آخرين اخبار

02/17/2020
نود و سومين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي
اظهارات وزير امور اقتصادي و دارايي در نود و سومين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي:
رويكرد دولت و بويژه وزارت اقتصاد جبران كاهش درآمدهاي نفتي و تأمين مالي خزانه از طريق فشار بر بخش خصوصي خوش حساب، منضبط و شناسنامه دار نيست/ افزايش درآمدهاي مالياتي را از طريق تعريف پايه هاي جديد مالياتي، جلوگيري از فرار مالياتي و ساماندهي معافيت هاي مالياتي در حال پيگيري هستيم/ معافيت صادرات غير نفتي را منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات كرده ايم تا از اين طريق منابع مورد نياز واردات كالا به كشور نيز تأمين شود/ برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه توليد و اقتصاد كشور، مي تواند در شتاب بخشي به رشد اقتصادي كشور نقش آفرين باشد/ طي يازده ماهه سال جاري حدود ??/?ميليارد دلار واردات كالا به كشور داشته ايم كه نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد همراه بوده است و در مدت مذكور نيز حدود ??/? ميليارد دلار صادرات داشته ايم/ اجلاسFATF در حال برگزاري است و موضوع ايران احتمالا به عنوان دستور كار فرداي اين اجلاس مورد بررسي قرار مي گيرد/ تحولات نرخ ارز در روز‌هاي اخير ارتباطي با طرح موضوع ايران در جلسه اخير FATF ندارد
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در نود و سومين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي گفت: در رابطه با درآمد هاي مالياتي پيش بيني شده در لايحه بودجه سال ????، تأکيد مي کنم رويکرد دولت و بويژه وزارت اقتصاد اين نيست که کاهش درآمدهاي نفتي و تأمين مالي خزانه از طريق فشار بر بخش خصوصي خوش حساب، منضبط، و شناسنامه دار جبران شود.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در اين نشست که با حضور فعالان بخش خصوصي و نمايندگان دستگاه هاي اجرايي در محل اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران برگزار شد، با بيان اين مطلب اظهار داشت: افزايش درآمدهاي مالياتي را از طريق تعريف پايه هاي جديد مالياتي، جلوگيري از فرار مالياتي و ساماندهي معافيت هاي مالياتي در حال پيگيري هستيم.

وي تصريح کرد: از اتاق هاي بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ، اصناف، تعاون و ... در سراسر کشور که در بطن اقتصاد کشور فعاليت دارند، درخواست داشته و داريم که براي مبارزه با فراريان مالياتي و همچنين تعريف پايه هاي جديد مالياتي و ساير حوزه هاي مربوط با ارايه پيشنهادات مشخص به وزارت اقتصاد کمک کنند.

وزير اقتصاد تاکيد کرد: طي يکسال اخير تلاش کرديم از ماليات به عنوان ابزار سياست گذاري اقتصادي نيز استفاده نمائيم.

دژپسند با بيان اينکه بايد از کوچ نقدينگي به فعاليت هاي اختلال زا و نوسانات غير منطقي و غير اصولي در بازارهاي ارز، طلا و کالاها جلوگيري کنيم خاطرنشان کرد: در اين رابطه از ماليات به عنوان ابزار اقتصادي براي مقابله با فعاليت هاي اختلال زا در اقتصاد کشور که براي بخش خصوصي سم است به خوبي استفاده شد.

وي افزود: طي يکسال اخير تلاش کرديم از ماليات و معافيت مالياتي به عنوان ابزاري براي  بازگشت ارز حاصل از صادرات استفاده نمائيم؛ بر همين اساس صادرات غير نفتي را معاف از ماليات مي دانيم، ولي برخورداري از اين معافيت را منوط کرده ايم به برگشت ارز حاصل از صادرات، تا از اين طريق منابع مورد نياز واردات کالا به کشور نيز تأمين شود.

وزير اقتصاد تاکيد کرد: بر اين باوريم كه برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه توليد و اقتصاد کشور، مي تواند در شتاب بخشي به رشد اقتصادي کشور نقش آفرين باشد.

گفتني است در نود و سومين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي که به رياست وزير اقتصاد برگزار شد، موضوعات مطرح در دستور كار مورد بحث و بررسي و تصميم گيري قرار گرفت.
از جمله اين موضوعات مي توان به  "بررسي و تاييد پيش نويس آيين نامه ساماندهي تشکل هاي اقتصادي مبتني بر تکليف مقرر در تبصره 2 بند الف ماده 4 قانون حداکثر استفاده از توان توليدي و خدماتي و حمايت از کالاي ايراني، مصوب خرداد 1398 جهت ارسال به هيئت وزيران"، اشاره كرد.

اين گزارش مي افزايد، در اين نشست که با حضور نمايندگان دستگاه هاي اجرايي و قواي مقننه و قضائيه برگزار شد، فعالان اقتصادي نسبت به طرح مسائل و مشکلات خود اقدام و وزير اقتصاد نيز دستورات لازم را به بخش هاي مرتبط  صادر نمود.

بر اساس اين گزارش وزير اقتصاد در حاشيه نود و سومين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي در گفتگو با خبرنگاران رسانه هاي گروهي اظهار داشت: در شرايطي که دشمن تمام نيروهايش را براي بسته شدن ورود منابع به کشور صرف کرده است، طي يازده ماهه سال جاري  حدود ??/?ميليارد دلار واردات کالا به کشور داشته ايم که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد همراه بوده است و در مدت مذکور نيز حدود ??/? ميليارد دلار صادرات داشته ايم.

وزير اقتصاد در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اجلاس FATF با بيان اينکه اجلاسFATF در حال برگزاري است و موضوع ايران احتمالا به عنوان دستور کار فرداي اين اجلاس مورد بررسي قرار مي گيرد ، افزود: تحولات نرخ ارز در روز‌هاي اخير ارتباطي با طرح موضوع  ايران در جلسه  اخير FATF ندارد.

 پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک