آخرين اخبار

08/26/2019
وزير اقتصاد در برنامه تيتر امشب عنوان کرد:

 

وزير اقتصاد در برنامه تيتر امشب عنوان کرد:
ظرفيت هاي بسيار گسترده مردمي در كشور براي حل مشكلات اقتصادي وجود دارد
 
 وزير امور اقتصادي و دارايي که به مناسبت هفته دولت در برنامه زنده "تيتر امشب" شبکه خبر حاضر شد، گفت:  ظرفيت هاي بسيار گسترده مردمي در کشور براي حل مشکلات اقتصادي وجود دارد که در استفاده از اين ظرفيت هاي جامعه، تجربه‌هاي خوبي پس از انقلاب داريم و توانستيم از اين توانمندي بزرگ در دفاع مقدس که جنگي نامتقارن بود استفاده کنيم  و به پيروزي برسيم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند که با حضور در برنامه خبري تيتر امشب شبکه خبر به سوالات مردم پاسخ مي گفت، با بيان اين مطلب  درباره برنامه دولت براي استفاده از ظرفيت‌هاي جامعه اظهارداشت:


الان هم مي توانيم از اين ظرفيت‌ها استفاده کنيم.
وي تصريح کرد: به طور مثال اکنون حجم نقدينگي حدود ? هزار هزار ميليارد تومان است که بايد از اين ظرفيت مالي درون جامعه براي رونق توليد بهره بگيريم.


دژپسند ادامه داد: براي استفاده از نقدينگي موجود در جامعه بايد ساز و کاري طراحي شود که آورده بخش خصوصي و سرمايه هاي مردم در بازار بورس براي رونق توليد بکار گرفته شود.


وي در پاسخ به اين سوال که آيا مردم از روش‌هاي سرمايه گذاري در بورس اطلاع دارند گفت: بورس طي يک سال گذشته رشد ??? درصدي داشته است و مردم  بورس را به عنوان تکيه گاهي براي  حفظ ارزش دارايي‌هاي خود مي‌دانند.  


وزير اقتصاد با بيان اينکه شرکت‌هاي بورسي نسبت به سال گذشته ? درصد رشد داشتند، گفت: سرمايه گذاري در بورس علاوه بر اينکه تهديد نقدينگي را تبديل به فرصت مي‌کند، تهديد‌هاي ديگر را نيز  برطرف مي‌کند.

وي ادامه داد: مي دانيم دشمنان در کمين آسيب رساندن به اقتصاد ما هستند و کارشکني‌ها آنها در سال گذشته باعث شوک به اقتصاد شد؛ وظيفه دولت در اين شرايط ، کنترل و مديريت شوک‌هاي بيروني است که اين اقدامات انجام گرفته و امروز هر کارشناس منصفي قبول دارد که  يک ثبات در بازار ارز حاکم شده و ارزش پول ملي در حال تقويت است.


وزير اقتصاد با بيان اينکه، بانک مرکزي ابزار مختلفي براي کنترل بازار ارز تعيين کرده است، خاطرنشان کرد: دولت براي مديريت ارز کميته ? نفره تشکيل داد و مقرر شد به گونه‌اي سياستگذاري کند تا تقاضاي غيرمعمول کنترل و عرضه ارز از کانال‌هاي مختلف بيشتر شود.


دژپسند تصريح کرد: هرچه بتوانيم نرخ ارز را به سمت واقعي شدن ببريم، زمينه ساز کاهش هزينه توليد و قيمت کالاها  مي‌شود و مردم آن را در زندگي خود حس مي‌کنند، تلاش مي‌کنيم تقويت ارزش پول ملي براي مردم محسوس باشد.


سوال يک شهروند ديگر از وزير اقتصاد اين بود که آيا مي‌توانيد جاي يک بازنشسته يک روز زندگي کنيد که دژپسند پاسخ داد: بازنشستگان از افراد مظلوم جامعه هستند، ما در دولت هميشه سعي کرديم تامين مطالبات بازنشستگان در اولويت باشد و چند روز پيش هم اعلام شد پرداخت پاداش بازنشستگان در اولويت  قرار گرفته است. 


دژپسند با بيان اينکه من واقعا شرايط بازنشستگان را درک مي‌کنم، تصريح کرد: در دولت يازدهم و دوازدهم يکي از مواردي که به آن توجه شده، رفع مشکلات بازنشستگان بوده و دولت بيش از وسع خود در اين زمينه تلاش کرده است؛ البته محدوديت منابع وجود دارد.


وزير اقتصاد در پاسخ به سوالي درخصوص مشکلات ترخيص کالا از گمرک تاکيد کرد: بايد بين گمرک و پايانه‌ها و بنادر تفکيک صورت گيرد؛ برخي مشکلات ترخيص کالا‌ها مربوط به بنادر است نه گمرک به گونه‌اي که در برخي بنادر مواردي بوده که ثبت سفارش نشده يا مبدا ارز مشخص نبوده ، در واقع کالا به مرحله اظهار نامه گمرکي نرسيده است که ترخيص شود.


وي ادامه داد: گمرک توانسته کاهش قابل توجه‌اي در زمان ترخيص کالا‌ها ايجاد کند به گونه‌اي که دوره زماني ?? روزه براي ترخيص کالا به ? روز کاهش يافته است.


وي در پاسخ به سوالي درباره اخذ ماليات از پردرآمد‌ها توضيح داد: جامعه حقوق بگيران به طور ثابت ماليات مي‌پردازند، آيا در چنين شرايطي اجازه داريم از افرادي که درآمد زياد دارند ماليات نگيريم؟ ماليات دين يک صاحب درآمد به ?? ميليون جمعيت کشور است.


وزير اقتصاد اظهار داشت: امسال رويکرد سازمان امور مالياتي با راه اندازي سيستم‌هاي هوشمند، افزايش درآمد مالياتي از طريق به تور انداختن فرار‌هاي مالياتي است، اما اين امر نبايد به اقتصاد و توليد و تجارت درست آسيب بزند.


دژپسند با اشاره به اينکه ما هنوز وابسته به نفت هستيم و بايد از بودجه نفتي رهايي يابيم، تصريح کرد: چون متکي به نفت هستيم بنابراين اگر درآمد نفتي آسيب ببيند روي اقتصاد اثرگذار است.


وي افزود: تراز تجاري در چند سال اخير مثبت شده و اين امر سبب مي‌شود به نيازمندي‌هاي توليد کمک کنيم. 


وزير اقتصاد تاکيد کرد: ما بايد به سمت درست کردن محيط کسب و کار برويم تا سرمايه گذار وارد ميدان شود، تامين منابع را از نظام بانکي جدا کنيم و به سراغ بازار سرمايه برويم؛ بايد اقتصاد را مردمي کنيم.

 

وزير اقتصاد درباره امکان ثبت نام مجدد سهام عدالت توضيح داد: طبق قانون در حال حاضر مجاز به بازگشايي سايت ثبت نام سهام عدالت نيستيم ولي اين موضوع در لايحه دولت آمده و اگر به تصويب مجلس برسد اجرايي مي‌شود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک