آخرين اخبار

07/23/2019
با حضور دکتر دژپسند و شريعتمداري برگزار شد؛

 
 
 
 
 
 
 
 
 
با حضور دکتر دژپسند و شريعتمداري برگزار شد؛
امضاي تفاهم نامه "تبادل داده و اطلاعات" بين وزارت اقتصاد و وزارت تعاون
 
 تفاهم نامه "تبادل داده و اطلاعات" فيمابين وزارت امور اقتصادي و دارايي و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با حضور دکتر فرهاد دژپسند و محمد شريعتمداري امضا شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، وزير اقتصاد طي سخناني در اين آيين که در محل ستاد خبري بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي الکامپ برگزار شد، امضاي اين تفاهم نامه بين دو وزارتخانه را اقدامي در راستاي شکل گيري نظام الکترونيکي مالياتي کشور عنوان کرد.

 

دژپسند با بيان اينکه افزايش پايه مالياتي و بستن مسيرهاي فرار مالياتي از جمله اهداف اقتصاد هوشمند است، امضاي تفاهم نامه مذکور  "تبادل داده و اطلاعات" فيمابين وزارت امور اقتصادي و دارايي و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي را گامي موثر در اين راستا ارزيابي کرد و گفت: اقتصاد ايران بايد به گونه اي سازمان دهي شود که از اقتصاد مقاومتي به سمت و سوي اقتصاد هوشمند برود.

 

وي يادآور شد: در پروژه اقتصاد هوشمند بسياري از مولفه ها از جمله ماليات، بانکداري، بيمه، بازار سرمايه، فضاي کسب و کار و ...  ديجيتاليزه و هوشمند مي شود.

 

دژپسند افزود: براي ما به هيچ وجه قابل قبول نيست که کسب مجوز شروع کسب و کار اينقدر طولاني باشد و بايد همه مراحل، در اين ارتباط، به صورت پنجره واحد بين دستگاه ها انجام شود.

 

وزير اقتصاد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي را يکي از دستگاه هايي خواند که داراي روابط خوب دو جانبه با اين وزارتخانه بوده و با استقبال و همکاري بسيار مناسب، موجب شد، به سرعت تفاهم نامه  "تبادل داده و اطلاعات" فيمابين دو وزارتخانه امضا شود.

 

دژپسند با ابراز اميدواري بابت اينکه اين همکاري ها در سطح مالياتي باقي نمانده و به سرعت به ساير حوزه ها تعميم پيدا کند، گفت: معتقديم، همانگونه که فرآيند امضاي تفاهم نامه به سرعت پيش رفت، فرآيند اجرايي شدن آن هم به همين شکل پيش برود.

 

وزير اقتصاد همچنين از همکاري وزارت راه و ترابري و ارتباطات و فنآوري اطلاعات  با وزارت اقتصاد در اين ارتباط ياد کرد و گفت، به زودي تفاهم نامه هاي مشابهي با اين وزارتخانه ها نيز به امضا خواهد رسيد.

 

وي تاکيد کرد: وزارت اقتصاد براي  الکترونيکي نمودنِ همه امور، تا پايان دولت دوازدهم عزم جدي دارد و اميدواريم، بتوانيم در اين مدت، گام هايي هم براي هوشمند سازي اقتصاد برداشته شود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک