آخرين اخبار

07/23/2019
وزير اقتصاد در مراسم رونمايي از سه سامانه وزارت

وزير اقتصاد در مراسم رونمايي از سه سامانه وزارت اقتصاد تاکيد کرد:
مهم‌ترين دستاورد پياده سازي اقتصاد هوشمند، ايجاد ابرفرصت ها است
 
 وزير امور اقتصادي و دارايي با بيان اينکه رويکرد اقتصاد هوشمند به عنوان رويکردي که تحقق آن بطور همزمان خيلي از مشکلات و چالش ها را برطرف مي کند، تاکيد کرد: مهمترين دستاورد پياده سازي اقتصاد هوشمند، ايجاد ابرفرصت ها است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با حضور در غرفه وزارت امور اقتصادي و دارايي در بيست و پنجمين  نمايشگاه الکامپ، از سه سامانه اين وزارتخانه رونمايي کرد.


وي در اين مراسم، از سامانه هاي "شبکه تعاملي تحليل گران جوان اقتصاد ايران"، "برون سپاري ماليات بر نقل و انتقال املاک مسکوني" و "سامانه درگاه الکترونيکي سهامداران (دارا)" رونمايي کرد.


وزير اقتصاد افزود: با بهره برداري از اين سامانه ها، بعد زماني و مکاني در انجام فرآيندهاي اقتصادي حذف مي شود.


دژپسند تصريح کرد: با راه اندازي سامانه هاي مذکور، علاوه بر صرفه جويي چشم گير در کاغذ، ارتباط چهره به چهره خدمات گيران اين وزارتخانه حذف خواهد شد که عامل مهمي در کاهش فساد اداري است.


دژپسند راه اندازي سامانه "شبکه تعاملي تحليل گران جوان اقتصاد ايران" را امکان مناسبي براي بهره گيري از ايده هاي جوانان در اقصي نقاط کشورمان عنوان کرد.


وي خاطرنشان کرد: با تشکيل شوراي فناوري اطلاعات و ارتباطات در وزارت اقتصاد، علاوه بر توان کارشناسي و مديريتي مجموعه اين وزارتخانه، از پنج صاحبنظر متخصص در اين حوزه نيز استفاده کرديم. 


وزير اقتصاد در پايان گفت: براي دستيابي به اهداف اقتصاد هوشمند، بايد با تلاش بيشتر، فاصله ها را کم کنيم.


اين گزارش حاکي است، سامانه دارا، درگاه ارائه کننده خدمات الکترونيکي(نظير دريافت کل دارايي سهام، فهرست معامله ها، علت ممنوع از معامله شدن کد يا نماد و ...) از طريق اپليکيشن وب و موبايل، بدون نياز به مراجعه حضوري به سهامداران حقيقي و حقوقي است و اقدامي در راستاي حفظ شفافيت و اطلاع رساني صحيح محسوب مي شود.


گفتني است، "شبکه تعاملي تحليل گران جوان اقتصاد ايران" با اهدافي چون افزايش مشارکت جوانان کشور در فرآيند تصميم سازي و سياستگذاري و بهره گيري از تمامي ظرفيت هاي علمي و تخصصي و توانايي هاي آنها در فرآيند تصميم سازي و تنظيم سياست هاي اقتصادي کشور طراحي شده است.


اين شبکه داراي شش اتاق فکر موضوعي، اقتصاد کلان، فضاي کسب و کار، بازارهاي مالي و تجارت، ماليه دولت و نظارت مالي، اقتصاد هوشمند و مديريت دارايي ها و بدهي هاي دولت است و اعضاي آن را فارع التحصيلان و دانشجويان دوره دکتري و فارغ التحصيلان کارشناسي ارشد رشته هاي اقتصاد، مديريت، حسابداري و ساير رشته هاي مرتبط در سراسر کشور تشکيل ميدهند.


داوطلبان براي عضويت در اين شبکه مي توانند به آدرس Econet.mefa.ir مراجعه و ثبت نام کنند.


شايان ذکر است، با راه اندازي سامانه "برون سپاري ماليات بر نقل و انتقال املاک مسکوني" متقاضيان هنگام نقل و انتقال املاک مسکوني فاقد مشکل قانوني (به لحاظ سند مالکيت) مي توانند بدون نياز به مراجعه به سازمان امور مالياتي جهت دريافت مفاصا حساب، از طريق ??? دفترخانه منتخب، به صورت الکترونيکي، بر اساس محل قرار گيري ملک در تهران، مبلغ ماليات متعلقه به آن را محاسبه و در همان محل پرداخت نمايند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک