آخرين اخبار

12/20/2019
اظهارات وزير اقتصاد در جلسه شوراي گفت و گوي دولت
 
اظهارات وزير اقتصاد در جلسه شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي استان بوشهر:
عبور از تحريم ها محصول تلاش جامعه ايراني است و در حوزه اقتصاد محصول فعاليت رزمندگان اقتصادي يعني بخش خصوصي است/ به‌ رغم همه محدوديت‌هايي كه براي جمهوري اسلامي ايران اعمال كرده‌اند حجم تجارت خارجي ايران از ?? ميليارد دلار فراتر رفته است/ ارائه خدمات بخش هاي گمرك، ماليات، سرمايه گذاري خارجي، بانك، كسب مجوزها و... به مردم بايد در محيطي باشد كه نياز به طي مسافت نباشد، اين مهم با هوشمند سازي اقتصاد و بكارگيري فناوري هاي نو‌ تحقق يافتني است/ براي حل معضل اموال مازاد بانكها سامانه اي براي فروش اين اموال راه اندازي گرديد و درآمد حاصل از آن به بانكها براي تسهيلات دهي بيشتر برخواهد گشت/ با ظرفيت هاي خوبي كه استان بوشهر دارد اين استان با بسيج امكانات و منابع و تكميل زنجيره ارزش و با پيشرفت سريع، مي تواند سكوي رشد و توسعه در كشور باشد/ با توجه به قابليت هاي كم نظير استان بوشهر در حوزه انرژي و دريا، در صورت توجه به اقتصاد انرژي و اقتصاد دريا و تكميل زنجيره ارزش در اين حوزه، با تحقق اقتصاد هوشمند مي توان نرخ بيكاري استان را از ده و چهار دهم در صد فعلي به زير پنج درصد كاهش داد
 
وزير امور اقتصاد و دارايي با حضور در جلسه شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي استان بوشهر، ضمن بررسي مسائل اقتصادي اين استان، اظهار داشت: بوشهر نگين ايران است و بايد زمينه براي درخشش بيشتر اين نگين فراهم شود.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران(شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در اين جلسه که با حضور استاندار، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، مديران اقتصادي و فعالان بخش خصوصي استان بوشهر برگزار شد، با اشاره به اينکه طي يک سال اخير ظالمانه‌ترين، ناعادلانه‌ترين و پيچيده‌ترين تحريم‌ها عليه ايران اسلامي اعمال شده است، تاکيد کرد: عبور از تحريم ها محصول تلاش جامعه ايراني است و در حوزه اقتصاد محصول فعاليت رزمندگان اقتصادي يعني بخش خصوصي است.

دکتر فرهاد دژپسند همچنين با اشاره به ميزان صادرات و واردات كشور در هشت ماهه نخست سالجاري خاطرنشان کرد: مجموع تجارت خارجي ايران از 60 ميليارد دلار فراتر رفته است به نحوي كه تا 24 آبان‌ماه سال جاري افزون بر 31.4 ميليارد دلار صادرات و 31.1 ميليارد دلار واردات ثبت شده است. وي تصريح کرد: اين نشان مي‌دهد که جمهوري اسلامي ايران توانسته با پشت سر گذاشتن مشکلات، مانع از فشار اقتصادي ناشي از تحريم ها به مردم شود.

وزير اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به عزم جدي وزارت اقتصاد براي تحقق اقتصاد هوشمند تأکيد کرد: ارائه خدمات بخش هاي گمرک، ماليات، سرمايه گذاري خارجي، بانک، کسب مجوزها و... به مردم بايد در محيطي باشد که نياز به طي مسافت نباشد، اين مهم با هوشمند سازي اقتصاد و بكارگيري فناوري هاي نو‌ تحقق يافتني است.

وزير اقتصاد در ادامه با اشاره به قابليت هاي كم نظير استان بوشهر در حوزه انرژي و دريا، افزود: در صورت توجه به اقتصاد انرژي و اقتصاد دريا و تكميل زنجيره ارزش در اين حوزه، با تحقق اقتصاد هوشمند مي توان نرخ بيكاري استان را از ده و چهار دهم در صد فعلي به زير پنج درصد كاهش داد.

دژپسند در ادامه ضمن تأکيد بر ارتقاي توانمندي بانکها در تأمين مالي بنگاه هاي توليدي کشور اظهار داشت: براي حل معضل اموال مازاد بانکها، سامانه اي براي فروش اين اموال راه اندازي گرديد و درآمد حاصل از آن به بانکها براي تسهيلات دهي بيشتر برخواهد گشت.

دژپسند با بيان اينکه با اصلاح نگاه مديريتي و بکارگيري مطالعات آمايش سرزمين استان بوشهر، مي توان رشد و توسعه استان را تسريع بخشيد، افزود: اين استان با بسيج امکانات و منابع و تكميل زنجيره ارزش و با پيشرفت سريع، مي تواند سكوي رشد و توسعه در کشور باشد.

وي در ادامه ضمن تشكر از مديران استان به واسطه پيگيري هاي سازنده مسائل اقتصادي استان، اظهار داشت: مباحث كارشناسي شده مطرح شده در اين جلسه قطعا مي تواند در حل مسائل و مشکلات استان راهگشا باشد.

وي افزود: با تعامل سازنده بايد حداکثر توان‌خود را براي خدمت رساني به مردم و فعالان اقتصادي استان بكار بگيريد، چرا كه بخش خصوصي بازيگر حرفه اي ميدان فعاليت اقتصادي است.

اين گزارش حاکي است تسريع در روند تخليه و بارگيري کالا در گمرکات، مسائل مربوط به شناورها و لنج‌هاي باري و مسافري، واردات کالاي همراه ملوانان، موانع توليد کالا، مباحث مالياتي توليدکنندگان، محدوديت تسهيلات بانکي و... از جمله مسائل و مشکلاتي بود که فعالان اقتصادي، توليدکنندگان، تجار و بازرگانان بوشهري در حضور وزير اقتصاد مطرح کردند.

گفتني است وزير اقتصاد در جريان سفر به بوشهر از مجموعه کشتي سازي و سکوسازي شرکت صنايع دريايي ايران (صدرا) و کارگاه ساخت کشتي افراماکس دوم نيز بازديد کرد.

دژپسند در اين بازديد ضمن تقدير از توان مهندسي جوانان ايراني بر لزوم حمايت از توليد ملي بويژه ساخت تجهيزات مورد نياز صنعت نفت، گاز و پتروشيمي و كشتي أز جمله سكوسازي تأکيد کرد.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک