آخرين اخبار

09/26/2019
سخنان دکتر دژپسند در گراميداشت هفته دفاع مقدس

سخنان دکتر دژپسند در مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس در محل وزارت اقتصاد:
تاكيد بر الگو برداري از سياست هاي اقتصادي نظام در دوران دفاع مقدس براي مقابله با تحريم هاي اقتصادي آمريكا/ توجه به اين نكته كه جنگ تحميلي با ابزار نظامي شروع شد و در نهايت دشمن قصد داشت آن را با جنگ اقتصادي پايان دهد اما ناكام ماند/ خاطرات و تجربيات ايام دفاع مقدس، بايد مكتوب و مستند شده و از آنها الگوهاي توسعه اي استخراج شود
 
وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس در محل وزارت اقتصاد، خواستار الگو برداري از سياست هاي اقتصادي نظام جمهوري اسلامي در ايام جنگ تحميلي به منظور مقابله با تحريم هاي ظالمانه دشمن شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي  سخناني در اين مراسم که با حضور سردار سرلشگر  سيد يحيي رحيم صفوي دستيار  و مشاور عالي مقام معظم رهبري در امور نيروهاي مسلح، و جمعي از مديران اين وزارتخانه از جمله معاون توسعه مديريت و منابع، رئيس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني ، فرمانده مرکز مقاومت بسيج  و فرماندهان پايگاه ها و حوزه هاي مقاومت  بسيج ستاد، بانک ها، بيمه ها و سازمان هاي تابعه  در محل اين وزارتخانه برگزار شد، جنگ تحميلي را نبردي خواند که با ابزار، ادوات و نقشه هاي نظامي شروع شد و در نهايت دشمن قصد داشت آن را با جنگ اقتصادي پايان دهد اما ناکام ماند.

 

وزير اقتصاد با اشاره به متغيرهاي اقتصادي زمان جنگ تحميلي، در طي سال هاي 1359 تا سال 1364، به ويژه روند کاهنده تورم در اين سالها، گفت: دشمن پس از ناکامي در شکست نظامي ايران، به زعم خود، وارد آوردن فشار اقتصادي به مردم را در دستور کار خود قرار داد و با راه انداختن جنگ نفتکش ها، حمله به پايانه هاي صادرات نفت ايران در جزيره خارک و کاهش قيمت نفت اوپک، درآمد کشورمان از صادرات نفت را به شدت کاهش داد.

 

دژپسند با بيان اينکه خوشبختانه توطئه دشمنان در نبرد اقتصادي نيز همچون توطئه جنگ نظامي، با شکست مواجه و با تدابير مسئولان وقت و ايستادگي و مقاومت قاطعانه اقشار مختلف مردم، تمامي نقشه هاي دشمن نقش بر آب شد، اظهار داشت: خاطرات و تجربيات ايام دفاع مقدس، بايد مکتوب و مستند شده و از آنها الگوهاي توسعه اي استخراج شود.

 

- وزير اقتصاد در ادامه، با اشاره به شرايط اقتصاد كشور در دوران دفاع مقدس طي سال هاي ???? تا ????  از لحاظ وابستگي به نفت و وابستگي به خارج  هم در واردات مواد اوليه و هم نيروي انساني از يك طرف و شرايط جنگي كه هم هزينه ها  را در اين سال‌ها بالا برد و هم نياز به درآمدها را افزايش داد، خواستار بررسي مباني و خواستگاه علمي و تجربي سياست هايي اقتصادي دولت وقت و مديريت موفقيت آميز آن دوران شد. وي  اين سؤال را مطرح كرد كه آيا از آن سياست هاي اقتصادي، امروز مي توان براي جنگ اقتصادي استفاده کرد،  و سياست هاي جايگزين در جنگ اقتصادي كدام است؟

 

 دژپسند ادامه داد: انديشمندان، كارشناسان، مديران و بسيجيان مجموعه وزارت اقتصاد مي توانند تا هفته بسيج در آذرماه  سال جاري مقالات علمي - ترويجي خود را در اين ارتباط ارائه دهند تا پس از ارزيابي به مقالات برتر جوايز نفيسي اهدا شده و در نهايت ، مجموعه مقالات اين فراخوان منتشر شود.

 

 

 

اين گزارش حاکي است، در خاتمه اين مراسم که همزمان با چهارمين روز ايام هفته دفاع مقدس و با پيشنهاد مرکز مقاومت بسيج  و همکاري  مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني و دفتر امور ايثارگران  وزارت اقتصاد برگزار شد، هدايايي نيز به تعدادي از ايثارگران اين وزارتخانه اهدا شد.

 
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک