آخرين اخبار

06/15/2020
وزير امور اقتصادي و دارايي
 
وزير امور اقتصادي و دارايي دو مصوبه مهم شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا در زمينه سياست هاي حمايتي مالياتي دولت از بنگاه هاي توليدي را تشريح کرد:
امسال هم جرايم معوقات مالياتي، بخشيده خواهد شد، به دليل شرايط ناشي از شيوع كرونا، دامنه اين بخشودگي را از بنگاه هاي توليدي، به بنگاه هاي توليد كالا و خدمات گسترش داده ايم
 
وزير امور اقتصادي و دارايي دو مصوبه مهم شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا در زمينه سياست هاي حمايتي مالياتي دولت از بنگاه هاي توليدي را تشريح کرد: امسال هم جرايم معوقات مالياتي، بخشيده خواهد شد، به دليل شرايط ناشي از شيوع کرونا، دامنه اين بخشودگي را از بنگاه هاي توليدي، به بنگاه هاي توليد کالا و خدمات گسترش داده ايم/ امسال مؤديان مالياتي از پاداش پرداخت پيش از موعد ماليات برخوردار خواهند شد. لذا پاداش پرداخت پيش از موعد ماليات به ازاي هر ماه با 50 درصد افزايش، به يک و نيم درصد افزايش يافت، يعني اگر يک مودي در طول 12 ماه، زودتر ماليات خود را بدهد، در مجموع يک سال، از 18 درصد پاداش برخوردار خواهد شد/ ورود سازمان امور مالياتي به پرونده هاي سال هاي پيش از سال 1398 تمامي شرکت هايي که در سال جاري در بورس پذيرش مي شوند، ممنوع شده و اين شرکت ها تنها بابت صورت مالي سال گذشته خود ماليات خواهند پراخت/ اين يک فرصت طلايي خاص است که هم باعث تعميق بازار سرمايه مي شود و هم پايه و درآمد مالياتي جديدي براي دولت ايجاد مي کند.

وزير امور اقتصادي و دارايي دو مصوبه مهم شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا در زمينه سياست هاي حمايتي مالياتي دولت از بنگاه هاي توليدي را تشريح کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بيان اينکه ما در سال جاري از يک سو بحث "جهش توليد" را به عنوان شعار سال و از سوي ديگر، بحث مبارزه با تبعات منفي همه گيري کرونا را داريم، اظهار داشت: اقتضاي توجه به اين دو امر مهم اين است که ضمن مراعات حال فعالان اقتصادي، در بحث ماليات بايد به درآمد هاي مالياتي براي رها سازي بودجه از نفت و تامين نياز هاي کشور تکيه کنيم و به همين سبب، يکسري مصوبات را از شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا گرفتيم که مي تواند در فارغ نمودن بخش خصوصي و فعالان اقتصادي از برخي دغدغه ها و همچنين افزايش  درآمدهاي دولت، تعيين کننده باشد.
دژپسند با اشاره به مساله جرايم سنگين ماليات معوق فعالان اقتصادي و درآمد 10 هزار ميليارد توماني سال گذشته دولت با بخشودگي اين جرايم، در صورت تسويه اصل ماليات، اظهار داشت: امسال هم با توجه به تجربه موفق سال گذشته، از شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا مصوبه اي گرفتيم که ما مي توانيم امسال هم جرايم معوق مالياتي را ببخشيم.
وي افزود: در سال جاري البته يک کار ديگر را هم کرده ايم که به دليل شرايط ناشي از شيوع کرونا، دامنه اين بخشودگي را از بنگاه هاي توليدي، به بنگاه هاي توليد کالا و خدمات گسترش داديم تا موديان بيشتري مشمول اين بخشودگي بشوند و بتوانيم از درآمد بيشتري برخوردار شويم.
وزير اقتصاد ادامه داد: همچنين، در قانون قبلي، ما مشوقي داشتيم که اگر مودي، ماليات تعيين و برآورد شده خود را زودتر مي پرداخت، به ازاي هر ماه، يک درصد پاداش به وي تعلق مي گرفت که الان، طبق قانون، اين رقم با50 درصد افزايش، به يک و نيم درصد رسيده است؛ يعني اگر مودي در طول 12 ماه، زودتر ماليات خود را بدهد، در مجموع يک سال، از 18 درصد پاداش برخوردار خواهد شد که اين پاداش، حتي از نرخ سود سپرده بانکي هم سه درصد بيشتر است.
وي تصريح کرد: به اين ترتيب، هم درآمد دولت افزايش پيدا مي کند و ديگر نيازي ندارد براي اين امر به سراغ ساير منابع برود و هم سود خوبي نصيب بخش خصوصي مي شود.
دکتر دژپسند در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه بنگاه هاي اقتصادي به دليل شرايط خوب بازار سرمايه، تمايل زيادي دارند براي بورس پذيرش بگيرند، گفت: بنگاه هايي هستند که شرايط مالياتي شفاف و روشني دارند اما نگران اين هستند که اگر وارد بازار سرمايه بشوند، زمينه و بهانه اي پيدا شود که پرونده مالياتي سنوات گذشته آنها مورد کالبد شکافي مجدد قرار گيرد.
وزير اقتصاد تصريح کرد: ما براي رفع اين دغدغه، طي مصوبه اي که از شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا گرفتيم و خوشبختانه ابلاغ هم شده است، ورود سازمان امور مالياتي به پرونده هاي سال هاي ماقبل 1398 تمامي شرکت هايي که در سالجاري در بورس پذيرش مي شوند را ممنوع کرده ايم و اين شرکت ها تنها بابت صورت مالي سال 1398 خود ماليات خواهند پراخت.
دژپسند افزود: اين يک فرصت طلايي خاص است که هم باعث تعميق بازار سرمايه مي شود و هم پايه و درآمد مالياتي جديدي براي دولت ايجاد مي کند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک