آخرين اخبار

10/27/2019
وزير امور اقتصادي و دارايي در سفر به استان خراسان
 
وزير امور اقتصادي و دارايي و جانشين رئيس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در سفر به استان خراسان رضوي، در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي اين استان اظهار داشت:
در حال حاضر شرايط اقتصادي كشور نسبت به سال گذشته در همين زمان، به گونه اي سامان يافته است كه تلاطم ها كنترل شده و شرايط رو به بهبودي شكل گرفته است/ علي رغم شرايط تحريم هاي خصمانه، ميزان صادرات غيرنفتي در هفت ماهه امسال به 24.4 ميليارد دلار و ميزان واردات نيز در همين مدت به 25.2 ميليارد دلار رسيد / در سه ماهه دوم امسال حدود 840 هزار شغل خالص نسبت به مدت مشابه سال ?? در كشور ايجاد شد/ رتبه ايران در محيط كسب و كار پس از چند سال تنزل يك رتبه بهبود يافت كه در شرايط تحريم ارزشمند است/ نرخ تورم نقطه به نقطه روند كاهشي پيدا كرده است/ زماني مي توانيم اين روند رو به بهبود را به رونق تبديل كنيم كه آموزه هاي اقتصاد مقاومتي را مبنا قرار داده و عملياتي كنيم/ استان خراسان رضوي از لحاظ اقتصادي قابليت الگو شدن براي استان هاي ديگر را دارد
 
وزير امور اقتصادي و دارايي و جانشين رئيس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در سفر به استان خراسان رضوي، در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي اين استان اظهار داشت: در حال حاضر شرايط اقتصادي کشور نسبت به سال گذشته در همين زمان، به گونه اي سامان يافته است كه تلاطم ها كنترل شده و شرايط رو به بهبودي شكل گرفته است/ علي رغم شرايط تحريم هاي خصمانه، ميزان صادرات غيرنفتي در هفت ماهه امسال به 24.4 ميليارد دلار و ميزان واردات نيز در همين مدت به 25.2 ميليارد دلار رسيد / در سه ماهه دوم امسال حدود 840 هزار شغل خالص نسبت به مدت مشابه سال ?? در كشور ايجاد شد/ رتبه ايران در محيط كسب و كار پس از چند سال تنزل يك رتبه بهبود يافت كه در شرايط تحريم ارزشمند است/ نرخ تورم نقطه به نقطه روند كاهشي پيدا كرده است/ زماني مي توانيم اين روند رو به بهبود را به رونق تبديل كنيم كه آموزه هاي اقتصاد مقاومتي را مبنا قرار داده و عملياتي كنيم/ استان خراسان رضوي از لحاظ اقتصادي قابليت الگو شدن براي استان هاي ديگر را دارد.

وزير امور اقتصادي و دارايي در سفر به خراسان رضوي در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي اين استان از كنترل تلاطم ها و روند رو به بهبود اقتصاد ايران خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند که به استان خراسان رضوي سفر کرده است، در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي اين استان  و نيز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: الان شرايط نسبت به سال گذشته در همين زمان، به گونه اي سامان يافته است كه تلاطم ها كنترل  شده و شرايط رو به بهبود شكل گرفته است.

وي با اشاره به برخي شاخص هاي اقتصادي در رابطه با تجارت خارجي بيان داشت: علي رغم شرايط تحريم هاي خصمانه ميزان صادرات غيرنفتي در هفت ماهه امسال به 24.4 ميليارد دلار  و ميزان واردات در همين مدت به 25.2 ميليارد دلار رسيد.

وي در ادامه گفت: ملاحظه مي شود كه به رغم تمام فشارهاي وارده، صادرات ما از مرز 24 ميليارد دلار عبور کرده و در مورد واردات کالاهاي اساسي نيز که ما دغدغه هايي داشتيم، در هفت ماهه امسال، شاهد رشد 21.99 درصدي بوديم. 

وي افزود: در بحث صادرات به لحاظ وزني نيز ما 10.7 درصد رشد داشتيم.

 وي  ارتقاي يک رتبه اي ايران و رسيدن به رتبه ??? در شاخص بهبود محيط  کسب و کار، را به عنوان يك خبر خوب اعلام كرد و گفت: پس از چند سال تنزل رتبه در اين شاخص، اين ارتقاي رتبه با توجه شرايط تحريمي بسيار ارزشمند است، زيرا در تمام دنيا، در شرايط مشابه، محدوديت ها و سخت گيري ها بر محيط کسب و کار افزايش مي يابد ولي با اين وجود بحمدالله توانستيم عملکرد خوبي را از خود بر جاي بگذاريم. 

وي همچنين گفت: ما اميدوارم با اقداماتي که انجام مي شود، سال آينده شاهد يک جهش در بهبود محيط کسب و کار کشور باشيم.

وزير اقتصاد در ادامه با بيان اينکه در سه ماهه تابستان امسال نسبت به مدت مشابه در سال ??حدود 840 هزار شغل خالص در کشور ايجاد شده است، اين آمار را مبين توانايي اقتصاد کشور و ظرفيت هاي بالاي آن به رغم شرايط غير نرمال و تحريم هاي ظالمانه دشمن خواند.

وي با اشاره به اينكه نرخ تورم نقطه به نقطه روند كاهشي پيدا كرده است، چنين ادامه داد: زماني مي توانيم اين روند رو به بهبود را به رونق تبديل كنيم كه آموزه هاي اقتصاد مقاومتي را بگوش بگيريم و عملياتي كنيم.

دژپسند با اشاره به قابليت هاي مديريتي، ذخاير معدني و قابليت هاي زراعي و كشاورزي، صنعتي و تجاري استان خراسان رضوي، و مجاورت اين استان با بارگاه حضرت امام رضا (ع)، اعلام كرد: استان خراسان رضوي از لحاظ اقتصادي قابليت الگو شدن براي استان هاي ديگر را دارد.

وي در ادامه گفت: بررسي ها با مسئولان استان خراسان رضوي نشان داد، اين استان نيز همانند بقيه استان ها، در هفت ماهه امسال، به لحاظ متغير هاي اقتصادي، از شرايط مناسبي برخوردار بوده به نحوي که نرخ بيکاري جامعه روستايي در آن به 3.6 دهم درصد کاهش يافته و اين در حالي است که نرخ مشارکت هم 48 درصد است.

جانشين رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي افزود: خوشبختانه امروز صحبت هايي نيز با توليت آستان قدس رضوي داشتيم و ايشان با رويکردي بسيار مثبت اعلام کردند، آمادگي دارند که از منابع و عوامل توليد اين آستان براي رفع مشکلات و توسعه اقتصادي استان خراسان رضوي و کليت اقتصاد کشور استفاده شود.

گفتني است در اين جلسه وزير اقتصاد و جانشين رئيس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي بر اجرايي شدن مصوبات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان خراسان رضوي مطابق برنامه زمانبندي تعيين شده تاكيد كرد.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک