آخرين اخبار

09/26/2019
وزير امور اقتصادي در حاشيه جلسه هيات دولت

وزير امور اقتصادي و دارايي در حاشيه جلسه هيات دولت:
كالاهايي كه در گمركات هستند و اظهارنامه گمركي ندارند، "رسوب" تلقي نمي‌شوند/ در بازار بورس در حال روان‌سازي و تسهيل قوانين و مقررات به گونه‌اي هستيم تا بنگاه‌هاي بيشتري براي تامين مالي از ظرفيت اين بازار استفاده كنند/ وزارت اقتصاد تلاش مي كند بنگاه‌هاي اقتصادي از نظر تامين مالي دچار مشكل نشوند
 
وزير امور اقتصادي و دارايي درباره وضعيت رسيدگي به کالاهاي رسوب شده در گمرکات با تاکيد بر اينکه کالاهايي که در گمرکات هستند و اظهارنامه گمرکي ندارند، "رسوب" تلقي نمي‌شوند، خاطر نشان کرد: درباره کالاهايي که اظهارنامه گمرکي براي آنها پر شده باشد، به آن معنا، رسوبي در گمرکات وجود ندارد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، به نقل از خبرگزاري ايسنا، دکتر فرهاد دژپسند در حاشيه جلسه امروز (چهارشنبه) هيئت وزيران در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات اين وزارتخانه در زمينه حمايت از بنگاه هاي اقتصادي اظهار داشت: مجموعه تلاش‌هاي اين وزارتخانه به اين سمت مي رود که بنگاه‌هاي اقتصادي از نظر تامين مالي دچار مشکل نشوند؛ در اين زمينه وزارت امور اقتصادي و دارايي به عنوان رئيس مجمع بانک‌ها، مقرر کرده تا همه طرح هايي که در آستانه بهره برداري قرار دارند، براي اعطاي تسهيلات تکميلي در اولويت قرار گيرند.

 

وي با تاکيد بر اهميت تامين سرمايه در گردش بنگاه‌هاي اقتصادي گفت: در بازار بورس در حال روان‌سازي و تسهيل قوانين و مقررات به گونه‌اي هستيم تا بنگاه‌هاي بيشتري براي تامين مالي از ظرفيت اين بازار استفاده کنند و از اين طريق از نظر تامين مالي به بنگاه‌هاي توليدي کمک شود.

 

وزير امور اقتصادي و دارايي همچنين در پاسخ به پرسشي درباره وضعيت رسيدگي به کالاهاي رسوب شده در گمرکات، خاطر نشان کرد: درباره کالاهايي که اظهارنامه گمرکي براي آنها پر شده باشد، به آن معنا، رسوبي در گمرکات وجود ندارد.

 

وي افزود: بحثي که امروز وجود دارد درباره واردکنندگاني است که در مهلت مقرر کار ترخيص کالاهاي خود را انجام نداده اند و اين کالاها شامل حدود يک هزار خودرو مي‌شود.

 

دژپسند گفت: از نظر قانون و مقررات مقصر باقي ماندن بيش از يک‌هزار دستگاه خودرو در گمرکات کشور، واردکنندگان آنها هستند که در مهلت پيش بيني شده، اقدام به ترخيص نکرده‌اند و از جانب نهادهاي حکومتي نيست و ترخيص برخي کالاهاي ديگر نيز نيازمند دستور قضايي است.

 

وزير امور اقتصادي و دارائي همچنين درباره کالاهايي که اظهارنامه گمرکي ندارند، گفت: کالاهاي گروه چهار که واردات آنها ممنوع بوده، کالاهايي که ثبت سفارش نشده و همچنين کالاهايي که منشاء ارزي آنها تامين نشده است از جمله کالاهايي هستند که همچنان در پايانه هاي باري و گمرکات قرار دارند؛ بنابراين اظهارنامه گمرکي براي آنها پر نشده و بر اين اساس کلمه رسوب به آنها اطلاق نمي‌شود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک