آخرين اخبار

06/03/2019
تاكيد وزير اقتصاد بر اجراي حاكميت شركتي در بانك
در جمع مديران بانک هاي دولتي صورت گرفت:
تاكيد وزير اقتصاد بر اجراي حاكميت شركتي در بانك هاي كشور
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در جمع مديران عامل بانک هاي دولتي بر لزوم اجراي حاکميت شرکتي در بانک ها و تفکيک مسئوليت رياست هيأت مديره از مديريت عامل بانک، تاکيد کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بيان اين مطلب، خواستار تشکيل کميته هاي سه گانه مديريت ريسک ، حسابرسي ، جبران خدمات و انتصابات و ايجاد هيات عامل و اصلاح نظام تصميم گيري در بانک هاي دولتي شد.


وي يادآور شد: من به خوبي واقفم که ممکن است برخي مديران، اجراي حاکميت شرکتي در بانک ها را مترادف با سلب اختيارات و تضعيف جايگاه مديرعامل قلمداد کنند اما بايد پذيرفت، اين امر موجب افزايش بهره وري، اصلاح ساختارهاي نادرست و از همه مهم تر، مصونيت مديران عامل از برخي فشارها و توقعات ناصحيح خواهد شد.

وزير اقتصاد در ادامه، از مديران بانک ها خواستار پيگيري استقرار بانکداري ديجيتال در راستاي اقتصاد هوشمند شد و تاکيد کرد ، ارائه خدمات سريع، متنوع ، ارزان و با کيفيت بالا به مردم و همچنين کاهش هزينه ها حاصل استقرار بانکداري ديجيتال است.

دژپسند توسعه بانکداري الکترونيکي و ديجيتال را، يکي از راهکارهاي بهينه سازي تعداد شعب بانک ها و به ويژه حذف شعبات زيانده خواند و افزود: البته در حذف شعبات غير لازم يا زيانده، بايد ملاحظات و تبعات اجتماعي و منطقه اي را نيز مد نظر قرار داد.

وزير اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به روايت متفاوت دولت و بانک ها از مطالبات معوق بانکي، ضمن تاکيد بر عزم دولت براي بازپرداخت مطالبات بانک ها، خواستار تدوين فرمولي مورد قبول طرفين براي محاسبه رقم نهايي شد و گفت: اگر در آينده نزديک بتوانيم به چنين فرمولي دست پيدا کنيم، مي توانيم از اعتبارات بودجه سال 1398 کشور براي پرداخت آن بهره بگيريم.

دژپسند در خاتمه بر تلاش بانک ها براي وصول مطالبات غير جاري خود به منظور تجهيز منابع و تامين مالي فعاليت‌هاي اقتصادي و توليدي تاکيد کرد.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک