آخرين اخبار

07/01/2019
وزير اقتصاد تاکيد کرد:
 
وزير اقتصاد تاکيد کرد:
افزايش يك درصد رشد اقتصادي كشور، به ازاء هر 16.5 درصد بهبود فضاي كسب و كار
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در "آيين رونمايي رسمي از نقشه راه عملياتي بهبود محيط کسب و کار و صدور يکپارچه کليه مجوزهاي صنفي از درگاه ملي مجوز هاي کشور" هر 16.5 درصد بهبود در فضاي کسب و کار را، موجب يک درصد رشد اقتصادي کشور عنوان کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا) ، دژپسند با بيان اين مطلب افزود، بهبود فضاي کسب و کار يک امر چند وجهي و موضوعي است که متناسب با تاثير بسيار گسترده تر آن نيازمند مشارکت گسترده دستگاه ها و قواي مختلف نيز هست.

وزير اقتصاد با يادآوري اين نکته که هر يک درصد بهبود فضاي کسب و کار، معادل شش صدم درصد افزايش رشد اقتصادي کشور است، اظهار داشت: اين امر را من مقايسه مي کنم با برآوردي که زمان حضورم در سازمان برنامه و بودجه انجام شد، مبني بر اينکه به ازاء هر 10 هزار ميليارد تومان افزايش پرداخت اعتبارات عمراني دولت، شاهد يک درصد رشد اقتصادي خواهيم بود.

دژپسند افزود: اين رقم به آن معنا است که اگر بخواهيم از قِبَل بهبود فضاي کسب و کار، يک درصد به رشد اقتصادي اضافه کنيم، بايد 16.5 درصد فضاي کسب و کار کشور بهبود يابد.

وي با اشاره به رتبه 128 ايران در بهبود فضاي کسب و کار در دنيا گفت: در يک برآورد ديگر مي توان گفت، اگر 22 رتبه در رنکينگ بهبود فضاي کسب و کار صعود کنيم، شاهد يک درصد رشد مبتني بر اقتصاد غير نفتي در کشور خواهيم بود که اين خود، در شرايط ناشي از تحريم، يکي از بهترين راهبردها است.

وي افزود: اگر به فرض بتوانيم سه سال پياپي اين رشد را ادامه دهيم، تازه در پايان سال سوم مي توانيم به هدف غايي برنامه ششم توسعه يعني قرار گرفتن در رتبه 70 بهبود فضاي کسب و کار دنيا برسيم.

وزير اقتصاد با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري و رييس جمهور مبني بر بهبود فضاي کسب و کار در سال رونق توليد ملي گفت: راه بهبود فضاي کسب و کار، فقط کاهش مجوز ها نيست و حذف بخشنامه ها و قوانين مزاحم و نيز کاهش هزينه مبادله از جمله ديگر اصول مهم در اين راستا محسوب مي شوند.

وي افزود: به همين منظور از معاونت امور اقتصادي وزارت اقتصاد مي خواهم تا با شتاب بيشتري پيگير برنامه حذف مجوز ها در وزارت اقتصاد و سازمان هاي زير مجموعه شوند به نحوي که اگر يک متقاضي مجوز، گذارش به نهادهاي بخش عمومي رسيد، احساس کند به روان ترين، آرام ترين و مطمئن ترين تکيه گاه، رسيده است.

دژپسند در ادامه تصريح کرد: حتي اگر تمام شرايط فضاي کسب و کار کشور در بهترين حالت باشد ولي احساس و ادراک غالب، در ذهن فعالان اقتصادي و سرمايه گذاران، خلاف اين باشد، باز راه بجايي نخواهيم برد.

وزير اقتصاد، شکل گيري اقتصاد هوشمند و بهبود فضاي کسب و کار را داراي ارتباطي تنگاتنگ خواند و اظهار داشت: حذف محدوديت زماني و مکاني و ارتباطات چهره به چهره از جمله مصاديق اقتصاد هوشمند است.

وي افزود: هر چه به سمت اقتصاد هوشمند برويم، هزينه مبادله به طور خودکار کاهش يافته، بسياري از مراحل اضافي حذف شده، هزينه تبادل کاهش يافته و ديوار ها، شيشه اي و شفاف گرديده که اين بيش از همه موجب سود سرشار دو گروه "بنگاه هاي کوچک و متوسط" و "اصناف" مي شود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک