آخرين اخبار

07/07/2019
تشكيل كارگروهي براي بررسي نحوه بازگشت ارز صادرات

دژپسند در هشتاد و ششمين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي اعلام کرد؛
تشكيل كارگروهي براي بررسي نحوه بازگشت ارز صادرات
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در هشتاد و ششمين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي گفت: کارگروه ويژه اي در اين شوراي براي بررسي نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات تشکيل شد.

 به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با اعلام اين خبر اظهار داشت: فعالان اقتصادي درباره بخشنامه ­بانک مرکزي مبني بر­ بازگشت ارز حاصل از صادرات دغدغه‌هايي داشتند و از آنجا که اين موضوع نياز به دقت زيادي داشت، کارگروه ويژه‌اي با حضور معاون امور اقتصادي­ وزارت اقتصاد، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، معاون بانک مرکزي، نمايندگان اتاق بازرگاني، قوه قضاييه و مجلس شوراي اسلامي تشکيل شد تا با بررسي بيشتر اين موضوع، در جلسه بعدي شورا درباره آن تصميم گيري کنيم.


وي درباره ميزان بازگشت ارز حاصل از صادرات نيز گفت: امسال بخشي از ارز‌هايي که سال گذشته به چرخه اقتصاد وارد نشده بود در سه ماهه نخست امسال به چرخه اقتصاد برگشت.


وزير اقتصاد با بيان اينکه، حرکتي که صادرکنندگان در خصوص بازگشت ارز نشان دادند، قابل قدرداني است، ابراز اميدواري کرد، ارزي که به چرخه اقتصادي مي‌آيد رونق توليد را در بر داشته باشد.


دژپسند گفت: در سه ماهه اول امسال، پنج ميليارد دلار ارز صادراتي صادرکنندگان به چرخه اقتصادي کشور بازگشته است که يک ميليارد دلار آن مربوط به بنگاه‌هاي کوچک و متوسط بوده است.


وزير اقتصاد در پايان سخنان خود ضمن تبريک روز صنعت و معدن به فعالان اقتصادي، ابراز اميدواري کرد، نتايج جلسات اين شورا بتواند به اين نامگذاري ها معني ببخشد.


اين گزارش مي افزايد، بررسي مشکلات اجرايي بسته سياستي نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سال 98 و نحوه رفع تعهد ارز صادراتي سال 1397 صادرکنندگان مصوب بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران موضوع هشتاد و ششمين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي بود.


بر اساس اين گزارش، "وجود امکان رفع تعهد ارز حاصل از صادرکنندگان به استثناء پتروشيمي ها، از طريق 4 روش مورد قبول بانک مرکزي اعم از سامانه نيما، اسکناس، واردات براي خود يا واگذاري به غير"، "رفع مشکل صادرکنندگان به عراق و افغانستان" و " اجراي اصل بخشنامه بدون تفسير و پذيرش پروانه صادرات ريالي قبل از تاريخ 16 مردادماه سال گذشته به کشورهاي عراق و افغانستان از سوي بانک مرکزي و رفع تعهد ارزي صادرکنندگان" از جمله پيشنهادات دبيرخانه اين شورا براي اجرايي شدن بسته سياستي نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات در سالجاري بود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک