آخرين اخبار

04/07/2020
اظهارات وزير امور اقتصادي در برنامه گفتگوي ويژه
اظهارات وزير امور اقتصادي و دارايي در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبکه دوم سيما:
براي كمك به بخش هاي متأثر از بيماري كرونا ??? هزار ميليارد تومان در نظر گرفته شده است / در راستاي كمك به معيشت و توان خريد مردم، ?? ميليون خانوار از تسهيلات بانكي با نرخ سود پايين در قالب كارت هاي خريد بهره مند خواهند شد / در سال ???? بعد از ?? سال، براي اولين بار ميزان تحقق درآمد هاي مالياتي از طريق مبارزه جدي با فرار مالياتي و گسترش پايه هاي مالياتي و بدون فشار آوردن بر فعالان اقتصادي خوش حساب، از ??? درصد عبور كرد / در آينده نزديك در سال جاري، سهام دولت در تعداد ? شركت دولتي در رسته هاي انرژي (پالايشگاه و پتروشيمي)، مالي (بانك ها و بيمه ها) و صنايع فلزي و معدني در بورس عرضه خواهند شد / بر اساس پژوهش هاي مستقلي كه سازمان بورس و اوراق بهادار و پژوهشكده امور اقتصادي هر يك جداگانه انجام داده اند، وجود حباب كلي در بورس تائيد نشده است
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبکه دوم سيما با بيان اينکه برآورد ها حکايت از آن دارد که توليد ناخالص داخلي کشور تا ?? درصد از کرونا متاثر مي شود، گفت: البته سعي ما براين است که با تدابير انديشيده شده، اين اثر را به حداقل برسانيم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بيان اين مطلب اظهار داشت: براي کمک به بخش هاي متأثر از بيماري کرونا ??? هزار ميليارد تومان در نظر گرفته شده است، از جمله از اين مبلغ ?? هزار ميليارد تومان از طريق سيستم بانکي به کسب و کار ها تسهيلات ارزان قيمت داده خواهد شد، حدود ???? ميليارد تومان به صندوق بيمه بيکاري کمک خواهد شد و بخشي نيز براي اعتبارات هزينه اي بخش بهداشت و درمان تخصيص خواهد يافت.
وزير اقتصاد افزود: با توجه به اثرات اقتصادي شيوع کرونا، در راستاي کمک به معيشت و توان خريد مردم، ?? ميليون خانوار از تسهيلات بانکي با نرخ سود پايين در قالب کارت هاي خريد بهره مند خواهند شد.
وي تصريح کرد: در سال ???? بعد از ?? سال، براي اولين بار ميزان تحقق درآمد هاي مالياتي از طريق  مبارزه جدي با فرار مالياتي و گسترش پايه هاي مالياتي و بدون  فشار آوردن بر فعالان اقتصادي خوش حساب، از ??? درصد عبور کرد؛ البته يک سوم رشد درآمد مالياتي کشور نيز ناشي از تحولات فناورانه در نظام‌مالياتي است.
دژپسند با بيان اينکه در آينده نزديک در سال جاري، سهام دولت در تعداد ? شرکت دولتي در رسته هاي انرژي (پالايشگاه و پتروشيمي)، مالي (بانک ها و بيمه ها) و صنايع فلزي و معدني در بورس عرضه خواهند شد، تاکيد کرد: در اين مرحله از واگذاري، تصميم بر اين است که بصورت فراگير اين سهام‌ ها را عرضه کنيم تا همه مردم با اعمال تخفيف هايي (در مرحله اول و فقط براي يکبار) در دو گروه ?? و ?? درصدي با سقف خريد ? ميليون تومان به ازاي هر نفر بتوانند سهام عرضه شده را خريداري نمايند.
وزير اقتصادگفت: با تلاش هاي صورت گرفته در حوزه هاي مالياتي و گمرک اقدامات خوبي در خصوص هوشمند سازي انجام شده است که ان شاالله پس از تکميل اعلام و رونمايي خواهد شد.
وي يادآور شد: خبر خوب اين است که از مکانيزاسيون به سمت هوشمندسازي در حال حرکت هستيم.
وزير اقتصاد با اشاره به اينکه شاخص بازارسرمايه صرفا منعکس کننده تحولات بازار نيست،  بلکه تحولات اقتصاد کشور نيز بر آن اثر دارد، اظهار داشت: بر اساس پژوهش هاي مستقلي که سازمان بورس و اوراق بهادار و پژوهشکده امور اقتصادي هر يک جداگانه انجام  داده اند،  وجود حباب کلي در بورس تائيد نشده است .
وي در بخش ديگري از اين گفتگو گفت: به منظور بهبود محيط کسب و کار و در راستاي ارتقاي جايگاه  ايران در رتبه بندي جهاني، دادگاه هاي تخصصي تجاري در آينده نزديک با همکاري قوه قضاييه راه اندازي خواهد شد.
دژپسند خاطرنشان کرد: در سال ???? معادل ??? هزار ميليارد تومان از طريق بازار سرمايه و ??? هزار ميليارد تومان نيز از محل اوراق بدهي، تأمين مالي اعم از بنگاه هاي دولتي و خصوصي در اقتصاد کشور صورت گرفت.
وزير اقتصاد افزود: در سالجاري نيز، تأمين مالي دولت به مبلغ 82 هزار ميليارد تومان از محل فروش اوراق بدهي انجام خواهد شد.




پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک