آخرين اخبار

05/03/2020
اظهارات وزير اقتصاد در نشست بررسي فرصت هاي
 
اظهارات وزير اقتصاد در نشست بررسي فرصت هاي استفاده از ظرفيت بازار سرمايه براي تامين مالي بنگاه ها و بخش خصوصي:
بايد بپذيريم كه بازار سرمايه و بازار پول رقيب يكديگر نيستند، بلكه مكمل هم هستند و فقط بايد با هم هماهنگ شده و تقسيم كار بين آنها صورت گيرد/ براي دستيابي به جهش توليد بايد گامهاي موثرتري براي تنوع بخشي به نظام تامين مالي اقتصاد برداشت؛ با تدابيري كه اتخاذ شد در سال گذشته موفق به تامين مالي 275 هزار ميليارد توماني براي بنگاه هاي توليدي از طريق بازار سرمايه شديم/ براي دستيابي به جهش توليد، حداقل نياز به هزار هزار ميليارد تومان، سرمايه گذاري از سوي دولت، بخش عمومي و بخش خصوصي در بازار سرمايه داريم. البته به نظر من امروز بازار سرمايه ما به آن توانمندي رسيده است كه بتوان بر روي آن حساب كرد
 
نشست "بررسي فرصت هاي استفاده از ظرفيت بازار سرمايه براي تامين مالي بنگاه ها و بخش خصوصي" با حضور اعضاي اتاق بازرگاني، صنايع و معادن و کشاورزي ايران و فعالان اقتصادي به رياست دکتر فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي با هدف بررسي راهکارهاي استفاده  بنگاه هاي اقتصادي و بخش خصوصي از ظرفيت هاي بازار سرمايه برگزار شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در اين نشست که در محل اين وزارتخانه برگزار شد، تاکيد کرد: براي دستيابي به جهش توليد بايد گامهاي موثرتري براي تنوع بخشي به نظام تامين مالي اقتصاد برداشت؛ با تدابيري که اتخاذ شد در سال گذشته موفق به تامين مالي 275 هزار ميليارد توماني براي بنگاه هاي توليدي از طريق بازار سرمايه شديم.

وزير اقتصاد با بيان اينکه خوشبختانه در دولتي مشغول به خدمت هستيم، که تجربه تحقق نرخ بيکاري تک رقمي را در سابقه کاري خود دارد، اظهار داشت: من بنا بر مشاهدات خودم در استان هايي که معين آنها در ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي هستم، مي دانم که دسترسي به نرخ رشد بالا و بيکاري تک رقمي قابل دسترسي است  و فکر مي کنم بايد اين مدل هاي موفق استاني را به کل کشور توسعه دهيم.
دژپسند با بيان اينکه براي دستيابي به جهش توليد، حداقل نياز به هزار هزار ميليارد تومان، سرمايه گذاري از سوي دولت، بخش عمومي و بخش خصوصي در بازار سرمايه داريم، گفت: البته به نظر من امروز بازار سرمايه ما به آن توانمندي رسيده است که بتوان بر روي آن حساب کرد.

وزير اقتصاد گفت: در جلسه امروز متوجه شدم تقريبا نمايندگان همه بنگاه هاي حاضر، تمايل به بورسي شدن و حضور در بازار سرمايه دارند اما به دليل نگراني بابت طولاني شدن فرآيند، از ارائه درخواست خودداري کرده اند.
وي افزود: سخن من با اين دسته از دوستان اين است که درخواست خود را ارائه دهند زيرا از يک سو؛ معتقديم؛ ظرفيت بررسي درخواست ها به ميزان  کافي در شوراي پذيرش وجود دارد و از سوي ديگر مي گوييم تا درخواست ها ارايه نشود، نقاط ضعف احتمالي عملکرد اين شورا نيز مشخص نمي شود و نمي توانيم براي اصلاح آن اقدام کنيم.

دژپسند ادامه داد: امسال با اذن مقام معظم رهبري و دستور ايشان بر اي آزاد سازي سهام عدالت، بالغ بر 400 هزار ميليارد تومان بر ارزش بازار سرمايه افزوده شد و اين رقم با استفاده از ظرفيت هاي etf و سهام شرکت هاي دولتي در طي امسال، افزايش بيشتري مي يابد.

وزير اقتصاد با تاکيد بر اينکه مشارکت بخش عمومي و خصوصي مي تواند ما را در جهش توليد کمک کند گفت: امروز دنيا دارد با استفاده از روش مشارکت، خيلي از مشکلات را حل مي کند و به نظر من، نه تنها بخش خصوصي، که دولت هم بايد وارد مشارکت با بخش خصوصي شود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک