آخرين اخبار

05/03/2020
اظهارات وزير اقتصاد در برنامه گفتگوي ويژه خبري
اظهارات وزير اقتصاد در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبکه دوم سيما با موضوع نحوه واگذاري سهام دولت از طريق صندوق واسطه گري مالي يکم( صندوق سرمايه گذاري قابل معامله در بورس ETF) و آزاد سازي سهام عدالت:
از تدبير حكيمانه مقام معظم رهبري در موافقت با آزاد سازي سهام عدالت در اختيار مردم قدرداني مي كنم/ در اولين مرحله از واگذاري، بالغ بر ?? هزار ميليارد تومان از باقيمانده سهام دولت از طريق فروش واحد هاي سرمايه گذاري صندوق واسطه گري مالي يكم با اعمال ?? درصد تخفيف به مردم واگذار مي شود و ميزان سهامي كه به هر فرد تعلق مي گيرد به ميزان مشاركت آنان در اين فراخوان بستگي خواهد داشت/ آزاد سازي سهام عدالت در شرايط حاضر از دو جنبه داراي اهميت است؛ يكي از اين نظر كه در شرايط بحران ناشي از كرونا، آزاد سازي اين سهام مي تواند گشايشي در كار مردم محسوب شود و از سوي ديگر اينكه در شرايط فعلي بازار سرمايه و صعود شاخص هاي بورس كشور، اين موضوع مي تواند موجب تعميق و رونق هر چه بيشتر اين بازار شود
 
وزير امور اقتصادي و دارايي شب گذشته با حضور در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبکه دوم سيما، با موضوع نحوه واگذاري سهام دولت از طريق صندوق واسطه گري مالي يکم( صندوق سرمايه گذاري قابل معامله در بورس ETF) و آزاد سازي سهام عدالت از تدبير حکيمانه مقام معظم رهبري در موافقت با آزاد سازي سهام عدالت در اختيار مردم قدرداني کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در آستانه آغاز واگذاري سهام دولت از طريق صندوق واسطه گري مالي يکم( صندوق سرمايه گذاري قابل معامله در بورس ETF) گفت: در اولين مرحله از واگذاري، بالغ بر ?? هزار ميليارد تومان از باقيمانده سهام دولت از طريق فروش واحد هاي سرمايه گذاري صندوق واسطه گري مالي يکم با اعمال ?? درصد تخفيف به مردم واگذار مي شود و ميزان سهامي که به هر فرد تعلق مي گيرد به ميزان مشارکت آنان در اين فراخوان بستگي خواهد داشت.
وي تصريح کرد: در شرايط تحريم و تجربه بودجه بدون نفت به معناي واقعي و همزمان با مضايق ناشي از همه گيري کرونا و در شرايطي که نمي توانيم بودجه را رها کرده و از بانک مرکزي استقراض کنيم، واگذاري  سهام دولت در شرکت هاي بورسي، بهترين اقدام است که ضمن تامين مالي دولت، کوچک سازي دولت، مردمي کردن اقتصاد و ارتقاي کارايي  را هم محقق مي کند.
وزير اقتصاد افزود: مجلس شوراي اسلامي در قانون بودجه سال ???? کل کشور به دولت اجازه داد، در يک دوره مدت دار، مديريت صندوق هاي سرمايه گذاري قابل معامله در بورس را دولت بر عهده گيرد که هدف آن هم مشارکت دادن همزمان عامه مردم و فعالان  بازار بورس و هم کاهش ريسک براي خريداران است.
دژپسند با بيان اينکه دارايي هاي دولت، اموال دولت است و بايد به آنها واگذار شود تاکيد کرد: اولين برنامه من در حوزه خصوصي سازي، آسيب شناسي در روشهاي واگذاري و روشهاي قيمت گذاري بود.
وي با بيان اينکه بهترين نوع خصوصي سازي، خصوصي سازي است که  بر مبناي هدف اصلي تامين مالي نباشد، بلکه براي کارايي بيشتر و تسهيل مردم در حکمراني اقتصاد است، خاطرنشان کرد: با اين رويکرد دارايي هاي در اختيار دولت را به عامه مردم و بخش خصوصي واگذار مي کنيم.
وزير اقتصاد در بخش ديگري از اين گفتگو در خصوص آزاد سازي سهام عدالت نيز گفت: آزاد سازي سهام عدالت در شرايط حاضر از دو جنبه داراي اهميت است؛ يکي از اين نظر که در شرايط بحران ناشي از کرونا، آزاد سازي اين سهام مي تواند گشايشي در کار مردم محسوب شود و از سوي ديگر اينکه در شرايط فعلي بازار سرمايه و صعود شاخص هاي بورس کشور، اين موضوع مي تواند موجب تعميق و رونق هر چه بيشتر اين بازار شود.
دژپسند همچنين از عملکرد خوب صدا و سيما در اطلاع رساني اقدامات وزارت اقتصاد در زمينه واگذاري سهام دولت و همچنين آزاد سازي سهام عدالت قدرداني کرد.
وي در خصوص ظرفيت هاي بازار سرمايه براي جذب مردم گفت: در حال حاضر روزانه يکصد هزار نفر کد بورسي دريافت مي کنند و اين رقم طي دو هفته آينده با تقويت زيرساختها که در دست اجرا مي باشد  به آمار يک ميليون کد بورسي در روز افزايش خواهد يافت.
وزير اقتصاد در پايان گفت: در خصوص اپليکيشن احراز هويت غيرحضوري نيز در حال تصميم گيري نهايي هستيم که با اجراي اين برنامه شاهد سرعت بالاتري در پذيرش ها خواهيم بود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک