آخرين اخبار

05/10/2020
با هدف بهبود محيط کسب و کار
با هدف بهبود محيط کسب و کار و به منظور تسهيل در فرآيند ثبت نام موديان در نظام مالياتي و تخصيص کد اقتصادي صورت گرفت:
وزير امور اقتصادي و دارايي طي بخشنامه‌اي، اصلاح رويه دريافت كد اقتصادي، دستور حذف مرحله بازديد حضوري مكان استقرار و دريافت مدارك فيزيكي از مؤديان را به سازمان امور مالياتي ابلاغ نمود/ گفتني است، پيش بيني مي شود با اجراي اين بخشنامه زمان صرف شده براي شروع يك كسب و كار در كشور كه از جمله زيرشاخص هاي نماگر سهولت انجام كسب و كار (Doing Business)است، با ارتقاء قابل توجهي روبه رو شود
 
وزير امور اقتصادي و دارايي با هدف بهبود محيط کسب و کار و به منظور تسهيل در فرآيند ثبت نام موديان در نظام مالياتي و تخصيص کد اقتصادي، طي بخشنامه اي، با اصلاح رويه دريافت کد اقتصادي دستور حذف مرحله بازديد حضوري مکان استقرار و دريافت مدارک فيزيکي از مؤديان را به سازمان امور مالياتي ابلاغ نمود.

به گزارش شبکه اخبار اقتصاد و دارايي ايران(شادا)، در بخشنامه وزير اقتصاد آمده است، تمامي اطلاعات مورد نياز سازمان امور مالياتي براي تخصيص کد اقتصادي به اشخاص حقوقي به صورت الکترونيکي از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مراجع ذيصلاح صدور مجوز دريافت و بدون نياز به حضور مودي در شعب سازمان امور مالياتي،  کد اقتصادي تخصيص داده شود. 
همچنين بر اساس  اين بخشنامه براي اشخاص حقيقي با دريافت اطلاعات از مراجع صدور مجوز و يا پس از ثبت نام در سامانه امور مالياتي  بلافاصله ثبت نام انجام ‌پذيرد.
اين گزارش مي افزايد: براساس مفاد اين بخشنامه براي اشخاص حقوقي شناسه ملي به عنوان شماره اقتصادي و براي اشخاص موضوع ماده (2) قانون و صاحبان مشاغل پس از ثبت نام ، شماره اقتصادي با بهره گيري از  شناسه يا شماره ملي آنها صادر خواهد شد. 
شايان ذکر است مادامي که براي اشخاص  موضوع ماده (2) قانون و صاحبان مشاغل، کد اقتصادي جديد صادر نشده باشد، حسب مورد از شناسه ملي، شماره ملي، شناسه مشارکت مدني و شماره اختصاصي اشخاص خارجي استفاده خواهد شد.
 گفتني است،  اين دو اقدام مي‌تواند زمان صرف شده براي شروع يک کسب و کار  در کشور را که از جمله زيرشاخص هاي نماگر سهولت انجام کسب و کار  (Doing Business)است، با ارتقاء قابل توجهي روبه رو سازد. 
در اين رابطه مطابق با برآوردهاي بانک جهاني ميانگين زمان مورد نياز براي شروع يک کسب و کار در کشور حدود 72.5 روز تخمين زده مي شود، که با انجام اين اصلاحات بر اساس مطالعات، پيش بيني مي شود اين مقدار به 15.5 روز کاهش يافته و تا 48 رتبه ارتقاء در اين زيرشاخص صورت پذيرد.
لازم به ذکر است، در دستورالعملي که از سوي رئيس سازمان امور مالياتي به منظور تسهيل انجام امور مالياتي صادر گرديد، صدور گواهينامه ثبت نام ماليات بر ارزش افزوده لغو و ثبت نام در سامانه به منزله گواهي ارزش افزوده مي‌باشد. همچنين ثبت نام‌هاي قبلي به عنوان ثبت نام قطعي تلقي مي‌شود. در اين ثبت نام فقط کافي است مؤدي گزينه مشموليت در نظام ماليات بر ارزش افزوده را در سامانه ثبت نام مالياتي انتخاب نمايد. همچنين در مواردي که اطلاعات بعدي از مراجع ذيربط تأسيس يا صدور مجوز فعاليت دريافت شود، ثبت نام به صورت خودکار انجام مي شود.

 پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک