آخرين اخبار

06/18/2020
اظهارات وزير اقتصاد   
 
اظهارات وزير اقتصاد در  نشست هم انديشي با فعالان اقتصادي استان مازندران:
امسال؛ سال جهش توليد است لذا بايد به ميان مردم و فعالان اقتصادي بياييم و وقتي در جمع فعالان اقتصادي قرار مي گيريم، انتطارمان اين است كه با طرح ها و پروژه هاي تعريف شده و مشخص از سوي آنها مواجه شويم تا اقدامات به طور موثر، سريع و كارآمد عملياتي شود
 
اظهارات وزير اقتصاد در  نشست هم انديشي با فعالان اقتصادي استان مازندران: امسال؛ سال جهش توليد است لذا بايد به ميان مردم و فعالان اقتصادي بياييم و وقتي در جمع فعالان اقتصادي قرار مي گيريم، انتظارمان اين است که با طرح ها و پروژه هاي تعريف شده و مشخص از سوي آنها مواجه شويم تا اقدامات به طور موثر، سريع و کارآمد عملياتي شود/ استان مازندران بهترين جا براي اجراي صد در صدي پروژه اقتصاد هوشمند است و بهترين صنايعي که مي تواند در اين استان توسعه پيدا کنند، صنايع حوزه اقتصاد هوشمند است.

وزير امور اقتصادي و دارايي اظهار داشت: يکي از مهمترين برنامه هاي وزارت اقتصاد در اين دوره شکل گيري اقتصاد هوشمند است، تا بتوانيم با شناسايي مسائل و مشکلات و بکارگيري راهکارها در  چرخه سياستگذاري هاي اقتصادي با سرعت عمل اقدام کنيم لذا گفتگوي متقابل با فعالان در اين راستا از اهميت ويژه اي برخوردار است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در نشست هم انديشي با فعالان اقتصادي استان مازندران با بيان اين مطلب افزود: با اين هدف، برگزاري جلسات با دست اندکاران فعاليت هاي بخش خصوصي سراسر کشور در دستور کار جدي اين وزارتخانه قرار دارد و تا کنون جلسات متعددي نيز با فعالان اقتصادي استان ها برگزار شده که منجر به تصميمات اثربخشي در راستاي بهبود محيط کسب و کار شده است.

وي گفت: امسال؛ سال جهش توليد است لذا بايد به ميان مردم و فعالان اقتصادي بياييم و وقتي در جمع فعالان اقتصادي قرار مي گيريم، انتطارمان اين است که با طرح ها و پروژه هاي تعريف شده و مشخص از سوي آنها مواجه شويم تا اقدامات به طور موثر، سريع و کارآمد عملياتي شود.

وزير اقتصاد با بيان اينکه به منظور بررسي مشکلات و مسايل و بررسي پروژه هاي تعريف شده و نياز هاي مشخص استان مازندران در آينده نزديک جلسه ديگري را با حضور فعالان و مسئولان استاني برگزار مي کنيم، گفت: مازندران با توجه به ظرفيت هاي بالاي آن، گنجي بزرگ براي کشور است و اگر منابع آن خوب مديريت بشود؛ نفع اش به کل اقتصاد ميرسد.


وي ياد آور شد: براي انجام بهتر اين امور لازم است، کارگروه هاي مختلف در  موضوعات مالياتي، گمرکي، امور بانکي و بيمه به منظور بررسي بيشتر و بهتر چالشها و همينطور ارائه راهکارها تشکيل گردد.

وزير اقتصاد تصريح کرد: استان مازندران بهترين جا براي اجراي صد در صدي پروژه اقتصاد هوشمند است و بهترين صنايعي که مي تواند در اين استان توسعه پيدا کنند، صنايع حوزه اقتصاد هوشمند است زيرا کمترين آلودگي و فضا را نياز دارد و نيز اينکه، هوشمند سازي اقتصاد بهترين فرصت را براي جهش اقتصادي در استان و  کشور فراهم مي آورد.

دکتر دژپسند ادامه داد: ما آمادگي کامل براي واگذاري اموال مازاد بانک ها در سراسر کشور بويژه استان مازندران را داريم و منتظريم سرمايه گذاران استاني؛ نسبت به ثبت تقاضاي خود از طريق سامانه مربوط براي خريد و مديريت اموال مازاد و اموال و بنگاه هاي تمليکي بانک ها اقدام کنند تا اين اموال به عنوان مکمل زنجيره توليد مورد بهره برداري قرار گيرد. بديهي است که اين به نفع  خريدار، نظام بانکي و کل اقتصاد کشور است.

وزير اقتصاد گفت: بهبود فضاي کسب و کار از برنامه هاي اساسي وزارت اقتصاد است و در همين راستا، راه اندازي پنجره واحد فيزيکي شروع کسب و کار در تهران انجام و مقرر شد همين اتفاق در چهار استان بزرگ ديگر نيز رخ بدهد. با افتتاح اين پنجره واحد، طي فرآيند ??.? روزه شروع کسب و کار را به ? روز تقليل داديم.

وي اظهار داشت: تسهيل در تامين مالي از اجزاء مهم سهولت در فضاي کسب و کار است و در اينجاست که استان مازندران بايد از قابليت هاي نظام بانکي، بازار سرمايه و ساير منابع، به نحو مطلوب استفاده کند.

دژپسند افزود: انتظار مي رود نظام اجرايي استان و فعالان اقتصادي به خوبي در اين زمينه نقش آفرين باشند تا از اين طريق بسياري از نيازهاي استان و کشور براي جهش توليد مرتفع گردد.

اين گزارش حاکي است، همچنين وزير اقتصاد در  گفتگو با خبرنگاران در حاشيه نشست هم انديشي با فعالان اقتصادي استان مازندران اظهار داشت: در اين نشست، مشکلات فعالان اقتصادي استان، در بخش هاي مختلف توليد از جمله کشاورزي، صنعت، گردشگري و ... را مورد بررسي قرار داديم تا بتوانيم به اتفاق مسئولان ذيربط  از جمله روساي سازمان امور مالياتي، گمرک جمهوري اسلامي،  بيمه مرکزي و نيز مديران عامل بانک هاي دولتي، اين مشکلات را حل کنيم.

وي گفت: در اين جلسه، نمايندگان مردم شريف استان مازندران در مجلس شوراي اسلامي نيز نقطه نظرات خود را در خصوص مسايل مختلف استان بيان کردند، مقرر شد کارگروه هايي با حضور فعالان اقتصادي و مسئولان مراکز مسئوليت در وزارت اقتصاد تشکيل شود تا مشکلات در زمينه هاي مختلف بصورت تخصصي و دقيق مورد بررسي قرار گرفته و نسبت به رفع آنها اقدام شود.

گفتني است، اين هم انديشي با حضور اعضاي اتاق بازرگاني، صنايع ، معادن و کشاورزي،  فعالان اقتصادي و تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي استان مازندران، روساي سازمان هاي تابعه وزارت اقتصاد و  مديران عامل بانک هاي دولتي در شهرستان بابلسر برگزار شد.

پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک