آخرين اخبار

02/04/2020
اظهارات دکتر دژپسند در دومين همايش و ‌نمايشگاه ملي
اظهارات دکتر دژپسند در دومين همايش و ‌نمايشگاه ملي "اقتصاد ديجيتال، رونق توليد، سامانه هوشمند پاسخگو":
براي تحقق اهداف سند چشم انداز بايد كاركرد هاي اصلي و تحول بخش اقتصاد را پيدا كرده و راه هاي ميانبر را براي طي مسير انتخاب كنيم/ اقتصاد هوشمند مسيري بي بديل براي حل مشكلات وارتقاي جايگاه كشور در منطقه است كه زود تر بايد آن را به سرانجام برسانيم
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در دومين همايش و ‌نمايشگاه ملي "اقتصاد ديجيتال، رونق توليد، سامانه هوشمند پاسخگو" گفت: اقتصاد هوشمند مسيري بي بديل براي حل مشکلات وارتقاي جايگاه کشور در منطقه است که زود تر بايد آن را به سرانجام برسانيم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در اين همايش با بيان اين مطلب اظهار داشت: براي تحقق اهداف سند چشم انداز بايد کارکرد هاي اصلي و تحول بخش اقتصاد را پيدا کرده و راه هاي ميانبر را براي طي مسير انتخاب کنيم.

وزير اقتصاد گفت: اقتصاد هوشمند مولود انقلاب در عرصه هاي فناوري، جهاني شدن و انقلاب در عرصه نقش دانش به عنوان عامل توليد است.

وي تصريح کرد: انقلابات در عرصه هاي فناوري، جهاني شدن و دانش ستون هايي را شکل دادند که در قامت آن بتوانيم به استقبال اقتصاد هوشمند برويم.

دژپسند با بيان اينکه در اقتصاد هوشمند، نقش انسان از "نيروي كار صرف" فراتر مي رود و در جايگاه خلق و برنامه ريزي قرار مي گيرد، تاکيد کرد:  "شناخت وضع موجود"، "تحليل علّي شکل گيري وضع موجود"، "پيش بيني براي ايجاد جهش" و "هدفگذاري و طراحي استراتژي براي تحقق برنامه ها" به عنوان گامهاي اساسي براي رسيدن به اقتصاد هوشمند هستند.

وزير اقتصاد با تاکيد بر اينکه با تحقق اقتصاد هوشمند و استفاده از هوش مصنوعي شاهد افزايش شفافيت و کاهش فساد خواهيم بود، اظهار داشت: بر اساس تحقيقات بين المللي به دليل کلاهبرداري ها و تقلب‌هاي مرتبط با مسائل هويتي بسياري از سرمايه بانکها از دست مي‌رود که با تحقق اقتصاد اين نقيصه حذف مي شود.

دژپسند افزود: استفاده از مدل‌هاي کسب‌و‌کاري نوين منجر به افزايش ? تا ? درصدي GDP مي‌شود.

وي در خصوص مزاياي بکارگيري هوش مصنوعي در بخشهاي مختلف توليد نيز گفت: استفاده از هوش مصنوعي در سيستم توليدي کارخانه‌ها (هم از طريق بهبود روش‌هاي توليدي و جايگزيني با انسان‌ها و هم از طريق خلق ثروت) تا سال ???? منجر به رشد ?? درصدي GDP تجميعي کشورها در مقايسه با امروز مي‌شود.

وي تصريح کرد: بازار جهاني کشاورزي هوشمند از حدود ? ميليارد دلار در سال ???? به بيش از ?? ميليارد دلار در سال ???? خواهد رسيد.

گفتني است، وزير امور اقتصادي و دارايي در بازديد از نمايشگاه ملي "اقتصاد ديجيتال، رونق توليد، سامانه هوشمند پاسخگو"، از نزديک درجريان جديد ترين خدمات و نوآوري هاي شرکت هاي بخش خصوصي و دولتي ارايه دهنده خدمات اقتصاد ديجيتال قرار گرفت.

 پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک