آخرين اخبار

02/15/2020
اظهارات وزير اقتصاد در سيزدهمين كنفرانس حسابداران
اظهارات وزير اقتصاد در سيزدهمين كنفرانس حسابداران و مديران مالي و دهمين جايزه ملي مديريت مالي ايران:
تحقق اهداف سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي در جهت رشد پويا و بدون نوسان، در گرو بهره برداري از ظرفيت هاي موجود و بهره مندي از مديريت مالي توانمند، پويا و مجهز به دانش روز است/ بايد به ارتقاي بهره برداري از ظرفيت هاي خالي موجود در بخش دولت و هم در بخش خصوصي توجه جدي كرد/ مهمتر از حسابرسي رعايت در مديريت مالي، مديريت عملياتي است، مديران بايد مديريت وجوه را با دقت تحت نظر داشته باشند
 
وزير اقتصاد در سيزدهمين کنفرانس حسابداران و مديران مالي و دهمين جايزه ملي مديريت مالي ايران تاکيد کرد: تحقق اهداف سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي در جهت رشد پويا و بدون نوسان، در گرو بهره برداري از ظرفيت هاي موجود و بهره مندي از مديريت مالي توانمند، پويا و مجهز به دانش روز است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در اين کنفرانس اظهار داشت: دغدغه من چاره انديشي براي يك چالش مهم است، و آن اين است كه آيا از آنچه به عنوان منابع در اختيار داريم، به نحو بهينه استفاده مي كنيم؟

وزير اقتصاد گفت: بايد به ارتقاي بهره برداري از ظرفيت هاي خالي موجود در بخش دولت و هم در بخش خصوصي توجه جدي كرد و با مولد سازي دارايي هاي مازاد و منجمد، نرخ بهره برداري از ظرفيت ها را افزايش داد.

وي تصريح کرد: مديران مالي در معرض سخت ترين تصميمات همچون مديريت منابع کمياب مالي قرار دارند، لذا بايد بر اساس الگوي شايستگي، افراد واجد شرايط براي ايفاي اين مسئوليت خطير انتخاب شوند.

وزير اقتصاد گفت: مهمتر از حسابرسي رعايت در مديريت مالي، مديريت عملياتي است، مديران بايد مديريت وجوه را با دقت تحت نظر داشته باشند، اين مهم علاوه بر بخش دولتي، در بنگاه هاي اقتصادي و همچنين نهاد خانواده نيز موضوعيت دارد.

وي افزود: اگر اين چرخه را مد نظر قرار دهيم، يقينا بخش قابل توجهي از دغدغه ها مرتفع خواهد شد.

دژپسند يادآور شد: مديران مالي صرفا مسئول تراز مالي نيستند، بلکه بايد به هزينه هاي ناشي از راکد بودن منابع نيز توجه داشته باشند.

وزير اقتصاد گفت: مديران مالي بايد از وجود دارايي هاي راکد نگران باشند و پيشنهاد مشخص براي تبديل اين دارايي ها به دارايي هاي مولد ارايه دهند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک