوريتي افزايش سرمايه که در جلسات کميسيون اقتصادي مجلس نهايي شد، همه بر پايداري بازار سرمايه اهتمام داشت.

وزير اقتصاد گفت: بايد ديد ميان مدت و بلندمدت مد نظر تمام افرادي که سرمايه خود را به بورس آوردند قرار گيرد، و با محاسبه از آن صيانت کنند و از تصميمات هيجاني پرهيز کنند چرا که بورس نهادي حرفه‌اي است. دژپسند اظهارداشت: من نمي‌گويم افراد سهام خود را بفروشند يا نفروشند،‌ بخرند يا نخرند چون معتقدم هر فردي که دارايي دارد صاحب دارايي خود است و حق تصميم دارد، اما خواهش مي کنم تصميم بر مبناي محاسبات عقلايي باشد.

وي اضافه کرد: در بورس ما دو بحث داريم، سود سهام داريم که ساليانه بر اساس تصميم مجمع عمومي شرکت ها  تقسيم مي‌شود و ديگري افزايش قيمت سهام است و  اين دوره‌هاست که تعيين کننده است، اگر ما بخواهيم زودگذر و هيجاني تصميم بگيريم پشيمان خواهيم شد.

دژپسند تاکيد کرد: نگاه بلندمدت براي اقتصاد داريم و براي اقتصاد نيازمند بورس هستيم.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک