آخرين اخبار

06/16/2020
وزير امور اقتصادي و دارايي در جلسه اتاق بازرگاني
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در جلسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران:
امسال براي تحقق رشد مقبول اقتصادي، نياز به هزار هزار ميليارد تومان تامين مالي داريم و بخش خصوصي با توانمندي خود بايد حداقل 50 درصد اين مبلغ را تامين كند
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در جلسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران: امسال براي تحقق رشد مقبول اقتصادي، نياز به هزار هزار ميليارد تومان تامين مالي داريم و بخش خصوصي با توانمندي خود بايد حداقل 50 درصد اين مبلغ را تامين کند/ پنجره واحد الکترونيکي شروع کسب و کار نيز تا دهه فجر امسال تکميل و رونمايي خواهد شد/ به ماليات به عنوان ابزار ترويج سرمايه گذاري، توليد و تعادل بخشي به بازارها نگاه مي کنيم، لذا براي تامين منابع بودجه اي، به موديان خوش حساب و خوش سابقه فشار وارد نخواهيم آورد/ شرکت هاي سهامي خاص ظرف دو هفته آينده در پنجره واحد فيزيکي شروع کسب و کار حضور خواهند يافت و چهار استان ديگر نيز تا پايان تير ماه وارد اين پنجره خواهند شد/ وزير اقتصاد در پايان اين جلسه از معاونان و سازمان هاي زير مجموعه اين وزارتخانه خواست تا با حضور در جلسات تخصصي آتي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران از نزديک در جريان مسايل و مشکلات فعالان اتاق قرار گرفته و با همفکري نسبت به رفع آن اقدام نمايند.

وزير امور اقتصادي و دارايي در جلسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران با اشاره به اينکه تامين بيش از 90 درصد بودجه بر عهده وزارت اقتصاد است، تاکيد کرد: به ماليات به عنوان ابزار ترويج سرمايه گذاري، توليد و تعادل بخشي به بازارها نگاه مي کنيم، لذا براي تامين منابع بودجه اي، به موديان خوش حساب و خوش سابقه فشار وارد نخواهيم آورد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، وزير اقتصاد با اشاره به  عملکرد وزارت اقتصاد و سازمان امور مالياتي در زمان بروز همه گيري کرونا و امهال ماليات موديان براي چند ماه، اقدامات بعمل آمده را گواهي بر حمايت اين وزارتخانه از فعالان اقتصادي دانست.

دکتر دژپسند همچنين با اشاره به مصوبه شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قوا در خصوص ممنوعيت ورود سازمان امور مالياتي به پرونده هاي سال هاي پيش از 1398  تمامي شرکت هايي که در سال جاري در بورس پذيرش مي شوند، گفت: بعضي خرده مي گيرند که اين به فراريان مالياتي کمک مي کند، در حالي که اجراي اين مصوبه تنها مربوط به کساني است که حساب و کتاب آنها براي سازمان امور مالياتي روشن است.
وزير اقتصاد با يادآوري اينکه امسال براي تحقق رشد مقبول اقتصادي، نياز به هزار هزار ميليارد تومان تامين مالي داريم، گفت: بخش خصوصي با توانمندي خود بايد حداقل 50 درصد اين مبلغ را تامين کند.
وزير امور اقتصادي و دارايي در بخش ديگري از سخنان خود در جلسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران، از ورود شرکت هاي سهامي خاص در پنجره واحد فيزيکي شروع کسب و کار تا حداکثر دو هفته آينده خبر داد.
وي همچنين اعلام کرد، چهار استان ديگر نيز تا پايان تير ماه وارد پنجره واحد فيزيکي شروع کسب و کار خواهند شد.
وزير امور اقتصادي و دارايي در ادامه از تکميل و رونمايي پنجره واحد الکترونيکي شروع کسب و کار تا دهه فجر امسال خبر داد.
دژپسند با تشريح اقدامات انجام گرفته از سوي وزارت اقتصاد در زمينه بهبود فضاي کسب و کار، از رايزني اين وزارتخانه با اداره اماکن نيروي انتظامي جمهوري اسلامي براي حل و فصل مشکلات موجود در ارتباط با صدور مجوز هاي مربوط در خصوص شروع کسب و کار خبر داد.
وي با بيان اينکه ما در وزارت اقتصاد براي ?? روز هدفگداري کرده ايم گفت: در صورت رفع اين مشکلات؛ زمان صدور مجوز از ?? به ?? روز کاهش مي يابد.

دکتر دژپسند تصريح کرد: در برخي موارد؛ يک مجوز توسط هيات مقررات زدايي حذف مي شود ولي شاهد هستيم بطريق ديگري مجددا توسط يک دستگاه اجرايي باز مي گردد.

وزير امور اقتصادي و دارايي از فعالان بخش خصوصي خواست در برابر مانع تراشي هاي بهبود فضاي کسب و کار مقاومت کرده و اقدام به گزارش دهي کنند.

وي در ادامه با اشاره به برخي اظهار نظر ها در مورد احتمال بروز مشکلاتي در بازار سرمايه در آينده، تاکيد کرد: احتمال بروز مشکل نه تنها در بورس که در هر زمينه اي وجود دارد و اين طبيعي است اما براي هر چه پايين تر آوردن چنين احتمالي، بايد به مقاوم سازي بازار سرمايه بپردازيم که افزايش عرضه هاي اوليه و ارائه ابزار هاي مختلف بورسي از جمله مواردي است که در اين خصوص کارکرد دارند.
وزير اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اهميت جايگاه بخش خصوصي در اقتصاد و اينکه هر چه به سمت توسعه يافتگي ميل مي کنيم، بايد از حضور حداکثري دولت در اقتصاد کاسته شود، اظهار داشت: معتقدم بايد با بخش خصوصي کار کرد و دست از تعارف برداشت.
وي با تصريح اين نکته امروز ديگر بانک ها نمي توانند به تنهايي براي تامين سرمايه بخش خصوصي کمک کنند، اظهار داشت: رويه تامين مالي براي سرمايه در گردش بنگاه هاي اقتصادي بزرگ توسط بانک ها بايد تغيير کند و معتقديم امروز وقتي چنين بنگاهي براي دريافت تسهيلات به نظام بانکي مراجعه مي کند در حقيقت در حق بنگاه هاي متوسط و کوچک، ظلم صورت مي گيرد.
دکتر دژپسند يکي از راه هاي تامين مالي بنگاه هاي بزرگ را عرضه سهام آنها در بورس خواند و گفت: من اين نکته را در جلسه روز يکشنبه هيات دولت مطرح کردم که خود عرضه اوليه سهام شرکت ها، منبع خيلي خوبي براي تامين منابع است، علاوه بر اينکه ابزار هاي زياد ديگري نيز در بازار سرمايه وجود دارد که به کمک آنها بتوان تامين مالي بنگاه هاي بزرگ مقياس را انجام داد.
وي در عين حال، بار ديگر تاکيد کرد که قرار نيست بازار سرمايه جايگزين بازار پول شود زيرا اين دو مکمل همديگر هستند و بايد با يکديگر تعامل داشته باشند.
وزير اقتصاد ادامه داد: عزم بانک ها براي عرضه اموال مازاد خود جدي است اما تا امروز که حدود  10 ماه از راه اندازي سامانه عرضه و فروش اموال مازاد بانک‌ها مي گذرد، تنها حدود 10 درصد تقاضا توسط بخش خصوصي در اين سامانه ثبت شده است.
وي افزود: انتظار ما اين است که بخش خصوصي با مشارکت بيشتر در اين طرح، ضمن احياء و به سود دهي رساندن واحد هايي که ممکن است کارايي لازم را نداشته باشند، در تقويت منابع مالي بانک ها جهت ارائه تسهيلات نيز مشارکت کنند.
اين گزارش حاکي است، وزير اقتصاد همچنين از معاونان و سازمان هاي زير مجموعه اين وزارتخانه خواست تا با حضور در جلسات آتي اتاق صنايع، معادن و کشاورزي تهران از نزديک در جريان مسايل و مشکلات فعالان اتاق قرار گرفته و با همفکري نسبت به رفع آن اقدام نمايند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک