آخرين اخبار

10/26/2019
در جريان بازديد مديرعامل صندوق به استان کرمان؛

ديدار با رئيس کل دادگستري و نماينده مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي

به گزارش روابط عمومي صندوق تامين خسارتهاي بدني کشور ، دکتر علي جباري مدير عامل صندوق روز پنجشنبه در ديدار با رييس کل دادگستري استان کرمان گفت: سال گذشته بيش از دوازده هزار ميليارد تومان خسارت در سراسر کشور توسط صندوق تامين خسارت‌هاي بدني و بيمه‌ها پرداخت شده که يک هزار و سيصد ميليارد تومان آن مربوط به صندوق بوده است.

وي افزود : استان کرمان در حوادث رانندگي وضعيت خوبي ندارد و در پنج ماهه امسال رتبه چهارم کشور را در تلفات جاني حوادث رانندگي داشت. نخستين شعبه استاني اين صندوق در استان کرمان فعال شد و پس از کرمان در بيست و هشت استان ديگر اين صندوق راه اندازي شده و مردم به راحتي به خدمات صندوق دسترسي پيدا کرده اند.

ايشان اظهار داشت: بخش عمده کار پرونده‌هاي صندوق با همکاري مراجع قضايي انجام مي‌شود و دستاورد اين فعاليت ها، ارائه خدمات ارزنده به مردم و پرداخت سالانه بيش از هشتاد ميليارد تومان به قربانيان حوادث رانندگي بوده که عمدتا از اقشار متوسط جامعه هستند.

دکتر جباري تصريح کرد: در گذشته بيش از صد هزار نفر زنداني حوادث رانندگي در کشور داشتيم، که به لطف نظام جمهوري اسلامي و تصويب قانون جديد شخص ثالث، اکنون زنداني بدهکار ديه حوادث رانندگي نداريم .

وي بيان داشت: در شش ماهه نخست سال جاري در استان کرمان نيز دويصد نفر از افرادي که دچار حوادث شده بودند و محکوم به پرداخت ديه با کمک صندوق تامين خسارت‌هاي بدني به زندان نرفتند.

مديرعامل صندوق تامين خسارت‌هاي بدني کشور، جاده ناايمن، خودرو و رفتار ترافيکي ناايمن را سه علت حوادث رانندگي در کشور عنوان کرد.

لذا درخواست داريم دستگاه‌هاي ذيربط در حوادث رانندگي در اين زمينه کار کنند، زيرا هزينه‌هاي معنوي و انساني حوادث جاده‌اي قابل جبران نيست و بايد در فرهنگ سازي و کار مسئولان استان تلاش کنند.

دکتر جباري تصريح کرد: بايد در استان کرمان آموزش همگاني و توسعه فرهنگ ترافيک پيگيري شود، زيرا استان در اين زمينه ضعيف است و بايد با مشارکت پليس و صدا و سيما اين اقدام صورت بگيرد.

تجهيز و تقويت پليس راهنمايي و رانندگي در لوازم هوشمند و دوربين ضرورت استان است و در زمينه ديگر ما براي ارتقاء کيفيت وسائل نقليه و ايمني جاده‌ها ورود کرده ايم و بايد نمايندگان مجلس در اين زمينه مطالبه کنند.

مديرعامل صندوق تامين خسارت‌هاي بدني کشور با بيان اينکه در استان کرمان تعداد زيادي وسيله نقليه و موتورسيکلت بدون گواهينامه و بيمه نامه تردد مي‌کنند که پليس براساس قانون بايد از تردد اين وسائل جلوگيري کند گفت: نقاط حادثه خيز استان را مي‌شود با اقدامات کوتاه مدت شناسايي و با نصب علائم و ايجاد سرعت گير جلوي خيلي از تصادفات را گرفت.

ايشان در ادامه افزود: مدت زمان رسيدگي به پرداخت خسارت از سوي صندوق تامين خسارت‌هاي بدني از شش ماه به کمتر از يک هفته کاهش پيدا کرده و صندوق آمادگي دارد با تکميل پرونده‌ها در حوزه انتظامي و کلانتري، در کمتر از سه روز خسارت را پرداخت کند.

ايشان با اشاره به آمار بالاي موتورسيکلت‌هاي بدون بيمه اظهار کرد: در استان کرمان به عنوان پايلوت اين کار را انجام مي‌دهيم که صد درصد بخشودگي جريمه را براي موتورسيکلت‌ها در نظر بگيريم و دويصد و پنجاه هزار تومان حق بيمه موتورسيکلت‌ها را تقسيط ‌کنيم.

رئيس کل دادگستري کرمان نيز در اين ديدار گفت: امکانات جاده‌اي و دوربين‌هاي کنترل سرعت در جاده‌ها با وسعت استان کرمان با سيزده هزارکيلومتر جوابگو نيست و اکنون در کل استان يکصد و شصت و هفت نقطه حادثه خيز وجود دارد که بايستي مشکلشان رفع شود.

دکتر موحد با اشاره به اينکه : هشتاد و هشت ميليارد تومان نياز داريم تا بتوانيم مشکل جاده‌ها و نقاط حادثه خيز را رفع کنيم تا شاهد حوادث بالاي جاده‌اي نباشيم  و پايش تصويري در جاده‌هاي استان از پنجاه کيلومتر به بيست و پنج کيلومتر بايد اصلاح شود و هر بيست و پنج کيلومتري يک دوربين نصب شود تا حوادث نيز کاهش يابد.

موحد افزود: براي کنترل تمامي مسير‌هاي جاده‌اي اصلي نيازمند صد دوربين هستيم.

دکتر پور ابراهيمي نماينده مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار گفت: پيشگيري براي کاهش حوادث اولين مورد است که بايد به آن توجه شود تا هزينه‌هاي گزاف خسارات را نپردازيم.

وي افزود: کار پيشگيري از طريق آموزش بايستي اولين اولويت مسئولين و متوليان باشد چرا که ساليانه هفده هزار نفر بر اثر تصادفات در کشور فوت ميکنند که اين ميزان هم خسارات بالايي دارد و هم از لحاظ اجتماعي و فرهنگي وجهه ناخوشايندي دارد.

او از پرداخت ميزان خسارات در سال نود و هفت توسط صندوق تامين خسارتهاي بدني کشور به استان کرمان تشکر کرد و گفت: اين ميزان پرداخت براي استان کرمان سهم خوبي است، اما براي کاهش حواث بايد راهکار ارائه داد و برنامه ريزي دقيقي صورت گيرد که در اين زمينه پيشگيري شود.

ايشان با اشاره به خدمات صندوق در سالهاي اخير از برنامه ها و پيشبرد ماموريت هاي اين صندوق و تمامي دست اندرکاران آن قدرداني نمودند.

 
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک