آخرين اخبار

07/06/2020
دکتر فرهاد دژپسند
 
دکتر فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي طي پيامي، روز ماليات و آغاز هفته فرهنگ مالياتي را به مؤديان خوش حساب مالياتي و همکاران سازمان امور مالياتي کشور تبريک گفت. وزير اقتصاد در اين پيام تصريح نموده است:
بحمدالله كاركنان، كارشناسان و مديران سازمان امور مالياتي كشور با اراده اي قوي و تلاشي جهادي در اين مسئوليت خطير به خوبي نقش آفرين بوده اند و گواه اين موضوع، ركورد بي نظير در چهارده سال اخير در زمينه تحقق 102 درصدي درآمدهاي مالياتي در سال 1398 است كه شايسته تقدير است
 
دکتر فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي طي پيامي، روز ماليات و آغاز هفته فرهنگ مالياتي را به مؤديان خوش حساب مالياتي و همکاران سازمان امور مالياتي کشور تبريک گفت. وزير اقتصاد در اين پيام تصريح نموده است: بحمدالله کارکنان، کارشناسان و مديران سازمان امور مالياتي کشور با اراده اي قوي و تلاشي جهادي در اين مسئوليت خطير به خوبي نقش آفرين بوده اند و گواه اين موضوع، رکورد بي نظير در چهارده سال اخير در زمينه تحقق 102 درصدي درآمدهاي مالياتي در سال 1398 است که شايسته تقدير است/ در بخشي از اين پيام‌آمده است: براي تحقق درآمدهاي مالياتي در سال جاري اقدامات ارزشمندي با رعايت تسهيل فعاليت کسب و کارها مبتني بر جديدترين فناوري هاي نوين، بعمل آمده است، به نحوي که حمايت هاي ويژه از فعالان اقتصادي در قالب بخشودگي جرايم قابل بخشش مالياتي، امهال مالياتي و ارايه تسهيلات ويژه به مشاغل آسيب ديده از کرونا صورت گرفته است/ دژپسند در ادامه اين پيام، هوشمندسازي نظام مالياتي را به عنوان يکي از برنامه هاي مهم وزارت اقتصاد مورد تأکيد قرار داده است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، پيام وزير اقتصاد به مناسبت روز ماليات و آغاز هفته فرهنگ مالياتي بدين شرح است:

                                                                                           باسمه تعالي

ماليات مطمئن ترين، سالم ترين و پايدارترين منبع تامين مالي دولت به شمار مي رود که با برنامه ريزي صحيح مي تواند اثرات مطلوبي در توسعه پايدار کشور، مقاوم سازي اقتصاد در برابر شوک ها و تهديدهاي خارجي، رفع نابرابري هاي اجتماعي، توزيع عادلانه ثروت در جامعه و  افزايش رفاه و آباداني و تامين امنيت، بهداشت و درمان داشته باشد.

مهمترين روش تأمين مالي مد نظر مديريت اقتصادي کشور، درآمد هاي مالياتي است و اين مهم باري عظيم را بر دوش اين سازمان راهبردي قرار داده است.

بحمدالله کارکنان، کارشناسان و مديران سازمان امور مالياتي کشور با اراده اي قوي و تلاشي جهادي در اين مسئوليت خطير به خوبي نقش آفرين بوده اند و گواه اين موضوع، رکورد بي نظير در چهارده سال اخير در زمينه  تحقق 102 درصدي درآمدهاي مالياتي  در سال 1398 است که شايسته تقدير مي باشد.
در حالي که محدوديت ها و تحريم هاي اعمال شده توسط دشمنان، تعمدا و به صورت برنامه ريزي شده، آسيب به منابع مالي کشور را هدف قرار داده است و در شرايطي که شيوع بيماري کرونا و آسيب هاي مبتلابه کسب و کارها ناشي از همه گيري اين ويروس منحوس بر فضاي اقتصادي کشور سايه انداخته،  شاهديم که براي تحقق درآمدهاي مالياتي در سال جاري اقدامات ارزشمندي با رعايت تسهيل فعاليت کسب و کارها مبتني بر جديدترين فناوري هاي نوين، بعمل آمده است، به نحوي که حمايت هاي ويژه از فعالان اقتصادي در قالب بخشودگي جرايم قابل بخشش مالياتي، امهال مالياتي و ارايه تسهيلات ويژه به مشاغل آسيب ديده از کرونا صورت گرفته است.

هر کدام از اين اقدامات اثرات قابل ملاحظه اي در ايجاد اعتماد و اطمينان در فضاي کسب و کار کشور و حمايت واقعي از توليد کنندگان و نهايتا تحقق درآمدهاي پيش بيني شده مالياتي داشته است.

بي گمان اين توفيقات نظام مالياتي در تحقق اهداف مالياتي، همراه  با توسعه و ترويج فرهنگ مالياتي درکشور، افزايش تمکين داوطلبانه موديان و تسريع در وصول معوقات مالياتي، نشانه روشني از سياست ها و تدابير مناسب اتخاذ شده و تلاش هاي موفق همکاران مجموعه نظام مالياتي کشور است.
همچنين نکته مهمي که نبايد از نظر دور داشت اين است که تامين نيازهاي توسعه اي کشور، و بويژه تحقق کامل شعار "جهش توليد" مد نظر مقام معظم رهبري، مستلزم تحقق درآمدهاي مالياتي است، اما بايد توجه داشت، که کسب درآمدهاي مالياتي نبايد به قيمت تحت فشار قرار دادن بخش خصوصي در شرايط حساس کنوني باشد.
در ادامه لازم مي دانم به اهميت هوشمندسازي نظام مالياتي به عنوان يکي از برنامه هاي مهم وزارت اقتصاد تأکيد نمايم،  اين کارويژه مهم که در راستاي تحقق هوشمند سازي اقتصاد است در نهايت منجر به توانمند شدن سازمان امور مالياتي و تحقق اهداف کلان اقتصادي در حوزه تامين مالي دولت مي شود و انتظار مي رود، سازمان امور مالياتي با بسيج امکانات و منابع خود در هوشمندسازي نظام مالياتي تسريع نمايد.
در پايان فرا رسيدن روز ماليات و آغاز هفته فرهنگ مالياتي را خدمت مؤديان خوش حساب مالياتي و همچنين همکاران سختکوش سازمان امور مالياتي در اقصي نقاط کشور  تبريک و تهنيت عرض نموده و موفقيت روزافزون همه اين عزيزان را از خداوند متعال مسئلت مي نمايم.
اميدوارم با تحولات ارزش آفرين و گام‌هاي دانش‌بنياني  که در نظام مالياتي کشور  جريان دارد، به زودي در راستاي تحقق اهداف سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي، شاهد تحقق کامل بودجه بدون وابستگي به نفت و اداره کشور از طريق  درآمدهاي پاک مالياتي باشيم.
                                                                                                                                                                                                                                                                                            فرهاد دژپسند
                                                                                                                         وزير امور اقتصادي و دارايي
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک