آخرين اخبار

08/31/2019
وزير اقتصاد در سي امين همايش بانکداري اسلامي

وزير اقتصاد در سي امين همايش بانکداري اسلامي تاکيد کرد؛
در اجراي قانون عمليات بانكي بدون ربا عليرغم وجود برخي مشكلات، پيشرفت هاي خوبي داشته ايم
 
وزير امور اقصادي و دارايي با بيان اينکه امسال در حالي سي امين همايش بانکداري اسلامي برگزار مي‌شود که ?? سال از تصويب قانون عمليات بانکي بدون ربا مي‌گذرد و در اجراي قانون با وجود برخي از مشکلات ، پيشرفت هاي خوبي داشته ايم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي خاطرنشان کرد: ما بايد از اقدامات و زحماتي که تمام فعالان نظام بانکي عهده دار آن هستند متشکر باشيم، زيرا در شرايط فعلي سعي مي‌کنند تا تمام موارد را به بهترين شکل مديريت کنند.

دژپسند با بيان اينکه بانکداري اسلامي مورد توجه بسياري از کشورها قرار گرفته است، گفت: حتي کشورهايي که مهد اقتصاد سرمايه‌داري هستند نيز به اين بانکداري توجه مي‌کنند و اين وظيفه ما را سنگين تر مي‌کند، چراکه بايد به گونه‌اي مديريت کنيم که هم در داخل ، نظام بانکي را به آنچه که مطلوب است هدايت کنيم و هم در دنيا قابليت رقابت داشته باشيم.

وي افزود: امروز بانکداري را نمي‌توان با سازوکارهاي سنتي گذشته مديريت کرد و اين در حالي است که در کشورهايي که بازار سرمايه آن‌ها در اولويت قرار ندارد، بانک‌ها نقش محوري در مديريت اقتصاد کشور دارند و شرايط نشان مي‌دهد که اقتصاد ما بانک‌پايه است.

وزير اقتصاد با اشاره به روند تحولات بازار سرمايه، تصريح کرد: بي‌شک نقش نظام بانکي هنوز در تامين مالي بلند مدت و کوتاه‌مدت نقش برجسته و اوليه است و نظام بانکي بايد خود را براي اين رشد و توسعه آماده کند.

 

دژپسند با تاکيد بر ضرورت بهره‌مندي از تحولات فناوري گفت: اگر نظام بانکي بخواهد در اقتصاد ايران و در عرصه رقابت با نظام بانکداري دنيا به موقعيتي دست يابد ، بايد به اين امر توجه داشته باشد که از بهترين فناوري‌هاي دنيا بهره‌مند باشد.

وي ادامه داد: عمليات سنتي، هزينه تمام‌شده را براي بانک‌ها افزايش داده و جلوي رقابت آنها را مي‌گيرد.

وزير امور اقتصادي و دارايي با تاکيد بر افزايش فناوري اظهار داشت: به ازاي پيشرفت فناوري‌هاي نوين، نوع شغل با پايه دانشي افزايش مي يابد.

دژپسند تاکيد کرد: بايد مقوله توا‌نمندسازي و آموزش کارکنان را از دو سو براي تقويت بانکداري اسلامي اجرا کرد.

وي با اشاره به نرخ سود يا بهره بانکي در بانکداري اسلامي، گفت: کسي که براي بهره‌مندي از تسهيلات به نظام بانکي مراجعه مي‌کند، قطعاً يک فرد ريسک‌پذير نيست، چراکه اگر بود به بازار سرمايه مراجعه مي‌کرد.

 

دژپسند تاکيد کرد: ما بايد به طور مستمر در بحث تئوريک کشف نرخ سود و در عين حال جلوگيري از ايجاد ريسک براي سپرده‌گذاران فعاليت کنيم.

دژپسند با تاکيد بر ضرورت کاهش شعب بانکي، گفت: اگر بانک‌هاي ما به فناوري‌هاي نوين تجهيز شوند، آيا اين تعداد شعب براي فعاليت بانک‌ها ضروري است؟

وي افزود: اگر بخواهيم نقش وکالت را خوب ايفا کنيم بايد شعب را به طور قابل توجهي کاهش دهيم، اما مي‌دانيم که اين امر به سهولت قابل انجام نيست.

 

وزير امور اقتصادي و دارايي همچنين با بيان اينکه اجراي حاکميت شرکتي در بانک‌ها بايد اصلاح شود، اظهار اشت: شرکت داري امر داخلي بانک‌ها نيست و جلوگيري از آن به کاهش هزينه بانک‌ها و اداره شدن آن‌ها با اصول طبيعي کمک مي‌کند و بانک کشاورزي اولين بانکي است که اجراي اين مقوله را آغاز کرده است.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک