آخرين اخبار

06/15/2019
رشد ?? درصدي واردات كالاهاي اساسي

 

وزير اقتصاد پس از بررسي فرآيند هاي کاري بندر امام خميني(ره) اعلام کرد؛
رشد ?? درصدي واردات كالاهاي اساسي / روند تخليه و بارگيري روان و رسوب كالايي چنداني ديده نشد
 
 وزير امور اقتصادي و دارايي رشد واردات کالاهاي اساسي به کشور از بندر امام خميني (ره) در سه ماهه اول سالجاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته را?? درصد اعلام کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند در جريان بازديد از گمرک و محوطه اسکله بندر امام خميني و پروژه هاي اقتصادي اين بندر و بررسي فرآيندهاي کاري آن اظهار داشت: در بندرامام خميني (ره) حدود ?? درصد رشد واردات کالاهاي اساسي داشتيم و اين براي ما اميدبخش بوده و زمينه تامين کالاهاي اساسي براي مردم يک اطمينان ايجاد مي کند.

وي تصريح کرد: امسال به عنوان سال رونق توليد نامگذاري شده و يکي از مولفه هايي مهم در تحقق اين شعار، بهبود فضاي کسب و کار است.

دژپسند با اشاره به اينکه در شاخص هايي که براي دوئينگ بيزنس مطرح مي شود، تجارت فرامرزي يکي از مولفه هاي بسيار مهم است، افزود: در اقتصاد ايران حدود ?? درصد واردات، مربوط به واردات کالاهاي سرمايه‌اي، واسطه اي و مواد اوليه است، بنابراين تجارت فرامرزي اهميت بيشتري پيدا مي‌کند.

وزير اقتصاد با تأکيد بر اينکه برخي واردات از جمله کالاهاي اساسي به توليد آسيب نمي زند، تصريح کرد: با تحريم هاي ظالمانه و يک سويه اي که به ما تحميل شده در اين شرايط بحث تامين کالاهاي اساسي را داريم، بنابراين بازديد از اين بندر و گمرک بندري به منظور رصد و بررسي فرآيندها ها براي اطمينان از انجام درست فعاليت ها ضروري بود.

دژپسند اضافه کرد: بندر امام خميني (ره) در زمينه تامين کالاهاي اساسي بندر فاب مطرح مي شود، بنابراين حائز اهميت است که روند فعاليت هاي اين بندر رصد و همچنين واردات و تخليه در اين بندر را نيز بررسي کنيم.

دژپسند يادآور شد: فرآيند تخليه و ترخيص کالاها خوشبختانه در اين بندر  روان بوده و به خوبي صورت مي گيرد ضمن اينکه اين بندر جزو بنادر خيلي پيشرفته کشور و نسل سوم محسوب مي‌شود.

وي افزود: در کنار کارهاي بندري براي واردات و صادرات خوشبختانه واحدهاي صنعتي هم ايجاد شده و اين واحدها نيز در راستاي تامين کالاهاي اساسي نقش پررنگي دارند.

وزير امور اقتصادي و دارايي خاطرنشان کرد: در بندر امام خميني (ره) مسئولان با جديت کار را پيگيري مي کنند و مي توانيم اميدوار باشيم با تامين سيستم هاي مدرن، روند رو به رشدي را شاهد باشيم.

دژپسند تاکيد کرد: مسئولان گمرکي و بندري تلاش مي کنند که رسوب کالا در اين بندر نداشته باشيم.

وي با بيان اينکه هر موجودي کالا در بنادر را نمي توان رسوب تلقي کرد، گفت: رسوب بعد از اظهار صورت مي گيرد؛ اگر ماندگاري بعد از اظهار صورت مي گيرد به عنوان يک پديده منفي تلقي مي شود  که بر اساس ارزيابي اين بندر در سفر امروز روند تخليه و بارگيري روان و رسوب کالايي چنداني نداريم.

وزير اقتصاد تاکيد کرد: کالاي اساسي با جان مردم سر و کار دارد و از نظر کنترل کيفي نمي توان نسبت به آن کم توجهي کرد، بنابراين سازمان استاندارد حتما بايد کيفيت آن را تاييد کند.

دژپسند در پايان تصريح کرد: براي ورود کالاهاي اساسي حتما بايد گواهي هاي بهداشتي اخذ شود و اين دقت بالا به خاطر تامين سلامتي مردم حائز اهميت است.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک