آخرين اخبار

07/01/2019
جهش "وزني" صادرات كشور در سه ماهه اول امسال

وزير اقتصاد در بازديد از منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان خبر داد:
جهش "وزني" صادرات كشور در سه ماهه اول امسال
 
وزير امور اقتصادي و دارايي صبح امروز پس از بازيد از منطقه آزاد اقتصادي سلفچگان استان قم، در گفت و گو با خبرنگاران از جهش وزني ميزان صادرات کشور در سه ماهه امسال خبر داد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با اعلام اين خبر، منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان را يکي از قديمي ترين مناطق ويژه کشور از نظر تعداد و تنوع واحدهاي اقتصادي خواند و گفت: براي ما بررسي مشکلات واحدهاي توليدي کشور، به ويژه منطقه سلفچگان، اهميت بسيار زيادي دارد.

وي اظهار داشت: يکي از مشکلاتي که اين منطقه با آن مواجه است، عدم بهره برداري از ظرفيت اسمي آن است که باعث شده شاخص آن از متوسط کل مناطق ويژه کشور پايين تر باشد.

وزير اقتصاد با اشاره به برخي مشکلات توليد کنندگان منطقه ويژه سلفچگان و مباحث انجام شده در ديدار با فعالان اقتصادي مسئولان استان در خصوص بحث بازگشت ارز ناشي از صادرات، تصريح کرد: خوشبختانه با بسته سياست ارزي که امسال به تصويب کميته پنج نفره (متشکل از وزراي اقتصاد، نفت، صنعت، معدن و تجارت، رييس سازمان برنامه و بودجه و رييس کل بانک مرکزي) رسيد و توسط بانک مرکزي ابلاغ شد، شرايط صادرات به شکلي تسهيل شد که ميزان بازگشت ارز صادر کنندگان را افزايش داد.

وزير اقتصاد افزود: ما وقوف کامل به مشکلات ناشي از از هزينه هاي انتقال، آن هم در شرايط فعلي کشور هستيم و به همين خاطر، درصدي را هم براي معافيت صادر کنندگان در خصوص هزينه انتقال در نظر گرفتيم.

دژپسند با بيان اينکه  در بسته ابلاغي سياست ارزي کميته پنج نفره، بخش قابل توجهي از ارزها مي توانند در بازار سنا عرضه شده و بخش ديگري مي تواند بصورت واردات در قبال صادرات به کشور برگردد، اظهار داشت: در اين شرايط، قطعا صادر کنندگان ترغيب به بازگشت ارزهاي ناشي از صادرات به کشور مي شوند.

دژپسند همچنين با اشاره به مفاد قانون بودجه سال ???? کل کشور که تصريح دارد، صادر کنندگان متناسب با ارزي که بر مي گردانند، مي توانند از معافيت مالياتي برخوردار شوند، اين امر را نيز يکي ديگر از مشوق هاي تاثيرگذار براي بازگشت ارز ناشي از صادرات به کشور خواند.

وزير اقتصاد با اعلام اينکه ميزان صادرات کشور در سه ماهه ابتداي امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، از نظر وزني "جهش" داشته است،  ميزان افزايش صادرات از نظر ارزشي را هم داراي رشد قابل قبول عنوان کرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بازديد امروز خود از منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان، گفت: توليد بخشي از واحدهاي مستقر در منطقه، نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد خوبي داشته است و حتي برخي واحدها در صدد افزايش فعاليت خود به سه شيفت کاري هستند.

دژپسند افزود: به نظرم با مساعدت و تلاش مسئولان استان قم، خيلي راحت مي شود فاز سوم منطقه ويژه سلفچگان را در آينده نه چندان دور، راه اندازي کرد.

وزير اقتصاد گفت: بخاطر اهميت منطقه آزاد تجاري سلفچگان در برنامه هاي آتي دولت و وزارت اقتصاد، گمرک جمهوري اسلامي برخي طرح هاي خود را در حاضر به صورت پايلوت در اين منطقه به اجرا گذاشته تا با فراهم شدن شرايط در ساير نقاط کشور نيز آنها را اجرا کند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک