آخرين اخبار

07/02/2019
وزير اقتصاد تاکيد کرد:
وزير اقتصاد تاکيد کرد:
هسته هاي انديشه ورزي بايد كانون تبديل ايده‌هاي خلاقانه و نوآور به پيشنهادات سياستي اثربخش باشند
 
 وزير امور اقتصادي و دارايي ضمن ابراز خرسندي از عملکرد هسته هاي انديشه ورزي ، اظهار داشت هسته هاي انديشه ورزي بايد با هدايت و حمايت از ايده‌هاي مناسب، پيشنهادات دقيقي را براي سياستگذاري اثربخش کلان اقتصادي کشور در مواجهه با شرايط کنوني اقتصادي طرح کنند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در جلسه شوراي راهبري هسته هاي انديشه ورزي وزارت امور اقتصادي و دارايي که با حضور، روسا، دبيران و برخي از معاونين و مسئولين وزارتخانه مزبور برگزار شد، اظهار داشت: از ابتداي طرح موضوع تشکيل هسته هاي  انديشه ورزي، اصرار ما بر اين بود که ترکيب اعضاي هسته ها را تنهاخودمان تعيين نکنيم. به همين خاطر، ازکميسيون هاي مختلف مجلس شوراي اسلامي، دانشکده هاي اقتصاد، مديريت و حسابداري، اتاق بازرگاني  صنايع، معادن، کشاورزي، اتاق تعاون و اتاق اصناف ايران به عنوان نمايندگان متشکل بخش خصوصي ، درخواست کرديم نمايندگان خود را براي حضور در هسته هاي انديشه ورزي به ما معرفي نمايند. چون معتقديم آنها خود بهتر به اين موضوع واقفند که کدام افراد، براي حيطه کاري ما مناسب تر هستند. هر چند در اين بين مواردي هم بود که بطور مستقل، از صاحب نظران برجسته براي حضور در هسته هاي انديشه ورزي دعوت بعمل آورديم.


وي افزود: يکي از زمينه هاي مورد تاکيد ما در ارتباط با کارکرد هسته هاي انديشه ورزي، ارائه ايده هاي مناسب براي اجرايي کردن فعاليت هاي ذاتي وزارت اقتصاد و نيز مواجهه با شرايط اقتصادي روز کشور، مثل شيوه هاي تامين مالي در شرايط تحريم و کنار گذاشتن محدوديت هاي بوجود آمده در مبادلات ارزي است.


دژپسند تصريح کرد: از نظر ما، هسته هاي انديشه ورزي، به هيچ وجه يک ابزار صرف براي ارزيابي فعاليت هاي وزارت اقتصاد نيستند، اگر چه، يکي از کارکردهاي آنها همين است.


وزير اقتصاد با بيان اينکه هسته هاي انديشه ورزي مي توانند محلي براي بررسي طرح ها و پيشنهادات درون و بيرون دولت، در فضايي به دور از تعصب و حساسيت هاي موجود باشند، اظهار داشت: بعضا پيش آمده است، مواردي که برخي دلسوزان، طرح هايي به منظور حل سريع مشکلات کشور ارائه داده اند ، را جهت بررسي،  به هسته هاي انديشه ورزي ارجاع داده و نظر نهايي را از آنها گرفته ايم.


وي افزود آن نکته اي که در اين فرآيند حائز اهميت است آن است که در اينجا ديگر دولت و وزارت اقتصاد نيست که نظر ميدهد؛ بلکه يک جمع مستقل تخصصي و طبيعتا فارغ از تعصبات و جانبداري هاي احتمالي است که به بررسي پيشنهادات پرداخته و در ادامه احتمال پذيرش نظر آنها  از سوي ديگر صاحب نظران بسيار بيشتر است.


دژپسند با بيان اينکه ما در کارهاي پژوهشي و دانشگاهي، لزوما دنبال تاييد اقدامات دولت و وزارت اقتصاد نيستيم، تصريح کرد: چه بسا گاهي بايد جلوي برخي رويه هاي خطا گرفته شود که اين خود، نوعي حرکت رو به جلو محسوب مي شود.


وزير اقتصاد با تشريح چگونگي انتخاب ترکيب روسا، نايبان رييس و دبيران هسته هاي انديشه ورزي، بر لزوم جمع بندي صحيح و مناسب موضوعات و مباحث جلسات هسته ها از سوي ايشان و نيز پيگيري سرانجامِ مصوبات و خروجي هاي جلسات توسط معاونت مربوطه در وزارت اقتصاد تاکيد کرد.


دژپسند در بخش ديگري از سخنان خود، حيطه فعاليت هسته هاي انديشه ورزي که بالغ بر 200 نفر از صاحب نظران، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، اساتيد دانشگاه ها، نمايندگان بخش خصوصي و همکاران وزارت اقتصاد و ديگر دستگاه هاي اجرايي کشور در جلسات آن حضوري مستمر و فعالانه دارند را، کليه وظايف و ماموريت هاي وزارت اقتصاد به عنوان متولي اقتصاد کشور عنوان و بر برگزاري منظم تر جلسات هسته هاي انديشه ورزي تاکيد کرد.

اين گزارش حاکي است، در اين جلسه، ضمن ارائه گزارشي از عملکرد و خروجي هاي هسته هاي انديشه ورزي وزارت اقتصاد، اعضاي جلسه به طرح نظرات و پيشنهادات خود به منظور  بهبود عملکرد هسته هاي مذکور پرداختند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک