آخرين اخبار

04/29/2020
اظهارات وزير اقتصاد در حاشيه جلسه هيأت دولت
 
اظهارات وزير اقتصاد در حاشيه جلسه هيأت دولت در خصوص ابلاغيه مقام معظم رهبري براي آزاد سازي سهام عدالت:
خوشبختانه مقام معظم رهبري با درخواست رييس محترم جمهور براي آزاد سازي سهام عدالت موافقت كردند تا بر اساس ضوابطي كه به تصويب شوراي عالي بورس مي رسد، مردم بتوانند آنچه تا الان مالكيت آن را داشته اند، مديريت كنند/ در اين ارتباط جا دارد، مراتب تشكر خودم و اعضاي شوراي عالي بورس را از لطفي كه مقام معظم رهبري به اين شورا داشته اند اعلام كنم. اين تصميم، يك تحول اساسي و تاريخي براي دارندگان سهام عدالت محسوب مي شود/ سبد سهام عدالت، سهام بسيار ارزشمند و متشكل از شركت هاي معتبر و قوي است/ عده اي سودجو ممكن است در صدد بر بيايند تا پيش از ابلاغيه دولت مبني بر چگونگي مرحله اول آزاد سازي سهام عدالت و كشف قيمت واقعي آن، با ارقام نازل، سهام مردم را پيش خريد كنند و مردم بايد مراقب باشند/ دستورالعمل مرحله اول آزاد سازي و واگذاري اختيار مديريت سهام عدالت به دارندگان سهام عدالت در آينده نزديك ابلاغ مي شود
 
وزير امور اقتصادي و دارايي از ابلاغ دستورالعمل مرحله اول آزاد سازي و واگذاري اختيار مديريت سهام عدالت به دارندگان اين سهام در آينده نزديک خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در جمع خبرنگاران در حاشيه جلسه هيات دولت، با اعلام اين خبر اظهار داشت: خوشبختانه مقام معظم رهبري با درخواست رييس محترم جمهور براي آزاد سازي سهام عدالت موافقت کردند تا بر اساس ضوابطي که به تصويب شوراي عالي بورس ميرسد، مردم بتوانند آنچه تا الان مالکيت آن را داشته اند، مديريت کنند.
وي گفت: در اين ارتباط جا دارد، مراتب تشکر خودم و اعضاي شوراي عالي بورس را از لطفي که مقام معظم رهبري به اين شورا داشته اند اعلام کنم.
وزير اقتصاد افزود: با اين تصميم، خون تازه اي به بازار سرمايه مورد اقبال مردم و سهامداران تزريق خواهد شد، به ويژه با توجه به آنکه در حال حاضر برخي دارندگان سهام عدالت به دليل شرايط ناشي از ظهور کرونا، وضعيت اقتصادي مناسبي ندارند.
دژپسند با بيان اينکه عده اي سودجو ممکن است در صدد بر بيايند تا پيش از ابلاغيه دولت مبني بر چگونگي مرحله اول آزاد سازي سهام عدالت و کشف قيمت واقعي آن، با ارقام نازل، سهام مردم را پيش خريد کنند، گفت: دارندگان سهام بهتر است تا صدور ابلاغيه دولت، براي فروش آن دست نگه دارند، هر چند توصيه عمومي من به مردم اين است که از هر گونه اقدام شتابزده براي فروش سهام خود خودداري کنند زيرا سبد سهام عدالت، سهام بسيار ارزشمند و متشکل از شرکت هاي معتبر و قوي است.
وزير اقتصاد اضافه کرد: بنا بر اين اين سهام ارزش ويژه دارد و خدا را شکر مي کنيم که در اين شرايط تاريخي به لطف موافقت مقام معظم رهبري و با درخواست رياست محترم جمهور، اين آزاد سازي صورت گرفت.
وي با بيان اينکه بايد دستورالعمل مربوط به آزاد سازي سهام عدالت هر چه زودتر تهيه شود، اظهار داشت: بعد از ابلاغ دستورالعمل، اولين کاري که بايد صورت بگيرد اين است که آيا سهامدار مي خواهد خودش در مورد مديريت سهامش تصميم بگيرد يا آن را به شرکت سرمايه گذاري استاني واگذار کند؟
وي تصريح کرد: در ابلاغيه دولت که به زودي اعلام خواهد شد تعيين مي شود که فرد سهامدار، در مرحله اول چند درصد از سهام خود را مي تواند بفروشند.که در اين مورد هم سعي خواهد شد با رعايت صرفه و صلاح خود مالک سهام، تصميم گيري شود.
دژپسند افزود: انشاالله در مراحل آتي، بخش هاي بعدي سهام عدالت نيز جهت فروش، آزاد سازي خواهند شد.
وزير اقتصاد با اشاره به سهامدار بودن حدود 50 ميليون نفر از مردم در پروژه سهام عدالت، اظهار داشت: بنا بر اين با اجراي اين تصميم، يک تحول اساسي و فضاي نشاط آميزي با توجه به ابلاغيه مقام معظم رهبري در جامعه شاهد خواهيم بود و از سوي ديگر، اين يک نويد براي کساني است که قصد دارند پس انداز خرد خود را وارد بازار سرمايه کنند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک