logo
12/22/2021
مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی در مراسم رونمایی از سامانه الکترونیک مطرح کرد: تعداد 3883 مقصر از محل خسارات پرداختی به زیاندیدگان مشمول حمایت صندوق شده‌اند

مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در مراسم رونمایی از سامانه ماده 13 قانون بیمه شخص ثالث و پرداخت الکترونیک خسارت از عملکرد 9 ماهه صندوق در آزادسازی یا پیشگیری از ورود 3883 نفر مقصر حوادث رانندگی به زندان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق تأمین خسارت های بدنی؛ مراسم پرداخت خسارت و آزادسازی زندانیان حوادث رانندگی کشور و آئین رونمایی از سامانه ماده 13 قانون بیمه شخص ثالث و پرداخت الکترونیک خسارت با حضور معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی، حجت الاسلام تقوی رئیس مجمع نمایندگان مجلس استان تهران، رئیس کل بیمه مرکزی بهمراه هیأت عامل، رئیس سندیکای بیمه‌گران و هیأت نظارت صندوق تأمین خسارت های بدنی انجام پذیرفت.


دکتر حسینی معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به رسیدگی به امور مردم و زیان دیدگان و حمایت از آنان اظهار داشت: کاری که از آلام و دردهای مردم بکاهد، کاری الهی است و ارزش والایی دارد و این در مورد صندوق تأمین خسارت های بدنی مصداق  بارزی دارد. در حال حاضر تأکید بر پیگیری امور و تسریع در پرداخت ها و کارگروهایی که در این زمینه ایجاد شده بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و ارائه و توسعه خدمات الکترونیکی صندوق در زمینه پرداخت خسارات به مردم شریفی که همواره انتظار دارند در خدمت شان باشیم، مورد اهتمام صندوق بوده است. بنده ضمن قدردانی از تلاش صندوق در رسیدگی پرونده ها و امور و تسریع و تسهیل در پرداخت ها و بانک اطلاعاتی که فراهم شده، تعامل و همچنین اهتمام جدی با سایر دستگاههای دولتی و اجرایی کشور در ایجاد بسترهای ارتباطی لازم در جهت دستیابی به اهداف صندوق و عدالت اجتماعی، متشکرم و توفیق روزافزون این نهاد در امر خدمت رسانی به مردم را از خداوند متعال خواستارم.


در ادامه این مراسم مهندس مجید بهزادپور مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی ضمن معرفی اهداف و اولویت ها، به اهم فعالیت‌های صندوق پرداخت و اعلام کرد:‌ این صندوق به موجب ماده 21 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه، به منظور حمایت از آسیب دیدگان ناشی از حوادث رانندگی، خسارات جانی ایشان را می‌پردازد. 
مدیرعامل صندوق در بخش دیگری از سخنان خود درآمدهای عملیاتی وصول‌شده در 9 ماهه سال 1400 را تشریح کرد و گفت: مبالغ وصولی رشد 10 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته؛ در حالی که خسارت پرداختی در این مدت 1600 میلیارد تومان بوده که 64 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
با پرداخت خسارت زیاندیدگان، هم از زیاندیده حمایت میشود و هم از مقصر؛ همچنان که طی دوره مذکور، از محل خسارات پرداختی به زیاندیدگان، تعداد 3883 نفر مقصر نیز مشمول حمایت صندوق شده‌اند که یا در شرف ورود به زندان بوده یا در زندان بسر میبردهاند.
بهزادپور خاطر نشان کرد: بالغ بر 20 هزار پرونده در 9 ماهه امسال تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد رشد دارد و در حال پرداخت است و 23 هزار نفر زیان دیده شامل جرح و فوت وجود دارند.

مدیرعامل در مورد محورهای تحول برنامه‌ در صندوق یادآور شد: اصلاح فرایندهای منجر به ارائه خدمات به مردم،‌ اصلاح سیستم‌ها و نظام‌های پرداخت و همچنین اصلاح و تقویت بنیه مالی صندوق در دستور کار قرار دارد.


طی این مراسم، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به نقش حمایتی صندوق تأمین خسارت های بدنی از آسیب دیدگان سوانح رانندگی بیان کرد: طی اتفاقاتی که برای بعضی از شرکت های بیمه رخ می دهد شرکت بیمه‌گر در صورت عدم پوشش خسارت در اثر ورشكستگي یا تعلیق شرکت و یا اشخاص ثالث بعلت فقدان و یا انقضای بیمه نامه و یا شناخته نشدن مسبب حادثه، و یا کسری پوشش بیمه نامه خوشبختانه قانون و مجلس پیش‌بینی لازم بمنظور حمایت از زیان‌دیدگان صندوق تأمین خسارت‌های بدنی ایجاد گردید. تا کسانی که گرفتار شده‌اند اعم از آسیب‌دیده و یا مسببان حادثه بتوانند از منافع آن بهره‌مند شوند و بعبارت دیگر صندوق به عنوان یک نهاد، یار صنعت بیمه و مردم است.
ایشان با اعلام اینکه با پرداخت خسارت زیاندیدگان از طریق منابع صندوق تامین خسارت‌های بدنی از سال پیش تا کنون، تعداد 7.500 نفر از مقصرین سوانح رانندگی نیز مشمول حمایت شده‌اند، گفت: در کشور تقریبا ۲۵ میلیون خودرو وجود دارد که معادل ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو بیمه شخص ثالث دارند و باقی خودروها فاقد بیمه نامه و همچنین، معادل ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار خودرو در پارکینگ‌های نیروی انتظامی توقیف هستند.


در پایان مراسم، از طریق این سامانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان خسارت به حدود ۱۳۰ نفر به صورت الکترونیکی پرداخت گردید.

 

 

تماس با ما

تهران خیابان شهید احمد قصیر کوچه شهید مقدس پلاک 11
تلفن پاسخگویی : 42602000

پیوندها