آخرين اخبار

06/09/2019
ابراز رضايت از برگشت ارز صادرات كنندگان به كشور

وزير اقتصاد در جريان بازيد از منطقه ويژه اقتصادي بندر اميرآباد خبر داد ؛
ابراز رضايت از برگشت ارز صادرات كنندگان به كشور در سال جاري
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در جريان بازديد از منطقه ويژه اقتصادي بندر اميرآباد از روند برگشت ارز صادرات کنندگان به کشور ابراز رضايت کرد

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)،  دکتر فرهاد دژپسند صبح امروز (پنجشنبه) در حاشيه بازديد از منطقه ويژه اقتصادي بندر اميرآباد در شرق مازندران در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام اين خبر افزود: براساس آمار، صادرات کالاهاي غير نفتي در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته حائز حدود ? درصد رشد و واردات کالاهاي اساسي به کشور نيز در سال‌جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر افزايش داشته است و اين روند روبه رشد واردات کالاها، نشان مي‌دهد که دولت اهتمام ويژه‌اي به تامين کالاهاي اساسي مورد نياز مردم دارد.

دژپسند اظهار داشت: روند رو به رشد صادرات و واردات کالاهاي اساسي به کشور در سال جاري نشان مي‌دهد که بحران سازي و جنگ اقتصادي دشمنان عليه کشورمان موفقيت زيادي نداشته است و ما همچنان روند خوبي را از لحاظ تأمين کالاها و صادرات و ارز آوري طي مي کنيم.

دژپسند با بيان اينکه يکي از اهداف اقتصادي کشور، عدم وابستگي بودجه به صادرات نفت خام است، افزود: بنادر کشور به خصوص بندراميرآباد با قابليت هاي منحصر به فرد بندري، دريايي و لجستيکي به عنوان بندري استراتژيک در شمال کشور جهت رسيدن به درآمدهاي غيرنفتي کمک شاياني مي کند

وزير اقتصاد با اشاره به اينکه بندراميرآباد در واگذاري امور به بخش خصوصي، الگوي مناسبي براي بنادر کشور است، اظهار داشت: قرارگيري بندراميرآباد در کريدور شمال – جنوب و حلقه ارتباط کشورهاي آسياي ميانه و شمال درياي خزر با جنوب ايران موجب افزايش ترانزيت کالا در اين بندر مي شود.

وي بندر اميرآباد را نقطه اميد بخش و قابل اعتناي اقتصاد کشور برشمرد و افزود: افزايش ميزان تخليه و بارگيري و صادرات کالا از بندر اميرآباد مي تواند نويد بخش رونق توليد در منطقه باشد.

دژپسند با تأکيد بر اينکه بندراميرآباد با دارابودن قابليت هاي الکترونيکي، بايد از بندري اقتصادي به بندري اقتصادي الکترونيکي تبديل شود، گفت: بندراميرآباد به عنوان بزرگترين بنگاه اقتصادي شمال کشور در جنگ اقتصادي بي سابقه اي که بر کشور تحميل شد، توانست به عنوان بازوي توانمند اقتصاد کشور عمل کند.

گفتني است وزير اقتصاد در جريان سفر به منطقه ويژه اقتصادي بندر امير آباد از بخش هاي مختلف اين بندر بازديد نمود.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک