آخرين اخبار

08/10/2020
اظهارات وزير اقتصاد
 
اظهارات وزير اقتصاد در همايش تجليل از فعالان رسانه در توليد آثار کوتاه راديويي پويش "کار و توليد":
كاركرد رسانه ملي بسيار متمايز و متفاوت از ديگر رسانه ها است، بالاخص كه بخواهد نقش چند ظرفيتي در جامعه ايفا كند؛ يعني هم زبان گوياي مردم باشد و هم قدرت تبيين واقع بينانه سياست ها و اقدامات حكومت را دارا باشد
 
اظهارات وزير اقتصاد در همايش تجليل از فعالان رسانه در توليد آثار کوتاه راديويي پويش "کار و توليد": کارکرد رسانه ملي بسيار متمايز و متفاوت از ديگر رسانه ها است، بالاخص که بخواهد نقش چند ظرفيتي در جامعه ايفا کند؛ يعني هم زبان گوياي مردم باشد و هم قدرت تبيين واقع بينانه سياست ها و اقدامات حکومت را دارا باشد.

وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در همايش تجليل از فعالان رسانه در توليد آثار کوتاه راديويي پويش "کار و توليد" اظهار داشت: راديو رسانه اي همراه است که جامعه نمي تواند به سادگي جايگزيني براي آن پيدا کند، مردم خاطرات بسياري از آن دارند بخصوص کساني که در کسب و کارها و توليد، اشتغال دارند به دليل در دسترس بودن راديو علاقه زيادي به اين رسانه دارند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند که در محل ساختمان شهداي راديو سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي سخن مي گفت، با بيان اين مطل افزود: راديو رسانه مهمي در تبيين سياست ها، برنامه ها و اقدامات حکومت به معناي اعم و قوه مجريه به معناي اخص و بويژه بيان ديدگاه ها، نظرات و انتقادات است.

وزير اقتصاد گفت: کارکرد رسانه ملي بسيار متمايز و متفاوت از ديگر رسانه ها است، بالاخص که بخواهد نقش چند ظرفيتي در جامعه ايفا کند؛ يعني هم زبان گوياي مردم باشد و هم قدرت تبيين واقع بينانه سياست ها و اقدامات حکومت را دارا باشد.

وي يادآور شد: شايد يکي از مولفه هاي سختي شغل خبرنگاري همين رعايت انصاف و تقواي رسانه اي است که رسانه، همزمان، نه دچار تعريف و تمجيد بشود و نه گرفتار تحريف و تخريب؛ که اين کار خيلي سختي است.

 وزير اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ماليات ابزار مهمي است و هرچه حکومت وابسته تر به ماليات باشد به ناچار  پاسخگوتر است، لذا اين باور که مؤديان خودشان بيايند و داوطلبانه ماليات حقه خود را بدهند نياز به فرهنگ سازي دارد و رسانه به بهترين وجه مي تواند آن را به انجام برساند.

دژپسند همچنين گفت: بازار سرمايه، کريدور مهمي براي تأمين مالي بنگاه ها و هدايت نقدينگي به سمت توليد است، لذا رسانه هاي گروهي بويژه رسانه ملي بايد با کار رسانه اي مردم را آگاه کنند و به اين باور برسانند که در بازار سرمايه با مطالعه و مشاوره عمل کنند و از تصميمات هيجاني پرهيز کنند و آگاهانه رفتار نمايند.

وزير اقتصاد تصريح کرد: به جرأت مي گويم کشور ما داراي دارايي هاي فيزيکي، مالي و انساني بيشماري است، اگر بتوانيم عزم را جزم و اراده را آهنين کنيم از اين دارايي ها به نحو حداکثري استفاده نماييم، مي توانيم با سهولت و سرافرازانه، مشکلات و موانع را پشت سر بگذاريم.

وي ادامه داد: از راديو اقتصاد، ديگر رسانه هاي گروهي و اصحاب هنر انتظار اين است که اين باور و دغدغه در جامعه نهادينه شود که از هر چه داريم به بهترين نحو استفاده کنيم.

وزير اقتصاد اظهار اشت: بايد در فضايي مثبت، هم افزايي در جامعه ايجاد کنيم و با وحدت کلمه ايران را در اقتصاد جهاني به جايگاهي برسانيم که شايسته آن است و مجددا تاکيد مي کنم براي اينکه از ذره ذره دارايي هايمان به بهترين نحو استفاده کنيم فقط به دانش نياز نداريم به باور هم نياز داريم.

دژپسند يادآور شد: دو محور اساسي تحقق جهش توليد، بحث بهره برداري حداکثري از  ظرفيت ها و سرمايه گذاري هاي موجود و افزايش بهره وري در استفاده از منابع است.

وزير اقتصاد اظهار داشت: هرچه حضور بازار سرمايه در تامين مالي پر رنگ تر شود، به معناي بهبود فضاي کسب و کار، افزايش بهره وري و افزايش بهره برداري از ظرفيت هاي موجود است؛ بعلاوه اينکه اين امر، نوعي هدايت سرمايه هاي خرد در راستاي تامين مالي بنگاه هاي توليدي محسوب مي شود.

وي گفت: بازار سرمايه نه تنها در ايران که در همه کشورهاي جهان داراي ريسک است، لذا صاحبان سرمايه هاي خرد و تازه واردان در بازار بورس دقت کنند، همه تخم مرغ هاي خود را در يک سبد نگذارند و در پرتفوي خود انواع دارايي ها را داشته باشند.

وزير اقتصاد تاکيد کرد: اگر دنبال اين هستيم که نظام بانکي چابکي داشته باشيم، بايد بازار سرمايه را عمق ببخشيم.

دژپسند با بيان اينکه، از الزامات امروز؛ قرار دادن مقوله ماليات در خدمت تحقق جهش توليد است، گفت: در اسفند ماه گذشته و مقارن با آسيب کسب و کار ها به دليل شيوع موج اول کرونا، ما پيشقدم شده و شرايط پرداخت ماليات را براي موديان، تسهيل کرديم.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک