آخرين اخبار

04/07/2020
اظهارات دکتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور
اظهارات دکتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور در نشست "هم انديشي پيرامون اقدامات گمرک ايران در مقابله با کرونا" و برنامه هاي گمرک در سال جهش توليد:
در ايام كرونايي، گمركات كشور نقش بسيار مهمي در تأمين نياز‌هاي كادر پزشكي و درماني و مردم داشتند كه بايد قدردان زحمات آن‌ها باشيم / در كنار كادر پزشكي و درماني كشور كه با جانفشاني براي سلامت كشور مايه گذاشتند بخش هايي از جامعه نيز نظير گمركات در بحران كرونا پاي كار بودند تا نيازهاي كشور مرتفع شود كه بايد قدردان همه آنها در مرزها و مبادي ورودي كشور باشيم / تلاش گمركات كشور در حركت به سمت الكترونيكي شدن و استفاده از سامانه هاي هوشمند كنترل و نظارت اقدامي درست و به جا است، ايجاد تحول در گمرك موضوع مهمي است و خوشبختانه ميزان گلايه ها از گمركات كشور كاهش يافته است / سياست هاي اقتصادي مناسب مي تواند مانع از رواج قاچاق و رفتن افراد به اين سمت شود
 
معاون اول رييس جمهور با اشاره به نقش تعيين کننده گمرک در تجارت کشور گفت: در ايام کرونايي، گمرکات کشور نقش بسيار مهمي در تامين نياز‌هاي کادر پزشکي و درماني و مردم داشتند که بايد قدردان زحمات آن‌ها باشيم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر جهانگيري پيش از ظهر امروز(سه شنبه) در نشست هم انديشي پيرامون اقدامات گمرک ايران در مقابله با کرونا تصريح کرد: در کنار کادر پزشکي و درماني کشور که با جانفشاني براي سلامت کشور مايه گذاشتند بخش هايي از جامعه نيز نظير گمرکات در بحران کرونا پاي کار بودند تا نيازهاي کشور مرتفع شود که بايد قدردان همه آنها در مرزها و مبادي ورودي کشور باشيم.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينکه در اين ايام و براي قطع زنجيره انتقال ويروس کرونا، بسياري از کارمندان دولت در خانه ماندند، اما توليد کنندگاني بودند که نه تنها کنار نرفتند بلکه با انگيزه و علاقمندي ظرفيت خود را براي رفع مشکلات کشور به کار گرفتند که بايد قدردان آنها بود.
وي گفت: اينکه گفته مي شود توليدات محصولات مورد نياز کادر پزشکي و مردم براي مقابله با کرونا چندين برابر افزايش داشته کار مهمي است و همه کساني که کار اقتصادي کردند مي‌دانند که چنين رشد توليدي تا چه حد پيچيده و دشوار است و به همين دليل شيب توليد سالانه 5 يا 10 درصد درنظر گرفته مي شود، اين تلاش چند برابري محصول عزم و اراده مردم و مسئولان براي رفع نيازها بود.
جهانگيري ادامه داد: همچنين بايد از پليس و نيروي انتظامي که با دستور مقام معظم رهبري براي اجراي دستورالعمل هاي ستاد ملي مقابله با کرونا با تمام ظرفيت پاي کار آمدند قدرداني کرد. پليس در اجراي طرح فاصله گذاري اجتماعي به خوبي نقش خود را ايفا کرده است.
معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اينکه کار مقابله با کرونا تمام نشده است گفت: بايد به طور جدي در اين زمينه تلاش کرد زيرا سلامت مردم با هيچ چيز قابل معاوضه نيست. اميدوارم با عنايت خداوند و تلاش فداکارانه کادر پزشکي و درماني و همراهي مردم اين مسئله را به سرعت پشت سر بگذارم.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينکه بحث هاي بعد از کرونا در حوزه اقتصاد اهميت بسياري دارد تلاش گمرکات کشور در حرکت به سمت الکترونيکي شدن و استفاده از سامانه هاي هوشمند کنترل و نظارت را اقدامي درست و به جا توصيف کرد و گفت: ايجاد تحول در گمرک موضوع مهمي است و خوشبختانه ميزان گلايه ها از گمرکات کشور کاهش يافته است.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه مبارزه با قاچاق بايد با جديت دنبال شود اظهار داشت: قاچاق بلايي بر جان توليد و اقتصاد کشور است. البته راه مبارزه با قاچاق در درجه نخست نظامي نيست بلکه اقتصادي است.
وي افزود: سياست هاي اقتصادي مناسب مي تواند مانع از رواج قاچاق و رفتن افراد به اين سمت شود.
معاون اول رييس جمهور از تعهد گمرک و دستيابي به درآمدهاي مشخص شده در بودجه کشور تشکر کرد و از مديران اين مجموعه خواست بعنوان مرزداران تجارت خارجي و ‌صادرات و واردات کشور، موضوع پنجره واحد را دنبال کنند.
وي با اشاره به سخنان مطرح شده از سوي مديران کل چند گمرک مرزي از طريق ويدئو کنفرانس گفت: پذيرفته نيست که در مرزهاي کشور با اين حجم از تجارت، مشکل وجود داشته باشد، همه دستگاه هاي دولتي و حاکميتي خواهان پيشرفت کشور هستند و بايد در هماهنگي با گمرک در اين زمينه فعاليت کنند . اگر جايي مشکل وجود دارد و نيازي به مصوبه دولت است در اين زمينه اقدام خواهيم کرد.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک